Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyedül érzem magam, mert nem...

Egyedül érzem magam, mert nem vagyok egy baráti társaság tagja sem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és úgy érzem az utóbbi 2 évben nagyon magamra maradtam. Gimnázium első évében még nagyban terveztük pár barátommal, hogy milyen vagány társaság leszünk, aztán ők mind megtalálták a saját társaságukat, én meg egyedül maradtam...

Mivel magántanuló vagyok, egész napomat otthon töltöm egyedül.

Nagyon szeretnék egy baráti társaság tagja lenni, de nem tudom hogyan csináljam. Mostanra a legtöbb ismerősömnek kialakult a baráti köre. Lassan azt se tudom hogyan kell az emberekhez közeledni...


Még annyit hozzátennék, hogy nem ülök egész héten otthon, járok táncra, egy héten egyszer kisebbeknek tartok foglalkozást. Régen nagyon szociális ember voltam, rengeteg ismerősöm van, nem voltam mindig ilyen.



2019. máj. 23. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Megtudlak érteni, én is ugyan ilyen helyzetben vagyok csak annyi hogy nekem még vannak barátaim de ők olyan barátok akik csak "úgy" azok, szóval nem éppen kedvelem a társaságukat így nem is találkozok velük olyan gyakran. Szerintem a legjobb módszer valami közös dolog,hobbi akármi ahol találhatsz embereket.
2019. máj. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez a magántanulóság átka. Már kiskorodtól elkezdődött az elmagányosodás, amikor nem az utcán játszottál a többiekkel, hanem a számítógép előtt cseperedtél. Nem tanultál normális emberi kommunikációt. Most még nem lenne késő, de most megint nem jársz hasonszőrűek társaságába, hanem otthon tanulsz. Pedig csak úgy az égből nem fognak barátok potyogni. Neked kell barátnak lenni, ha barátot akarsz, sak nem tudod, hogy kell.
2019. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Már kiskorodtól elkezdődött az elmagányosodás, amikor nem az utcán játszottál a többiekkel, hanem a számítógép előtt cseperedtél." Mindig örvendek, mikor új dolgot tudok meg magamról! Köszi ezt az új információt! :))

Komolyabbra fordítva a szót: mint már mondtam, régebb nagyon szociális gyerek voltam, suliban sok barátom volt, minden délután, legtöbb hétvégente eljártam közösségbe, emberek közé. Nem a számítógép előtt cseperedtem...

Rólam lehetett a legkevésbé azt állítani, hogy nem voltam társasági lény.

1 éve vagyok magántanuló, de bizonyára emiatt "nem tanultam normális emberi kommunikációt."

2019. máj. 23. 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod nekem írhatsz, hasonló a helyzetem nekem is.
2019. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet barátokat szerezni. HA van kutyád, kutyasétáltatás közben más kutyásokat tudsz megismerni.

Ha sportolsz, akkor annak kapcsán. Elkezdhetnél valamit, valamilyen klubhoz kellene csatlakoznod.

Vagy akármilyen közösséghez.

Minden jó, ahol csoportba tudsz járni, pl még egy nyelvtanfolyam is akár.

Most hogy jön a nyár, kereshetnétek valamilyen 18 éveseknek való tábort is akár. Ha sokat vagy társaságban, könnyen fog menni, főleg, hogy régebben is nyitott voltál.

2019. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem voltam magántanuló soha, de hasonló helyzetben vagyok.


Gyerekként sohasem tudtam beilleszkedni egy társaságba sem, ha nagyobb játszótérre mentünk, szinte mindig kirobbant a veszekedés stb... Azóta már változtam, vannak haverok az egyetemen, de mégis olyan magányos vagyok.

2019. máj. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
enleszekabaratod:3
2021. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!