Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most megyek gimibe, hogyan...

Most megyek gimibe, hogyan barátkozzak? Hogyan szereztetek új barátokat a középsuliban? Depressziós vagyok, sosem volt egy (igaz) barátom, haverom sem. /F

Figyelt kérdés

Nyolcadikban iskolát váltottam, de nem lett egy új barátom sem. Biztos van valami a személyiségemmel, mert néha sokat tudok beszélni, vagy idegesítő vagyok, vagy nem tudom. Félek, hogy gimiben sem lesznek barátaim, pedig én mindent megtennék, ha legalább csak az iskolában beszélgethetnék valakivel a szünetekben. Mert ez így nagyon sz@r. Szinte meg sem szólalok, mert senki sem kérdez, és senkit sem érdeklek. Adjatok jó tanácsokat, esetleg írhattok humorosabb első gimis nap sztorikat, vagy hogy hogyan kezdődött el a barátságotok. Mit tehetek, hogy barátkozzanak velem? Nem tudom (még) hogy kik lesznek az osztálytársaim, de igyekszem megtudni a nyár folyamán. Hogyan kezdeményezzek beszélgetést? Ha tudom, hogy oszttársak leszünk, akkor írjak rá? És ha esetleg jóban leszünk, mikor kérdezzem meg, hogy ülünk-e együtt? És ha nem találok rá online a leendő oszttársaimra, akkor az évnyitón hogyan ismerkedjek? Hogyan legyek jófej? Hogy viselkedjek? A humoros gyerekek mindig népszerűek, viszont nem akarom ezt sem erőltetni, ahogy azt sem, hogy fogadásból bármit megcsináljak, cserébe egy ideig rám figyelnek.


Tudom, hogy csomó hülyeséget kérdeztem, de teljesen EL VAGYOK KESEREDVE :( Minden tanácsot szívesen fogadok!


U.i.: nem vagyok zárkózott, szívesen beszélgetek, remek hallgatóságnak tartom magam, már arról is lemondtam, hogy engem meghallgasson bárki is (pedig egy haveri, baráti viszonynak ez az alapja, hogy kölcsönösen megosztjuk a problémáinkat)


2019. máj. 14. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, akár itt is neki kezdhetsz ismerkedni, nincs vesztenivalója a dolognak... A suliban kezdj el közeledni mások felé, akikben látod még a kapcsolat teremtés szikráját! Bizonyára hűséges barát lennél, ne add fel!
2019. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bettz2004 ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne legyél hallgatag, te is menj oda ismerkedni, kezdeményez olyanokkal mint te, újakkal, mert hanem kinéznek.
2019. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki fél első nap, ugyanabban a helyzetben vagytok mindannyian úgymond. Próbálj nyitni mások felé ne ülj egyhelybe hogy majd úgy is odajön valaki. Nem lesz mindneki a barátod általában az nagyjával akivel össze barátkozol az első héten utána nem fogsz lógni, de legalább kialakul hogy kivel jössz ki.
2019. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyire az én első napjaimra emlékszem, szinte mindenből próbáltunk poént csinálni, így ismerkedtünk együtt kb. 8 fiúval. Viszont ez egy idő után túlment egy határon, mert nyilván nem minden vicc vicces mindenkinek. Így lett pár konfliktus és klikkekre szakadtunk.


Én nem azt mondom, hogy ne nevessetek egy jót, de semmi esetre se vigyétek túlzásba, kérlek. Onnan már nehéz visszahozni. Kivéve ha életre szóló barátságot tudsz kötni, de annak se a röhögés legyen az alapja, hanem jófejkedés. :) az később a lányoknak is szimpatikus lesz, tapasztalat.


21F

2019. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont manapság már a nyáron elkezdenek beszélgetni, és az első napon már mindenki ismer mindenkit. Ez volt a tavalyi osztályokkal is. Találkozókat szerveztek, stb. Ha ebből kimaradok, akkor ugyan az lesz a helyzet, mint most nyolcadikban. Én leszek az egyetlen, aki új, és ők már mind ismerik egymást :( Akkor mit csinálok?
2019. máj. 16. 05:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy 2-3-4 fős baráti csoportot az osztályon belül és beszélj velük, és be fognak fogadni, te is a csoport ugyanolyan tagja leszel, mint a többiek. Persze a többiekkel is beszélgess ha lesz időtök azért.
2019. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2019. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!