Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi idő alatt jutottatok...

Mennyi idő alatt jutottatok el a nulláról addig, hogy szinte minden helyzetben sikerül kiállnotok magatokért?

Figyelt kérdés

Hogyan sikerült ezt elérni?

Előfordult, hogy direkt kerestétek az ilyen helyzeteket, ahol gyakorolhattok?



2018. nov. 27. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szültem 3 gyereket. Kénytelen voltam értük kiállni, és így már magamért is könnyebben megy.
2018. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
26 év, ebből 2.5 év terápia ill. a komfortzónám folyamatos feszegetése. Megtérült, megérte :)
2018. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nálam ez szinte egyik percről a másikra történt. Egy adott kényszerhelyzetbe kerültem ahol igen csak nagy súlya volt a dolognak hogy mennyire tudok kiállni magamért, és akkor amikor már nagyon rezgett a léc egy dolog miatt, és szembesültem azzal hogy senki nem fog megvédeni, csak én tudom saját magamat.

Aztán persze a stressz, meg az idegesség is rátett egy lapáttal hogy kinyissam végre a csipámat, meg a pofámat, és már annyira azon voltam hogy a sorsom úgy is el fog dőlni hogy veszíteni valót már nem láttam így szókimondó lettem és teljes mértékben kimondtam a magamét. Ennek köszönhetem azt hogy akkor megtudtam védeni magam, és baromi jól jöttem ki belőle, plusz egyesek annyira ledöbbentek ezen hogy összekaptam magamat hogy egy fajta tiszteletet érdemeltem ki, és lett tekintélyem. Az elmúlt 3-4 évben ezt csak erősítettem hogy még jobb legyek, már szinte minden helyzetben kitudok állni magamért, és ha kell másért is, de akárkiért nem állok ki. Aztán jó 1 éve lettem műszakvezető, ami azzal jár hogy sok helyzetben meg kell védenem az embereimet ha valami esemény van és rajtuk csattan az ostor, sokszor ok nélkül. Mivel ez is a dolgom bár nem papíron hanem amolyan íratlan szabálynak tartom hogy nem csak irányítom a csapatomat, hanem meg is védem őket ha jogtalanul vádolják valami hibával, vagy túlzottan rájuk száll valaki.


Röviden egyik percről a másikra jutottam el oda nulláról, de inkább mínuszról hogy kiálljak magamért. Aztán ezt erősíteni sok időbe tellett, de mivel már megvolt a kiindulási alap, tehát a nehezén már túl voltam így ez jóval egyszerűbb volt már.

Én azt mondom egyszer kell ezt elkezdeni, utána már könnyebb lesz.

2018. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok
2018. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Kb. 10 év. Elnyomott, bántalmazott gyerekből lettem viszonylag bátor, magáért kiállni képes felnőtt. 15 éves korom környékén kezdtem unni a folyamatos erőszakot ami körülvett, onnantól kezdve fejlődtem és olyan 24-25 éves koromra mondanám hogy kialakult a mostani "kiállóképességem". Ehhez sok olyan dolog is hozzájárult ami a régi életemben nem volt, pl. gyerekként és tiniként sehova sem engedtek, semmibe nem lehetett beleszólásom és nem lehetett igazam. Aztán hirtelen elkerültem egy új városba, új emberek közé és el kellett tartanom magam egyetem mellett. Egyszerűen nem volt más, vagy kiállok magamért vagy hazasunnyogok és ezzel belátom hogy életképtelen vagyok. Szóval az új környezet, az egyedüllét, a felelősség volt az ami segített, na meg a rengeteg diákmunka. Szerintem ebből a szempontból ott fejlődtem a legtöbbet, mert gyakran akartak rám húzni olyan hibát amit nem én követtem el, de a főnökeim nem minden esetben voltak IQ harcosok, szóval itt fejlesztettem tökélyre azt a képességet, hogy kiállok magamért de az "ellenfél" nem tud belekötni mert nem vagyok se agresszív, se hangos, se bunkó. A másik ami nagyot dobott rajtam, az hogy egyedül kijárkáltam külföldre tanulni, de ez is inkább az önállóság/felelősség rovatba tartozik.
2018. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt mindenki tudja hogy ahhoz hogy kiállj magadért,felvállald magad..stb ahhoz önbizalom és önértékelés kell.

Én 4 hónapja kezdtem el az egész életem,felfogásomon változtatni és 4 hónap alatt jutottam el oda hogy igenis kimerek állni magamért (előtte is megtettem,nem erről van szó) csak most már teljesen máshogy mivel tisztában vagyok azzal hogy ki vagyok mit teszek miért...stb Még nem tökéletes mert még vannak dolgok amikért dolgozom hogy az legyek aki akarok lenni.

2018. dec. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!