Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy értelmiségi és fuvarozó...

Egy értelmiségi és fuvarozó között semmilyen körülmények között nem alakulhat ki bármiféle kapcsolat?

Figyelt kérdés

Két szakmával rendelkezem ebből a piacképesebb a hegesztő, a másik könnyűgépkezelő(rakodógép) előfordul hogy szükség van erre is ha olyat szállítok megrendelésre. Tekintettel az ország helyzetére, pár éve döntöttem úgy hogy inkább sofőrködöm, mert annyit nem ér számomra a hegesztés, amennyit fizetnek érte, viszont a szervezet számára egészségkárosító akárcsak egy határőr foglalkozása.

A külföldi lehetőséget pedig még nem érzem eléggé magaménak, talán majd egyszer...


A családunk közeli tagjai mezei munkás emberek, egyedül unokahúgomnak sikerült az egyetem elvégzése, és két felsőfokú nyelvvizsga. Az apja alapvetően nyugodt ember, bizonyos döntéseket rábíz a gyerekeire, viszont egyszer kicsúszott a száján hogy nem adná a lányát egy szaros pincérhez, mivel maga is az, és tudatta velünk hogy így sokra nem lehet vinni, bár meg van az alap életkörülmény, 2db normál átlagéletkorú autó, egy-két külföldi nyaralás, és rendezett élet, de ettől feljebb jutni lehetetlen.

Látszik a szülőkön legbelül hogy sajnálják amiért nem tudták/tudják kisujjból megoldani a taníttatást, mint a az osztálytársai nagy részénél, a két szülő nyomja a túlórákat, a gyerek meg vállal korrepetálást, vagy másodállást ami belefér.

Egyébként annak ellenére hogy nem volt ki segítsen neki, egész jól elindult az életben.


Kb 1 hete csináltak egy kis kerti grillezést, és elhívott engem is, mert tudta hogy szabadságon vagyok, kérdeztem kik lesznek ott? Azt mondta hogy csak így hárman leszünk. Viszont odaérkezve elmondta hogy 5 barátnője még épp úton van, csak arról nem volt szó hogy jobbnál jobb csajok lesznek, nem túlzás ha azt mondom pont az ízlésem volt mindegyik, kis bemutatkozás után beszélgettünk kicsit, utána kb mintha háttérből figyeltem volna a dolgokat unokaöcsémmel, ők maguk között frankón elvoltak, nem győzték egymást túlkiabálni. Bevallom számítottam arra hogy majd együtt leülünk és hátha összejön valami kis személyes beszélgetés valamelyikőjükkel, de akkor nem találtam a szavakat. Azzal lenne gond hogy nincs közös téma? Esetleg ők várták hogy majd hátha lépek? Hozzáteszem egyikőjüknek volt csak valakije, az meg nem akkora katasztrófa.


Mit kellett volna máshogy tennem? Nem tartom magam csúnya gyereknek, hogy esélytelen legyen ez az egész, mert kedvesek voltak, csak épp van akkora önbizalmuk hogy ne ők lépjenek először...


2019. jún. 21. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Botorság. Kvázi idegenek voltatok egymásnak, így nagyon nehéz. Kéne még néhány alkalommal találkoznotok.
2019. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem elbizonytalanított az is amit még anno a faterja mondott, hogy melós valaki mellett egy tanultabb nőnek nem lenne jövője, kérdés hogy kinek mi az igénye...
2019. jún. 21. 23:45
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Esélytelen. Nem vagytok egy szinten...
2019. jún. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dolgoztam én irodában is, művészek között, de amit az fizetett, az semmire nem elég. Én is kénytelen voltam mást keresni.

Nyilván ettől az ember nem lesz hülyébb, vagyis aki e szerint kategorizálja magát, az kb annyit ér.

Randiztam én 2 diplomás filozófia szakos libával, maga volt a 2 lábon járó frusztráció a csaj.

A mai napig egyedül döglik a kölkeivel. Nem véletlenül.

2019. jún. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl orvos leszek, de hülyeség az, hogy "nem lenne jövőnk" egy szakmunkással. Most őszintén, egy átlag vízszerelő, burkoló, ács, de még egy kamionsofőr is hányszor keres többet, mint egy kezdő orvos? Teljesen átlag színvonalon élek a családommal együtt, a kamionsofőr rokonnál viszont az egész családnak adidas ruhái, iphone-ja, macbookja, saját kocsija van, több ingatlanuk van, külföldre járnak nyaralni úgy is, hogy csak a férfi dolgozik és 2 gyerek van. Szerintem normális felnőtt ember az alapján választ párt, hogy ki tetszik neki, nem az alapján, hogy az apja "kihez adná". Azt aláírom, hogy mondjuk egy kőművessel valószínűleg nehezebben találnék közös témát, mint mondjuk egy orvossal, de azért az egészségügy ebből a szempontból elég egyedi hivatás, az ember jó, hogy azokkal jön ki a legjobban, akikkel a napjai és az élete lebnagyobb részét összezárva tölti. Viszont ha csak egy sima irodai, diplomát igénylő munkáról van szó, ami nem feltétlenül hivatás, akkor leteszi a lantot az ember a munkaidő végeztével és onnantól lehet, hogy pont ugyanazt csinálja a szabadidejében, mint egy szakmunkás, úgyhogy tök jól megértenék egymást.
2019. jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!