Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy régi jó barátom, ....

Van egy régi jó barátom, . Amióta elköltözött a szüleitől, és lett két gyereke, anyagi gondjai lettek, az asszony se dolgozik komolyan. De elkezdett kéregető, ami már beteges mértékű, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először csak pár kiflire kért pénzt, ami nem volt nagy összeg, hát adtam neki, aztán egyre többször, most már egész komoly összegeket lejmol, kamu ellentételezéseként amiért más pénzt se kérne, mert együtt is dolgozunk. Elhatároztam hogy többet nem adok neki, mert ő egy kv ra nem hív meg. Erre befordult, szinte kataton állapotba került, és nem beszél velem. , és egész délelőtt így elég rossz a hangulat, egy kocsival járunk dolgozni. Nem sokkal van több pénzem mint neki, én úgy nőttem fel, hogy a barátaimmal mindent megosztottam, ha volt 100 Ft unk is, de ez kölcsönös volt. A haverom arra hivatkozik hogy ő szegény, meg van két gyereke. Hát engem se vet fel a pénz, és ez az állandó kéregetése anyagilag meg idegileg is kicsinál? olyanok vannak, ha kiesik a zsebemből egy százas, mint a vércse, felkapja, de ha feljön hozzánk, amit lát itt , üdítő, szemeteszsákot stb, abból visz haza, ez baromira idegesítő, de hát ő szegény, én meg meg tudom venni. Van valakinek ötlete, ilyen emberrel mit lehet csinálni ? Amúgy nagyon jó barátomól van szó, de ez már tarthatatlan.

2019. jún. 2. 11:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A rövid válasz: 1. Olyasféle barát, amilyenből ált az embernek van 1 max 2, akivel megbeszélsz mindent, az ilyet nehéz egyik napról a másikra úgy leépíteni, hogy ne érezze az ember úgy, hogy esetleg ő is hibás...persze előfordulhat hogy nincs más megoldás.
2019. jún. 4. 21:03
 12/13 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok. Ha rendbe akarod hozni a viszonyt akkor bizony őszintének kell lenned hozzá.

"Nézd Béla, sajnálom, de akármennyire jó barátomnak gondollak, nem érzem, hogy kötelességem lenne téged állandóan kihúzni a szarból. Légyszíves próbálj meg magad boldogulni, mert ahogy te is észrevetted, szép lassan rámegy a barátságunkra. Köszi hogy megérted!"

Ha meg nem érti meg, akkor sajnos azt kell hogy mondjam, elveszítettél egy barátot, akármennyire is fáj.

2019. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Aha köszi, hát ezen már túl vagyok, egyszer antidepresszánst is szedett, akkor is fukarságban jött ki a baja, fel se tudott kelni az ágyból, ha beszélni akarok vele, mintha megkukulna, nem hallaná, kib...tt idegesítő, az tény, hogy a képességei, adottságai terén nincs elengedve, egyféle mentor ként tekint rám, és amellett hogy irigyel, valami miatt úgy gondolja, hogy nekem, mint barátjának, nekem őt támogatni kell, mert amúgyis én mindent el tudok intézni ő meg nem, így egyfajta önsajnálata is van..tény hogy néha meg is sajnálom a szerencsétlensége miatt, na de más életét nem tudja az ember megoldani.
2019. jún. 14. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!