Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Haverkodtok jellemtelen...

Haverkodtok jellemtelen emberekkel? Jellemtelenkedtek velük?

Figyelt kérdés

Az a nagy kérdés, hogy érdemes-e ilyenekkel kapcsolatot teremteni?

Biztos nekem is van elég sok hibám szociális téren, de mindig segítőkész vagyok, gondolok a másikra, nem próbálom csicskáztatni, kihasználni az embereket.

Pl. ha valakivel van egy közös programom, akkor próbálok beszervezni másik havert is, mert fordított esetben nekem is jól esne.


Abból viszont elegem van, hogy ez egyoldalú. Az én szívességem az semmi, alap, mert ő is megcsinálná. Ha ő tesz valamit, az nagy dolognak van beállítva, és mindig fel van hánytorgatva. Ha neki akármilyen pitiáner kis dolga van, az halaszthatatlanul fontos. Ellenben amit én csinálok, az semmi, ráér!


Konkrétan itt egy személy jut eszembe, rá nagyon passzolnak a fentiek, de a haverjaim 90%-ban többé kevésbé ilyenek.

Mindössze 2 haverom van, akik teljesen korrektek. Nálam is sokkal különbek, az tuti! De velük nem nagyon vagyok közeli kapcsolatban sajnos, mindössze egy közös sport köt össze velük.


Attól félek, hogyha túl sokat vagyok ilyen emberek társaságában, akkor eltanulom tőlük a negatívumokat, és emiatt majd olyan emberekkel cseszem el a kapcsolatot, akik korrektek. Az a baj, hogy az egész világ ilyen szinte, és lehetek akkor egyedül. Jobban megéri? Vagy inkább mindenkinek azt adjam, amit kapok tőle? Állandóan harcoljak az ilyen emberekkel, hogy valamennyire normálisak legyenek velem, mert a világ úgy is ilyen, és jól jön a tapasztalat?


2019. máj. 26. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem azon akadt meg a szemem, hogy mást is hívsz ha ketten találkozol valakivel. Ez nekem nagyon rosszul szokott esni és bunkóságnak tartom. Ha azt beszélem meg valakivel hogy ketten találkozunk annak oka van. Van amikor szeretek csak ketten beszélgetni egy barátommal és ezt sokszor nagyon várom is mert valami nyomja a lelkem, ha “beszervez” ilyenkor valamit az nagyon rossz, mert nem tudunk ketten beszélgetni.

21/F

2019. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.: De én nem beszélek meg olyat, hogy ketten találkozunk, mert akkor tényleg jogos lenne!

Pl.: "heló x, van kedved túrázni a hétvégén?", akkor miért ne hívhatnék el más embert is?

2019. máj. 26. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, mert lehúznak.
2019. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SzBianka74 válasza:
Én már nagyon leszelektáltam a barátokat,ismerősöket.Nem azért mert ki ha én nem,hanem ,mert már nem szeretem pocsék ölni az időmet .Csak olyan kapcsolatba,barátságokba vagyok,ahol elfogadnak ilyennek aki vok és Szuperül érezzük magunkat.A “csak kapcsolatokba” nem tárulkozok ki annyira,húzok egy láthatatlan vonalat ameddig engedem a privát életembe és ennyi.A jellemtelen emberekkel nem tudok és nem is akarok azonosulni
2019. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Pl. ha valakivel van egy közös programom, akkor próbálok beszervezni másik havert is, mert fordított esetben nekem is jól esne."

Legközelebb talán ne magadból indulj ki, hogy neked mi esne jól, hanem a másik embert vedd ilyenkor figyelembe. Nekem például kellemetlen, ha valakivel megbeszélek egy programot, erre pedig odahív még másokat is, akikre marhára nem vagyok kíváncsi.. Akármilyen programról van szó. Akkor pláne kiborít, ha erről nem is szól előre.

Egyébként pedig nem érdemes erőltetni az egyoldalú emberi kapcsolatokat, felesleges rájuk pazarolni az életed. Ha úgy érzed, nem bánnak veled úgy, ahogy azt szeretnéd és nem hat rájuk a probléma átbeszélése akkor teljesen feleselgesen ölsz bele időt és energiát.

