Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátnőmmel?...

Mit tegyek a barátnőmmel? Mostanában már átesik a ló túlsó oldalára

Figyelt kérdés

Most lett vége egy több éves kapcsolatának. Természetesen minden erőmmel azon voltam, hogy próbáljam jó kedvre deríteni, kihúzni a gödörből. Annyira sikerült, hogy már nem pityereg annyit, viszont belül nagyon nincs rendben, ez látszik is rajta, de ő erősnek próbálja magát mutatni. Nem is tudom hol kezdjem.

Mindig menni akar valahová, amit már nem bírok, mert már sokszor nincs kedvem és nekem is van magánéletem... Másik dolog, hogy elvárja, hogy mindig legyen dicsérve: "ugye jó így a hajam?, Olyan szép ezen a szemem, nem?" és hasonlók. Picit már sok. Ha pl. engem valaki megdicsér valamiben és őt nem, akkor egyből hogy: "És én?!". Már ma viccesebben megszoltam neki ezt, hogy mit ilyen irigy ha ő nincs megdicsérve? Persze elnevettuk a dolgot, de érezte azért hogy komolyan gondolom. Szóval már picit sok ez a középpontban akarás. Mit lehetne tenni? Megbántani nem szeretném, de így se mehet tovább, hogy mindenki őt ugrálja körbe...


2019. ápr. 3. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Moat biztos úgy érzi, a kapcsolata után extrán bedobhatja, kelletheti magát. Majd lehiggad, ez ilyen önsegítő lélekgyógyítás. Nyugodtan mondhatsz neki nemet, ne érezze hogy te most mindig kéznél vagy, csak mert ő dorbézolni akar.
2019. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon pici volt az önbizalma, viszont a párkapcsolat kompenzálta ezt. Most viszont hogy szingli, úgy érzi hogy bizonyítani kell másnak, elhitetni hogy ő kell másnak is... De hogy kinek akar ennyire bizonyitani?! Közös megegyezéssel mentek szét a párjával, szóval nem lett dobva.
2019. ápr. 3. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kötösen egyeztek meg, még ugyanúgy fájhat. Egy önbizalom hiányos emberben felerősödnek ilyenkor az értéktelenség érzése: ha csak 50%-ban, de miatta is tönkre ment, tehát kudarcként éli meg a kapcsolat bukását.

Nem azért van szüksége a sok dicséretre, mert most jobban illehetheti magát mások előtt, hanem mert próbálja valahogy visszanyerni az önbizalmát.

Amig nem dolgozza fel legalább nagyjából a szakítást, addig beléd probál kapaszkodni.

Azt gondolom, hogy mint barátnője, öszintén meg kell neki mondanod, amikor más programod van, vagy nincs kedved menni stb. , mindkettőtök érdekében (az övé: ne meneküljön ki programokkal a szakitás feldolgozásából az érzelmek megélésének elkerülésével; a tied: jusson időd a saját dolgaidra is; a közös: hosszu távon ez a viselkedése ne menjen a barátságotok rovására).

És még egy gondolat: látod, hogy szüksége van a dicséretére,akkor ne várd meg, amíg ő kérdez rá, dicsérd meg, sokkal jobban fog esni neki (és hitelesebb is) mintha neki kéne kicsikarni belöled. Ezzel jót tehetsz a magabiztosság visszanyerésének.

2019. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!