Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hiányzik egy intelligens lány...

Hiányzik egy intelligens lány barát, akivel érdekes témákat lehet megvitatni, van erre barátkereső?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ritka az ilyen lány. Az most egy külön dolog, hogy lány barátot szeretnék (csak barátság érdekelne), de nagyon hiányzik az intelligens, érdekes és jó vitapartner társasága. Létezik olyan, hogy "tematikus barátkereső", ahol a hasonló érdeklődésű barátokat lehet megtalálni?

2019. ápr. 13. 23:16
1 2
 11/17 dq ***** válasza:

Az én környezetemben van egy csomó intelligens lány.

Tematikus barátkeresők meg a tematikus oldalak lol. Mondjuk fb csoportok.

2019. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló: 27 vagyok, ezek a témák érdekelnek: történelem, országok, kultúrák, filozófia, (irodalom-költészet – persze nem az ilyen színes libris tinibulvárregények), társadalmi kérdések, politika, nyelvek, vallás(kritika) (de nem vallási fanatikusokkal). Esetleg művészet (számunkra érdekes festmények, zeneművek, szobrok, városi látványosságok).


Ahogy kiderül egy-két válaszból és a tapasztalataimból is, sokan tapadnak rám, akik mondjuk úgy: „szellemileg támogatásra vágynak”, szoktam is segíteni a környezetemnek, ha segítségre van szüksége, de valahogy unom ezt a szellemi mentorálást, szeretnék olyanok közt lenni, akik egy szinten vannak velem, vagy akár én tanulhatnék tőlük. Szerintem nem nézek le másokat, ha ez így lenne, akkor eleve nem engedném, hogy bizonyos emberek vegyenek körbe, mégis többnyire ilyenek boldogítanak.


#9 válaszoló: igen, felismertem, hogy a környezetemben nem találtam szellemileg kihívó beszélgetőpartnert. A kérdésemben nem tudom, melyik résznél tűnik úgy, hogy a hasonló érdeklődésűeket tartom csak intelligensnek. Ilyet nem állítottam, csak azt, hogy intelligens (baráti) társra vágyom, olyanra, akivel az érdeklődési körünk azonos vagy hasonló. Ez nem zárja ki, hogy a más érdeklődésű emberek is lehetnek intelligensek, nem tudom hogy lehet ennyire félreérteni.

2019. ápr. 14. 12:13
 13/17 anonim ***** válasza:
Érdeklődési körödnek megfelelő fórumokon lehet találni szerintem.
2019. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Helló, kevés az értlmes ember mostanában, írhatsz, ha szeretnél.
2019. ápr. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mind szép és jó, hogy kérdező s kedves kommentelők egy része "nyitott", de ne feledjétek:

Az hogy neten irogattok egymásnak s picit többet meséltek magatokról az nem "barátság", hanem ismerkedés, levelezés "barátságos", magányos emberekkel.


De el kell gondolkodni:

Mi lehet a baki a realban vele, hogy neten keresgél "barátot"?


Az ilyenek nagy része lelki bajos, realban kommunikációra képtelen, nem igazán nyit mások fele (sok esetben).


S ne keverjük a "barátságosat" a "barát" fogalmával!!!


Attól, hogy x & y elbeszélgetnek, leveleznek, annak sok köze nincs a "barát" szóhoz.


Csak talál egy embert, akit felületesen megismert.


Az oldalakon pedig lelki bajosok vagy szexre hajtók vagy mentális bajokkal rendelkezők vannak.


Menj ki a jó időben, ismerkedj!

A lehetőség mindenki környezetében ott van.


Amikor utaztam (most már utazunk -párommal pár éve) mindig találtam társaságot a szolidalitásom ellenére is.

Pl amikor beültem kávézóba új vázlatokat készíteni a következő projektemhez.

Mindig valaki tekintetét, társaságát, érdeklődését felkeltettem megjelenésben és alkotásban.


De voltak spontán beszélgetések pl buszmegállóban, városlátogatásokkor...stb

Kezdeti ismerkedésnek jó progik.


Ki tudja mikor ki mellett mész el akár nap, mint nap.


Az igaz barát megtalálása csak 1 fokkal marad le nehézségben egy igaz pártól - ezt megsúgom 😉

De ugyanolyan nehéz.


A net egy tévhitbe ringatja az embereket emberi kapcsolatokban.


Sajnos ez a mai világ egyik "betegsége".


Tessék rámenni az igaz önismeretre s felépíteni tényleges kapcsolatokat, ahol nonverbális jelekből is van lehetőség olvasni. (ami a kommunikációnk kb 70%-t adja ki, amiket nem lehet letagadni)


Olvass utána 😃


Vannak jó könyvek is.


Sok sikert!

2019. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Jú mennyi intelligens lány van a GYIK-n. :)


Olyan oldal, ami !!csak!! intelligens embereknek nyújt társ (barát) keresőt, nem igen akad. Esetleg, ahogy az egyik ember írta, a mensa.hu .


Én most híján vagyok az emberi kapcsolatoknak és csoportos kutyás kirándulásokra járok el. (Még kutya nélkül is lehet menni rájuk) A kutyáim élvezik, nekem jó program, nem mellesleg sok emberrel beszélgethetek. Próbálj ki hasonlót.

2019. jún. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Az oldalakon pedig lelki bajosok vagy szexre hajtók vagy mentális bajokkal rendelkezők vannak."


Köztük a kissé beszűkült kommentelő, ne haragudj meg a véleményemért.


Ugyanis falusiak között is lehetnek magányos emberek -akár mentális baj nélkül, meg szexcentrikusság nélkül-, pont mert kicsi a lélekszám, és klikkes a legtöbb falu (sokszor pont az értelmesebb falusival tartanak tisztes távot a többégi "nyomik", és/vagy az értelmesebb falusi nyilván unalmasnak / ártalmasnak találja a többségi buta falusit).

2019. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!