Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az introvertált, visszahúzódó...

Az introvertált, visszahúzódó embereket az extrovertáltak értéktelennek tartják?

Figyelt kérdés
Azzal magyarázva, hogy hiába van a tudás ha az nincs kimondva annyit tesz mintha nem is létezne.
2019. júl. 6. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis, legalábbis én ilyet sose hallottam, bár elég hülye magyarázat. Nem kell kiállni közönség elé, hogy átadj egy tudást. Pl ha kutat valamiben, azt publikálhatja, és ez csak egy példa volt.

Üdv, egy extrovertált, akinek több introvertált rokona és barátja van.

2019. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értem, ha a tudást egyáltalán nem akarja átadni, semmilyen formában. Nem érez késztetést arra, hogy megossza pusztán saját kíváncsisága miatt kutat, és talán mert meg kell élni valamiből.


De nem csak tudományra kell érteni a dolgot, lehet bármi, hétköznapi dolgok is mint például újraindítani a bojlert, vagy kicserélni egy biztosítékot. Ha nem érez késztetést a kommunikációra az illető, akkor tudjon bármit is, nem akar róla beszélgetni. De ez lehet csak akár egy hobbi érdeklődési kör is, például történelem témakör. Ha hallja, hogy valakik vitatkoznak egy témában és biztos benne, hogy mindkettő rosszul tudja még akkor sem fog megszólalni mert nem akar kommunikálni. Nem tudom, ezt biztosan nehéz lehet elképzelni vagy megérteni, de rengeteg ilyen élethelyzet van amikor az introvertált nem mutatja meg az igazi tudását, csakhogy ne kelljen kommunikálnia.


Ilyen esetben ez annyit tesz mintha nem és tudna semmit és emiatt ráaggathatják azt, hogy értéktelen, esetlen egyszerű, buta stb?

2019. júl. 6. 20:44
 3/4 Thispain ***** válasza:
Azáltalad leírt esetekben az introvertált embernek kéne kezeményeznie az információátadást, mivel erről őt nem kérdezték. Mivel emberünket nem kérdezték, így válasza alapján inteligenciáját megállapítani nem tudják, így ebben a kérdésben legfeljebb megfontolhatatlan előítéletet tudnak hozni, ami a legtöbb embernek nem szokása. Viszont ha emberünk nem szeret kommunikálni, mit csinál, ha kérdezik valamiről, és választ kéne adnia?
2019. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A normálisak nem, a többi meg nem számít
2019. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!