Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ragaszkodó barát?

Ragaszkodó barát?

Figyelt kérdés

Nem új keletű a dolog, de úgy érzem most jött el az idö mikor tanácsot kell hogy kérjek.


A párommal 4éve vagyok együtt és 1,2éve költöztünk össze (barátnömnek ez egy nagy ér vágás volt) a párom és a barátnőm sose jöttek ki jól egymással. Folyamatosan fujnak egymásra... hogy is modjam mindkettő kiakar sajátítani a maga modján.


Barátnőm folyamatosan olyan programokat találki ahova kihangsúlyozza, hogy ne hozd a pasikádat. Holott sosem vittem ilyen programokra magammal, ami a páromnak rosszul is esett, teszem azt előadásra, strandra, közös barát szülinapja, egyszer volt amire elmertem vinni a párom egy ilyen közös eseményre, és a barátnőm azt mondta ,hogy akkor else jön ha én viszem a párom.


Nagyon sok vitánk volt már ebből, és hogy most megkezdtük a közös életüket , úgy gondolom hogy most már igenis az életem része.

Persze nem viszem mindenhová magammal ha összeülök egy másik barátnömmel egy kávéra akkor se viszem. Nyilván kellenek az ilyen kis barátnős dumcsis pletyis dolgok, dehogy konkrétan egy programmra nem hívom el őt , azért ez már nekem is kellemetlen.


A párom egyszer sem mondta azt nekem az öt év alatt, hogyha ment valamerre ,hogy negyere már maradj itthon , most ne gyere ....


Pedig én ezt vele sokszor megcsináltam...


És most a jelenlegi problémám az, hogy a barátnőm elakar menni velem strandra, de persze csak ketten... egy egész napra a párom nékül.

Nekem ez borzasztó kellemetlen , mivel most nyilván szívesen jönne velem a párom is strandra de mondjam azt neki, hogy te dolgozzál én meg elmegyek egyet szórakozni nélküled maradjál csak itthon , szóval érthető a kontraszt gondolom.


Oké mondjam meg, a barátnőmnek, hogy egyedül nem megyek el vele.. akkor viszont kitör a 3. világháború....

Másrészt aenyira ragaszkodó a barátnőm, hogy 0-24ben tartja velem a kapcsolatot messengeren. Leirja milyen volt a napja, ha van amin kiakad még többet ir és elvárja hogy mindenre reagáljak, aztán hogy én is meséljek az én napomról... holott én már dolgozom háztartást vezetek, főzök. Meg van a saját életem.


Mitévő legyek?


2019. jún. 27. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom hogy ne hagyd magad kisajátítani. A párodat válaszd.
2019. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Hát, csodálom, hogy a párod ilyen békésen kitartott melletted eddig.

Nehéz egy ilyen helyzetet kezelni, amikor egyikőjüket sem akarnád elveszteni, de itt a barátnőd egy hogy is mondjam....szép nagy szaralak.

Téged önző módon akar kisajátítani, valami oknál fogva utálja a férfiakat(nem leszbikus?), és korlátozni akar Téged mindenben.

Tipikusan az a barátnő, aki folyton adagolja a "barátnőjének" milyen hülye a pasija, amit addig mondogat neki, míg az végül elhiszi. Ha szakít vele, az lenne a legnagyobb boldogsága, és "látod ugye megmondtam?"

De ez a Te döntésed, számodra melyik az értékesebb.

2019. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire lehet vele higgadtan beszélni: "van mellettem még egy ember, akit nagyon szeretek és az életem része, ha barátságomat el tudod fogadni, szeretném ha őt is elfogadnád" vagy valami hasonló.

Nagyon-nagyon gyerekes viselkedés ez, amit csinál, lehet volt ennek valami kiváltó oka az ő életében, hogy ilyen lett, de erről senki sem tehet.

2019. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem ilyen barátnő nem kellene. Az, hogy messengeren folyton írogat, meg rendszeresen kikérdez, az már nem kedves, hanem beteges ragaszkodás. A "barátnödnek" komoly kapcsolataii problémái vannak! Még azt is megkockáztatom, hogy pszichoterápiás eset. (Valahogy rá kéne venned, h keressen fel egy terapeutát - mindenképpen analitikust.)

A párod igenis hozzád tartozik és ha olyan program van, akkor ő is tartson veletek, nem értem ezen miért gondolkodsz! Ha nem tetszik a "barátnődnek", akkor nem megy veletek. Pár alkalom után vagy alkalmazkodik, vagy elveszít.

Te magad leírod, ez milyen rossz a párodnak, nem semmi, hogy ezt eltűri... kérdés, hogy meddig - ezt mérlegeld.

2019. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A párodat válaszd aki remélhetőleg egyszer a ferjed lesz s a gyermeked edesapja aki ezaltal sokkal tobbet jelent szamodra mint egy szimpla baratsag ami minden csak nem az. A mergezo embereket idovel ki kell zarni az eletedbol amilyen gyorsan csak lehet mert elobb utobb ramegy a kapcsolatodra ha hagyod. Gondolkodj el azon hogy ad e neked valami plusz dolgot ez a baratsag amiert erdemes eltetni? Ez egy onzo egoista ember s még rosszindulatu es irigy is. Ki kell zarni az eletedbol amig nem okoz nagyobb karokat benne.
2019. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!