Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan várja el, hogy én...

Jogosan várja el, hogy én fussak utána, ha ő haragszik rám? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van egy régi jó barátnőm, nevezzük Ritának. Neki is van párja, néha négyesben csinálunk valami programot, de a párja enyhén szólva kibirhatatlan ezért nem gyakoriak, de én a lánnyal azért jó kapcsolatot ápoltam/ápolok.


Mellettük még egy másik párral is jóban vagyunk, a lányt(nev.Betti) később ismertem meg, de a párja is jó haverja az én barátomnak.


Az egész ott kezdődött, hogy Ritáék emlegették még év elején, hogy elmehetnénk együtt nyaralni valahova. Mi nem mondtunk semmi biztatót, mert ugye nem szivesen megyünk a párjával együtt, de ezt nem szerettük volna a szemébe mondani.


Majd Bettiék is mondták, hogy menjünk együtt nyaralni... na velük okés lett volna, de tudtam, hogy ha elmegyünk velük, akkor Ritáék megharagudnak miért nem inkább velük mentünk.



Felhoztam Bettiéknek, hogy mit szólnának, ha mind a hatan mennénk együtt? Ők szintén nem akartak Rita párja miatt...

Szóval patthelyzet volt, tudtam, hogy valamelyikük megfog haragudni, igy arra jutottunk, hogy csak mi ketten megyünk a párommal, igy se Ritáékkal, sem Bettiékkel nem lesz harag miért a másikkal megyünk.


A gond azzal van, hogy mióta közöltem Ritával, hogy már foglaltunk a párommal és X helyre megyünk ketten a párommal, teljesen távolságtartó lett velem és haragszik rám.

Először mikor észrevettem rákérdeztem szépen mi a gond, haragszik? Persze nem volt a válasz.

Eltelt egy hét, ugyanaz a helyzet, újra irtam neki, hogy mondja meg őszintén mi a gond, miért változott meg irányomba? Utálom, mikor valaki nem képes kommunikálni és duzzog,de alig lehet kihúzni belőle.

Azt mondta nem haragszik, csak van ami zavarja de nem irja le, majd élőbe... és kissé flegmán közli " tudod hol találsz". Tehát konkrétan haza kell mennem hozzá, hogy kitudjam szedni belőle mi a baja velem.

Úgy gondolom én a folyamatos érdeklődéssel és kérdezgetéssel megtettem az első lépést...Mert ő magától nem keresett volna.

Normális, hogy ebben az esetben újra én fussak utána?


Lehet gyerekesnek tünik, de felnőttek vagyunk és ez valós probléma, mert amig én nem érdeklődtem teljesen távolságtartó volt velem.


2019. ápr. 12. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, én is voltam ilyenben. Egyik barátnőm pasija volt olyan kibírhatatlan, hogy én és a párom is utáltuk, meg igazából akármilyen társasággal csináltunk programot a barátnőm pasija senkivel nem jött ki.


A barátnőm kedves lány, vele a párom is kijön. Nekünk kénytelen volt ritkítani emiatt a találkozókat, mert ugye mi sem mondtuk a barátnőmnek, hogy utáljuk a pasiját. Viszont arra rájöttünk, hogy a pasija ellenünk uszítja őt, ezért a barátnőm is megváltozott. Nem lehet, hogy nálatok is ez az oka?


Végül úgy oldódott meg nálunk a dolog, hogy a barátnőm szakított a pasijával, mert ő is rájött, hogy nem való hozzá. Ekkor újra a régi lett minden.


Szerintem itt nálatok is hasonló lehet a probléma és ezt nem nagyon lehet megoldani.

Én nem futnék utána a helyedben. Ti nem szólhattok neki, hogy nem bírjátok a párját, mert csak megsértődne és maradna a harag. De így meg sajnos a közös programok is kilőve, mert nem éreznétek jól magatokat.

