Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek amikor felnőnek...

Az emberek amikor felnőnek szokták bánni hogy fiatal korukban az iskolában a gyengékkel olyan szemétül bántak?

Figyelt kérdés
Vagy nem is emlékeznek ilyesmikre?
2019. jún. 24. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
vannak akik megbánják, de van akinek eszébe sem jutnak azok az évek
2019. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Túlzottan nem hatja meg őket a dolog :/ (sajnos)
2019. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Felnőttként már inkább azt nézik, melyik felnőttnek tudnak alátenni.
2019. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én oviban és általános alsó osztályban rondán viselkedtem pár emberrel. Csúfoltam gyerekeket, bár ezeket nem én találtam ki, hanem csak ismételtem, amiket a többiek mondtak. Igazából nem akartam bántani senkit, csak nem volt még kifejlődve az érzelmi intelligenciám ahhoz, hogy felfogjam, hogy ez másoknak rosszul esik. Most már 23 évesen beérett a fejem lágya, és megbántam, amit csináltam, és már nem cainálnék ilyet. Egyébként gimiben engem is nagyon durván bántottak (sokkal durvábban mint én korábban), pedig ott már félig felnőtt emberek voltak. És az a durva az egészben, hogy most a legsikeresebbek (külföldi egyetemekre felvételt nyert,stb) a leggátlástalanabbak közül kerültek ki, és nem tudom, belátták-e már, hogy mennyire gonoszak voltak.
2019. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Habár én nem bántottam az iskolában senkit, de iskolán kívül elōfordult, hogy olyan emlékeim maradtak meg, hogy méltatlanul kissé “szemét” voltam valakivel, mert rajta vezettem le a feszültséget, ítélkeztem, olyant mondtam, amit késōbb, felnōtt fejjel megbántam. Ha találkoznék az illetō személlyel, akkor teljesen másképp bánnék vele. Ahogy kezd benōni a fejem lágya, egyre inkább kivész belōlem a hiszti, vagy gyerekes frusztráció és senkivel sem szeretnék rosszul bánni, aki nem érdemli meg.
2019. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 A belátásomhoz hozzásegített az is, hogy velem is kissé szemetek voltak mások, aztán rájöttem, hogy nekik is épp olyan rosszul eshetett, mint ahogy nekem, amikor velem teszi ezt valaki.
2019. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Kit tart a társadalom gyengének? Tud valaki erre válaszolni?
2019. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

#7 Aki testileg/szellemileg visszamaradott, kevésbé intelligens, hogy fejletlenek egyes készségei egy társasághoz képest, pl. szociális készségek, stb.


Tulajdonképpen nem társadalomról beszélünk, hanem szūk közösségekrōl, amelyben élsz. Mégis ki beszélt itt “társadalomról”? Amelynek legalább 90%-a még csak nem is tud a te létezésedrōl..

Környezetenként változhat, hogy ki mit tart gyengeségnek, lehet hogy van ahol a fizikai erōsséget értékelik, akár sport teljesítményt, míg máshol a szellemi képesség számot tevōbb, vagy szociális készség, ezeknek együttese akár.. Akibōl mindez hiányzik, azt nyílván gyengének ítélik.


Gyengének tarthatják azt is, aki nem áll ki magáért, egyszerūen a viselkelkedésébōl lesüt, hogy valami áldozati szerepet vett fel önként, amin talán tudna változtatni, de belé nevelték, vagy valami. Aki egyáltalán nem mer nemet mondani másoknak. Példa: elmondom a véleményem és mások nem értenek egyet velem, akkor rögtön nekik helyeslek és az ō nézōpontjukat fogadom el, ahelyett, hogy kiállnék a sajátom mellett, inkább magamra öltöm azt a képet, hogy “biztos mindenki másnak van igaza, csak én vagyok hülye”.

2019. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7


Akik valamilyen szempontból kilógbak a sorból, különböznek.


Akik fizikailag gyengébbek, nem annyira szépek.


Akik lúzerek, értsd nem pofáznak egyfolytában, csendesebbek, békésebbek.


A visszahúzódóakat is annak tartják.


De alapjába véve a suliban rendszerint a fizikailag gyengébb, csúnyább gyerekeket tartják gyengének, és akik nem szólnak vissza ha bántják őket, hanem csak tűrnek.

2019. jún. 24. 10:45
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Akkor most az erős szó jelentését szeretném valakitől hallani...
2019. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!