Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek a gyászban?

Hogyan segítsek a gyászban?

Figyelt kérdés

Ismerősöm (18/L) ma tudta meg, hogy apukája a mai napon reggel elhunyt.

Egyike vagyok annak a maroknyi embernek akinek eddig el merte mondani.

Az írása teljesen megváltozott. Komolyan határozottan írt, megpróbálta a legkevesebb érzelmet mutatni és megkért, hogy ne mondjam el a többi ismerős embernek. Utána ezt írta: “Nem tudom mit csináljak. Teljesen ki vagyok akadva.” Ledöbbentett amit írt. Váratlanul, a semmiből csapott le a hír és nem tudtam mit írjak. Együttérzésemet sugároztam, megígértem, hogy nem fogom senki tudomására adni és mondtam, ha bármire szüksége van rám számíthat.

Mennyi időt/ teret érdemes ilyenkor adni?

Mit kéne mondanom/ tennem?



2019. febr. 7. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha megkérdezed tőle, hogy hogyan tudnál neki segíteni.
2019. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mashogyan dolgozza fel a fajdalmat es mashogy eli meg a gyaszt, szerintem is kerdezd meg hogy mire van szuksege mi az amitol kicsit enyhul. Mert van aki egyedul jobban atveszeli van aki mellett ott kell lenni hogy erezze a tarsasagot es a szeretetet
2019. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer írd meg neki, ha bármiben, bármikor segítségre van szüksége, te ott leszel neki. Utána hagyd őt gyászolni.
2019. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha igényli, legyél ott neki. Idö, és türelem. Mindenki màshogy dolgozza fel. Nekem (is) egy év kellett hozzà, hogy egyàltalàn tudjak beszelni ròla.. És nem "akàrkinek. Az még most sem menne. Ismeretlenül is öszinte részvétem :(
2019. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fenti tanácsok mellé én megemlíteném neki azt az elcsépelt, de többé-kevésbé ható szöveget, hogy ezen már változtatni nem tud, megérted a bánatát, vele érzel, segítesz, amiben tudsz és igényli.

Tény, hogy sokat nem tudsz segíteni (minimális ügyintézés), csupán vigasztalni tudod őt...

2019. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!