Várd meg szerintem, hogy a barátnőd közeledjen és akkor mondja el magától mi baja van. Úgy sejtem az, hogy ő is érzi, hogy nem kedvelitek a párját. De ezen meg nem nagyon van mit megbeszélni.

2019. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Négyes swinger?
2019. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! :)


Igen, amúgy mondhatjuk hogy az ő párja is uszitja ellenünk a lányt, több eset volt, hogy az megsértődött, mikor Rita velem volt valami közös programon. Sokszor inkább meg sem mondta, mert az húzta az orrát.

Persze a férfinak nincsenek barátai akivel eljárhatna, ezért Ritára féltékeny is volt szerintem.


Konkrétan azután változott meg és lett haragos irányomba a lány, hogy mondtam, hogy mi akkor megyünk ketten nyaralni, velük mi a helyzet? Szóval mintha megharagudott volna ,hogy miért nem hivtuk végül őket is.

De hát nem kötelességünk hivni, főleg, hogy nem volt megbeszélve semmi előre. Tavaly ők is ketten nyaraltak, eszem ágában nem volt megharagudni.

Igazából ha leülünk majd megbeszélni, és rákérdez miért nem hivtuk végül őket, nem tudom mit mondhatnék....

2019. ápr. 12. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg mondd azt, hogy úgy döntöttetek romantikázós nyaralást szeretnétek ahol csak egymásra tudtok figyelni. Ebbe nem köthet bele.

Nem akarom minden áron ráhúzni a tiedre az én helyzetem, de esküszöm kísértetiesen hasonlít a tiedre.

Nálunk ugyanez volt, hogy a barátnőm volt párjának nincsenek barátai. De ugye egy idő után szerettek volna kimozdulni másokkal is közösen.

Mivel csak a barátnőmnek volt állandó társasága így csak velünk tudtak volna jönni, de mi meg nem akartunk a barátnőm párjával menni sehova. Ezt azért látom át már ilyen részletesen, mert a szakításuk után őszintén meg tudtuk beszélni az egészet.


Addig amíg együtt voltak ez nálunk is egy állandó kimondatlan konfliktusforrás volt.

2019. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet újra! :)

Érdekes,hogy milyen "kicsi a világ":)

Nálatok mi volt a gond a pasival? A mi esetünkben az,hogy rettentő fárasztó egyéniség volt, akinek alig állt be a szája, de nem normális dolgokról,hanem ilyen nagyzolós szövegekkel jött, hogy ő ezt meg azt csinálta, milyen jó kocsit fog venni, stb közbe meg egy lúzer volt. A másik,hogy nagyon bunkó volt, szó szerint odafingik az orrunk alá, böfizik,de olyan büdöset,hogy a kanális illatos mellette. Plusz úgy beszél mindenkivel,mint a szomszéd kölyökkel, szó szerint szégyenkezünk mellette bármilyen helyre megyünk.

2019. ápr. 12. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Neee... Úr isten...


Nálunk szintén ez, hogy a valóságban egy puhány kis nyomi pasi volt és állandóan össze vissza kamuzott, hogy mit hogy csinált, kitalált magáról hihetetlenebbnél hihetetlenebb legendákat. Ő nem úgy volt bunkó, mint a te barátnőd pasija. Hanem egész egyszerűen velünk volt bunkó, sértően "poénkodott" a mi kontónkra, de ha azonos stílusban "poénkodtunk" vele, akkor vérig sértődött.

További gond volt még, hogy semmiről sem lehetett vele beszélgetni. Volt kb 2 téma ami őt érdekelte, azon kívül semmi máshoz nem tudott érdemben hozzászólni. Ha beszélt is más dolgokról, akkor előadta, hogy mindenben szakértő, közben teljesen hülyeségeket beszélt. Plusz ugye még emellett állandóan a telefonját nyomkodta unalmában, mivel senkivel nem talált közös hangot.

Ilyesmi dolgok voltak. Tényleg furcsa ez, hogy másoknak is ilyen hasonló helyzetei vannak. :) Remélem felétek is megoldódik minden.

2019. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!