Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme haverkodnom vele?...

Van értelme haverkodnom vele? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ezt a srácot régóta ismerem, de nagyon utáltam, mert a barátomat mindig lehúzta pénzzel (elsózott neki minden szart), és kihasználta. Egyszer a barátom elhívott ezzel a sráccal közös bicajozásra. Mivel nekem nincs kivel bicajoznom, és a srác imád tekerni, jobb híján összehaverkodtam vele, és együtt mentünk. Pozitívuma, hogy motivál, energikus (mindig sokan mentünk), nagyon szociális (könnyű vele beszélgetni, és mindenkivel el tud lenni), illemtudó, sőt az alkalmazottaknak mindig ad borravalót.


A másik oldalon viszont egy élősködő, aki minden bőrt megpróbál lehúzni a másikról, ha gyengeséget érez.

Sajnos szívesen segítek másokon, mondhatni csicskázok, és úgy érzem, egyre inkább visszaél a helyzettel. Már nem érzek részéről túl sok tiszteletet. Még a haverkodás legelején engem is megpróbált átqrni, de kiosztottam, és azt hittem innentől kezdve velem normális lesz. Bármilyen kis apró dolga van, azt mindig előtérbe helyezi velem szemben. Nekem lehet akármilyen fontos eseményem, az semmi, ráér. Ma is 3 órát késett (igaz, én otthon vártam), de valamelyik héten egyszerűen nem jött el, és fel sem hívott!

Természetesen ezt megemlítettem neki, de elbagatellizálta.

Próbálok vele tárgyalni a dolgokról, viszont úgy érzem, nem nekem kellene elmondanom alapvető dolgokat egy 30 éves felnőttnek, és türelmem sincs hozzá.


Múlt hónapban segítettem neki szerelésben, az anyja is kint volt. Jött egy helybeli srác, hogy kellene neki valami. Az a lényeg, hogy konkrétan mindketten lekakilták szerencsétlent, és csak azt nézték, hogyan tudnának pénzt lehúzni tőle. Nekem ez nagyon rosszul esett. Én segítek ott ingyen, és annyi empátia nincs bennük, hogyha nem is nekem, de legalább másnak visszaadják a kapott gesztust?

Rájöttem, hogy komplett hülye vagyok. Miért inaskodok olyan embereknek (már rájöttem, az egész családja olyan), akik másokat nagy ívben leszrnak?? Ha bármilyen ajándékot kapok az élettől, úgy szoktam érezni, hogy jó lenne adni egy kicsit belőle másoknak is.


Sajnos az ilyen hiénák mindig megtalálnak. Valamiért nem igazán szeretnek az emberek, és nincs sok haverom, emiatt nem szoktam csak úgy barátságokat kukába dobni. Biztosan van sok jellemhibám, valamit nem jól csinálok, az tuti, ha kevés haverom van. Szóval javítható még az a haverság, vagy esélytelen/nem éri meg?


2019. jún. 8. 22:59
 1/3 TR75 ***** válasza:

"Sajnos szívesen segítek másokon, mondhatni csicskázok, és úgy érzem, egyre inkább visszaél a helyzettel."

Ez a lényeg. Ezért találnak meg "az ilyen hiénák". Látják, hogy szó nélkül lemész kutyába (már bocs).

Ezt a "barátot" (mert nem barát) én lekoptatnám. Durván vagy finoman, mindegy. Mert nem fog megváltozni. Lehet, hogy változtat a taktikán, hízeleg vagy érzelmileg zsarol, és marad minden a régiben. A leírásod alapján ráadásul az egész család másokon élősködik. Jobb elkerülni a hasonló humanoidokat.

2019. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.: Jó nagy barom vagyok, mi?


Inkább valami gyengébb haver, jobb ismerős kategóriába kéne tenni. Sajnos nem tudok egyetérteni az értékrendjével, és tolerálni is egyre nehezebben bírom.

Az kéne, hogy csak bicajozunk, beszélgetünk valamennyit, és annyi. Csak ez.

2019. jún. 9. 01:18
 3/3 TR75 ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy barom vagy. Viszont én azt gondolom abból, amit leírtál, hogy nehezen utasítasz el másokat, nehezen mondasz nemet, és vannak olyanok, akik ezt megérzik és kegyetlenül ki is használják.

Olyan nincs, hogy "csak bicajozunk, beszélgetünk valamennyit, és annyi. Csak ez." Szerintem ezt te is érzed.

Azt írod, hogy teljesen más az értékrendetek, és egyre nehezebben tolerálod. Akkor ejteni kell. El kell távolodnod tőle. Belőle sosem lesz "jobb ismerős", vagy "gyengébb haver". Mert te mindig is többet fogsz adni neki, mint ő neked (vagy más szavakkal: ő mindig is többet fog kiszipolyozni belőled, mint amennyit te kérsz tőle). Kimerülsz, kiégsz, és hidd el, ha azt látja, hogy nem vagy hasznára, egyszerűen továbblép, vissza sem nézve. Az pedig garantáltan nem lesz kellemes érzés.

Azt írod, "motivál, energikus (mindig sokan mentünk), nagyon szociális (könnyű vele beszélgetni, és mindenkivel el tud lenni), illemtudó, sőt az alkalmazottaknak mindig ad borravalót." Ezzel palizza be a kiválasztott személyt, és ezzel tartja a "bűvkörében". Emiatt lelkiismereti kérdést csinálsz a vele való barátkozásból, elnézed előbb a kisebb linkségeit, aztán a nagyobbakat is, mondván, hogy "de hát olyan jó vele beszélgetni, meg motivál, meg ilyesmik", és közben egyre többet feccölsz ebbe a "barátságba", de te magad nem kapsz semmivel sem többet.

Három órát késik, meg el sem megy? Hacsak nincs valamilyen komoly indoka, ezek olyan dolgok, amikért illik elnézést kérni és azt komolyan is venni.


Szóval - szerintem - építsd le ezt a "barátságot". Én azt mondom, inkább semmi, mint egy rossz barátság (és ez igaz amúgy a szerelemre is).

2019. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!