Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha nincsenek barátaim, az az...

Ha nincsenek barátaim, az az én hibám?

Figyelt kérdés
Sokszor gondolkodtam ezen. Igazán sosem voltak,csak ilyen felszínes,érdek barátságok,de olyan,amelyik a bizalomra épült volna,sosem volt. És nem értettem. Egy idő után lekopnak ezek a barátságok,de már rendesen fáj,hogy egy barátság sem tart örökké,hiába teszek érte.
2019. febr. 4. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem a te hibád, köcsög mindenki.
2019. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
nincs barát, nincs probléma 😁
2019. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Húsz éve kérdezgetem én is ezt magamtól. Arra jutottam, hogy sz.r alak vagyok, noha ezt minden hozzám (átmenetileg) közel kerülő cáfolni szokta és mindig csodálnak az értékrendem miatt. Aztán lassan ők is elkopnak. Valami oka, valami olyan oka, ami bennem keresendő tuti van, csak már marhára belefáradtam. Úgyhogy az előttem szólónak is igazat adok. :D (nem mintha attól időnként ne fájna piszkosul...)
2019. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Úgy igazi barátom 3-4 ember van, akikkel közös az érdeklődési kör, vannak élményeim és akkor is se felejtenek el, ha az élet úgy hozza, hogy hónapokig nem beszélünk. Az egyik lánnyal 12 évig voltunk osztálytársak, nagyon sok közös dolgunk van és számíthatunk egymásra, egy másik csajt az egyetemen ismertem meg, tőlük távol lakom. A jelenlegi lakhelyemen is lett 3 éve egy jóbarátnőm, a közös érdeklőési kör hozott össze.

Persze van megannyi ismerősöm is, volt akit barátnak hittem de csalódtam benne. Igazából évek múltán látszik ki az akire számíthatsz.

Talán lehet neked is lesz 1 akire számíthatsz.

2019. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem a te hibád, manapság sokkal nehezebb barátokat találni, mint régen. Sokan elvannak a saját kis világukban is, meg elidegenedés, individualizálódás van, a világ felgyorsult jelentős mérékben...

Nekem nincsenek igazi barátaim, csalódtam az emberekben (pletykálás, személyes titkok elárulása stb miattt).

Ha keresek pár embert, akkor van velük kapcsolatom, ha nem, végérvényesen eltűnnek az életemből, mert ők "csak úgy spontán" nem keresnek.

2019. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Örülünk a szép, rózsaszín történetednek, de sokkal előrébb se a kérdezőt, se engem nem vitt. De egy gennyes sebbe azért sikerült óvatlanul beletérdelned.

Nekem is volt már olyan ember akiről azt hittem, akiről én hülye elhittem, hogy mindig megmaradunk egymásnak jóban és rosszban. Átmentünk, át segítettük egymást már jó néhány gondon. Ha hívna, a mai napig mindent eldobva mennék és segítenék neki, vagy ha mégoly fáradt lennék, szűkös lenne a napirendem, akkor is szorítanék neki helyet. Ő viszont... Már jó ideje nem keres. Mondván ő már felnőtt és nincs ideje napi szinten csevegni minden kis apróságról. De igazából se szülinapra, se ünnepekre nem jutok már évek óta eszébe. Tíz évig nálunk is működött. Ahogy ő is elkezdett dolgozni, lassacskán többé már nem. Valahogy még egy ilyen "öri barit" nem szeretnék. De örülök ha más, normális embernek összejön. (csak nem feltétlen akarok róla tudni)

2019. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Pont ezért nem voltak sose barátaim. Bár egy barátnőhöz is sok idő kellene mire bíznék benne, de sajna esélytelen az egész..
2019. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, ha bárkinek fájdalmat okoztam azzal, ahogy leírtam, én miként látom ezt a barátság-dolgot. Sajnálom azt is, ha ez senki mást "nem vitt előbbre".
2019. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én ugyanígy vagyok vele, mint te. Ha gondolod, írj privátban, beszélgethetünk
2019. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!