2019. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.:

"Legközelebb talán ne magadból indulj ki, hogy neked mi esne jól, hanem a másik embert vedd ilyenkor figyelembe. Nekem például kellemetlen, ha valakivel megbeszélek egy programot, erre pedig odahív még másokat is, akikre marhára nem vagyok kíváncsi."


Jó, értem. Hát ebből még nem volt problémám, nem tette szóvá még senki sem! Ez van, nem vagyunk egyformák. Én az ilyennek kifejezetten örülök. Több emberrel beszélhetek, és jelzés, hogy kíváncsiak rám.

1., 5.: Ti egyébként miért nem kérdeztek rá ilyenkor, hogy mégis hányan jönnek? Vagy céloztok arra, hogy ne jöjjön más? Esetleg ha ti hívnátok el a barátaitokat, nem csak a másikra várnátok, akkor ilyen (számotokra kellemetlen) helyzet elő sem fordulna!

2019. máj. 27. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:

1., 5.: Ti egyébként miért nem kérdeztek rá ilyenkor, hogy mégis hányan jönnek? Vagy céloztok arra, hogy ne jöjjön más? Esetleg ha ti hívnátok el a barátaitokat, nem csak a másikra várnátok, akkor ilyen (számotokra kellemetlen) helyzet elő sem fordulna!

Nem, ha valakivel megbeszélek egy programot, akkor alapnak tartom, hogy azon a programon ketten veszünk részt, hacsak valamelyikünk nem jelzi, hogy mást is hozna. Ha én hívok el valakit és nem mondom, hogy jön még x ember, akkor az azt jelenti, hogy egyedül jövök és ha valaki közben csatlakozna, akkor szólok a másiknak is, hogy ne érje meglepetés. Ha valaki engem hív el egy programra és nem jelzi külön, hogy mások is jönnek, akkor azt én úgy veszem, hogy ketten megyünk. Ha ilyenkor nem szól és elhív még x embert akkor nekem pont nem az fog lejönni, hogy mások is kíváncsiak rám, hanem az, hogy az ember akivel a programot szerveztem olyan szinten leszarja a fejem, hogy kettesben sem tud velem maradni és még szólni se képes, hogy ez most csapatos program. Ha csapatos a program, akkor azt alapból annak is szervezem. Egyébként nem szokott velem ilyen sűrűn előfordulni, legalábbis az elmúlt 10 évben nem, normális barátaim vannak. Marhára nem szoktam amúgy másokra várni, hogy elhívjanak, ezzel mellélőttél :)

2019. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.: Értem. Ezek szerint ti más fajta csoportba tartoztok, szerencsés vagy! Hát nekem ilyen haverok jutottak, biztosan átvettem tőlük sok rossz szokást.

Nehéz döntés mindent felégetni, és szelektálni az embereket (főleg, hogy túl sok választásom nem akad), de lehet a nehezebb jobban megéri a későbbiekben.

Én 24 éves vagyok, sok tapasztalatom nincsen.

Próbáltam már levágni a vadhajtásokat, de valahogy visszanőnek :D


Az az igazság, hogy nem tudom mit kéne tennem. Lépjek a többnyire antiszociális, de jó fiúk klubbjába? Ne foglalkozzak a rosszal? De hát akkor a későbbiekben hogyan lesz tapasztalatom? Hogyan tudom majd kezelni az ilyen embereket, ha rákényszerülök?

Nem mindenhol vannak döntési lehetőségeink, ott vannak pl. a melóhelyek. Én pl. cigányok között nőttem fel, tele volt velük az iskola, de kiismertem őket, és megtanultam bánni velük.


Kedves 7. kizárod a rosszat, de utol fog érni, és mit fogsz tenni? Hogyan kezeled?

2019. máj. 27. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs az a rossz dolog, ami nagy törést okozna bennem. Annyi traumából felálltam már, hogy nem tud olyat elém dobni az élet, amivel ne tudnék megbirkózni. Nem zárom ki a rosszat teljesen az életemből, azt nem is lehet, nincsenek illúzióim, de amit tudok irányítani (pl. kikkel veszem körbve magam), azt irányítom. Nem hiányoznak az életemből az egyoldalú kapcsolatok, az emberi kapcsolataimban a minőségre megyek a mennyiség helyett. Attól még, hogy valami könnyű, nem mindig jó, én mindig szívesen választom a nehezebb utat, ha hosszútávon többet ad az életemhez. Szerintem megéri :)
2019. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!