Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az asszertív viselkedést az...

Az asszertív viselkedést az emberek támadásnak veszik ha nem párosul vele jó kiállás?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha valakinek a külseje mondjuk béta (pld vékony, alacsony, beesett sovány arc stb) akkor ha asszertíven viselkedik, kommunikál azt agresszívnek fogja megítélni a környezete, még egy férfias kiállású pasi ha így viselkedik akkor azt magabiztosnak, céltudatosnak fogják látni?
2019. máj. 24. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
nem. ha asszertiven viselkedsz akkor asshertivnek, ha meg agresszivan akkor agresszivnak fognak nezni. de ha te komplexusbol atesel az asszertivsegbol az agresszivitasba es mindenkivel uvoltessz es mindenkibe belekotsz akkor agresszivnak fognak nezni
2019. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem. Nem viselkedem agresszíven.


Pusztán elmondom a véleményem lazán, határozott, nyugodt hanglejtéssel. Nem hinném, hogy ennél többet teszek.

2019. máj. 24. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az asszertívitás nem az, hogy te most megmondod a tutit és akkor minden ok (még akkor sem ha nyugodt hangnemben teszed)

Asszertív kommunikáció során a saját érdekeidet képviseled/kommunikálod a másik felé, de a másik érdekeit/igényeit tiszteletben tartva. Fontos a kompromisszumra való törekvés a két fél között.

Mint minden kommunikációs formának, ennek is megvan a folyamata/lépései.

2019. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megint ott a baj, hogy te magadról a komplexusaiddal teletűzdelve azt gondolod, hogy asszertív vagy. Közben meg valószínűleg inkább agresszív, azért kapod ezeket a visszajelzéseket
2019. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vissza kell kérdezzek: ismered, kedves Kérdező, az asszertív kifejezés jelentését?


Írj le nekünk egy konkrét sztorit, amiben úgy érezted, te asszertívan kommunikáltál, a beszélgetőpartnered visszaigazolása szerint pedig nem. Írd meg nekünk minél pontosabban!

2019. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5


Volt számtalan eset, hogy valamiről szó volt és a többség ugye egy véleményen volt, de általában közelített a véleménye mindenkinek a hangadó(k)hoz. Ekkor elmondtam az enyémet amely tejességgel más megközelítése volt a dolgoknak, de olyan természetességgel és lazasággal ahogy csak lehet. Az arcukról megdöbbenést olvastam le legelőször, aztán sértettséget, majd ez átment flegma viselkedésmódba. Az érdekes az, hogy gyakran (nem mindig ) az én megközelítésemnek adott helyet a főnök, helyettes mert ő a hasznot és az eredményességet nézte elsősorban, és az érzelmeit félretette.

Viszont megfigyeltem, hogy amikor a főnök az én megoldásomat választja akkor a többiek megsértődnek, és fölényeskednek utána. Mintha irigyek lennének, vagy valami hasonló, amiért a fönök (aki ésszerű ember) az ésszerűbb döntést választotta.


Tehát van egy szituáció amelyben egy csoport (ahol spontán alakulnak ki a szerepek, a hangadók meg követők) nem vesz figyelembe valakit de ugyanazt a személyt a főnök díjaz mert ésszerűen gondolkodik és jó megoldásokat javasol.


Na most ha jó megoldásokat javasolok akkor a csoportnak nem kellene együttműködőbbnek lennie?

2019. máj. 24. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok, köszönöm a kiegészítő adatokat.


A tankönyvi asszertivitás-definícióból indulok ki.


Kedves Kérdező, az általad említett szituációban nem asszertíven kommunikáltál. Nem az a helyzet volt, amiben neked aszzertívan kellett megnyilvánulnod, ui. főnököd sima és mezei módon megversenyeztette az ötleteket, amiket te és a munkatársaid bedobtak a közösbe. Tkp. akivel szemben a kommunikációs módszered minősíthető lett volna az asszertivitás-agresszivitás-passzivitás-tengelyen, azokkal az emberekkel nem is kerültél kommunikációs kapcsolatba. A főnök meghallgatta az elmondottakat, és önös szempontrendszere szerint döntött. (Meg kell jegyezzem él és minősítés nélkül, hogy ha a főnököd a teáltalad bedobott ötlet mellett döntött, az nem azt jelenti, hogy a te ötleted volt a legjobb. Csak azt jelenti, hogy akkor és ott te tartottad leginkább a szemed előtt a főnök érdekeit. Ezért fogadta el.)


Akinek asszertíven kellett volna kommunikálnia az egymással ütköző részérdekeket képviselő dolgozók brainstormingján, az a főnököd volt. Hogy látod, ő megtette, amit megtehetett?


Javaslom, ha mélyebben érdekel a téma, olvass szervezetirányítási, csoportdinamikai és kommunikációs szakkönyveket, segítenek a munkahelyi karrieredben.

2019. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!