Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek több legjobb barátja is van?

Figyelt kérdés

Több barátom is többször mondja nekem, esetleg ha úgy adja a helyzet, akkor másoknak is, hogy én vagyok a legjobb barátjuk.

Ezek a barátaim egymástól függetlenek, nem tartozunk egy közös baráti társaságba. De persze ismerik egymást. Ezek a barátaim olyanok, akikkel tényleg mindig mindent megbeszélek, minden bizalmas dolgot.


Azonban sokszor lelkiismeret furdalásom van, mivel többen is a legjobb barátjuknak tartanak. De én is őket. Viszont kimondani sosem szoktam, mert ha egynek kimondom, akkor a többit úgymond alacsonyabb szintre helyezem ezzel a kijelentésemmel. Márpedig nem tudok és nem is akarok közöttük különbséget tenni. De ha meg nem mondom ki egyiknek sem, akkor meg elveszem tőlük a kölcsönösség érzetét.


Létezik, hogy valaki több embert is képes a legjobb barátjának tekinteni? Illendő valakinek több embert is a legjobb barátjának kikiáltani?

Maximum csak abban tudok különbséget tenni köztük, hogy mióta ismerem öket.


2019. márc. 18. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs. Legjobb barát egy van, csak még nem tudod melyik az. De majd idővel kiderül. Az is lehet hogy egyik se az.
2019. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindegyikkel hosszú évek óta ilyen barátságban vagyok. Szóval nem az van, hogy pár hónapja az újdonság varázsa miatt tart ez.
2019. márc. 18. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:
(#1 vagyok) Pedig hidd el, lehet nem olyan jó az a barátság mint gondolod. Persze nem azt mondom hogy feltétlenül rossz, sőt nem kívánom, remélem igazi barátok. De estem pofára 10 év után is a legjobb barátommal kapcsolatban.
2019. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!