Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek nem kéne ilyen...

Szerintetek nem kéne ilyen emberekkel barátkoznom?

Figyelt kérdés
2 ember van, akiket tényleg barátomnak tudok mondani, legalábbis eddig azt hittem, viszont egyre inkább azt érzem, hogy csak kihasználnak. Nem hiszem, hogy szánékosan tennék ezt, inkább egyszerűen csak így alakult ki a kapcsolatunk...?! Rájöttem, hogy mindkettőnek csak addig kellek, amíg el tudják mondani a problémájukat, én mindig igyekszek tényleg odafigyelni és tanácsokat adni nekik. Viszont néha nekem is jól esne kibeszélni a bajomat, viszont azt vettem észre, hogy gyakorlatilag nem is figyelnek rám, egyáltalán nem érdekli őket, amiről mesélek. Ha telefonon beszélünk ők órákig tudnak beszélni a saját életükről, de ha rólam van szó kb. 5 perc múlva már "hirtelen valami dolguk akad". Nagyon rosszul esik és elég hülyén érzem magam, hogy csak kihasználnak, még ha nem is szószerint. Próbáltam már mindkettőnek beszélni erről, de hosszútávon egyáltalán nem változtak meg. Szerintetek érdemes ilyen barátokat megtartani?
2019. márc. 25. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Először inkább próbáld megoldani, megbeszélni a problémát. Mondd el nekik, hogy te ezt így érzed, ez a "tényállás". Annak függvényében, hogy erre reagálnak, és amennyire ezek után változik (vagy nem változik) a viselkedésük, már könnyű lesz eldönteni, hogy érdemes-e velük barátkozni.
2019. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mivel irtad hogy mar probaltad ezt megbeszelni veluk de hosszutavon nincs eredmenye ezert en azt javaslom keress uj baratokat ezeket a mostani barataidat neg epitsd le.Ez nem baratsag hogy a lelki szemetesladajuk vagy.. Ennel tobbet erdemelsz és ne nyugodj bele ebbe a helyzetbe hogy ez van nem tul jo ,mikor lehetnenek olyan BARATAID is akikre szamithatsz és meghallgatnak ott vannak melletted mert hogy ez egy barat dolga...
2019. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt hívják haszonbarátságnak. Ha tényleg így van,akkor ne barátkozz velük.
2019. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a leépítésre voksolok, de ha van energiád,fontosak neked tehetsz még egy próbát, ha nem változtatnak akkor lépj tovább.Általában nem változnak az emberek.Nekem ez

a tapasztalatom vagy egy nagyon rövid ideig változást mutanak utána ha megint lovon érzik magukat visszatérnek a régi húzásaikhoz. Az ilyenektől menekülni kell, soha nem fognak változni.Voltak nekem is ilyen "barátaim" eltávolodtam tőlük és nem is hiányoznak.Utána jobban éreztem magam.

2019. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!