Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért akarnak velünk ennyien...

Miért akarnak velünk ennyien versengeni?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, korunkhoz képest igen magas életszínvonallal. Nem szülőktől kaptuk, amink van, hanem jól keresünk, így idővel lépünk egyre feljebb.

Az ismerőseink egy része, főleg a korunkbeliek elég rosszul viselik ezt, hogy pl sokkal jobban élünk, mint 2 vagy akár 5 évvel ezelőtt. 5 éve még egy szinten voltunk anyagilag, most már többször annyiból élünk, mint ők, és karrier, magánélet szempontjából is sikeresek vagyunk.

Mióta kitörtünk az őáltaluk megszokott szintről, szinte akárkivel beszélünk, mindig mintha bizonyítani akarna nekünk. Akár még pofátlanul is. Ha összefutunk egy volt munkatárssal, mindenáron azt akarja bizonyítani, az ő betanított munkásból előléptetése csoportvezetővé micsoda óriási siker, miközben a párom ezerszer nagyobbat lépett a ranglétrán. De felőle szinte nem is érdeklődnek. Ha összefutunk egy régi baráttal, az egyik az új autóját mutogatja, aminél nekünk sokkal drágább van (de mi szóba sem merjük hozni... volt hogy rokonoknál direkt odébb álltunk, hogy ne lássák a kocsinkat), a másik meg az utazásairól beszél untatóan hosszan, miközben mi 1 év alatt többet utazunk, mint ő 5 év alatt. Mi legtöbbször el sem mondjuk senkinek az utazásokat, mert nem akarunk féltékenységet gerjeszteni (a legnagyobbakat néha felrakjuk közösségi oldalakra).

Ott van pl az egyik szomszéd, aki tudja, hogy kifogtunk egy rossz szomszédot, és el akarunk költözni, csak még nem találtunk megfelelő házat magunknak. Közben ő talált magának és költözik éppen. Folyamatosan azt kell hallgatnunk, neki mennyire jó, mennyire élvezi az új házát, mennyire szupi minden. Közben tudjuk, hogy anyagilag majd belerokkan, mert kicsit tovább nyújtózkodott a takarójánál. De folyamatosan a menőzését kell hallgatnunk, még az sem zavarja, hogy mi szenvedünk a szomszédtól és nem kellene direkt játszania magát előttünk, hogy neki mennyivel jobb.

Vagy pl egy másik szomszéd csak a sporteredményeiről tud beszélni. Minket kb semmiről nem kérdez, nem érdeklődik, csak a saját eredményeiről meg tevékenységeiről lehet téma. Mi nem vagyunk nagy sportemberek, eljárunk mozogni, de ebben a témában egyértelműen ő a jobb, és ezt ki is használja. Mi ezzel szemben alig merünk bármiről is mesélni, mert szinte szégyelljük, hogy sokszor annyiból sokszor úgy élünk, mint ők.

Vagy pl mikor az egyik rokon azzal menőzik, milyen olcsón vett márkás cuccból lopott, olcsóbb darabokat, 2 órán belül 10 képet csinál magáról bennük. Eközben nekünk a fél ruhatárunk márkás, eredeti, mégsem rakom ki magam facebookra nagy márkalogós cuccban, hogy mások is lássák.

Mintha többen is arra mennének, hogy nézzük meg, ők mennyire szuperek és azt akarják, hogy irigykedjünk rájuk. Még olyan áron is, ha belénkgyalogolnak tapintatlan módon.

Vagy csak az lehet, hogy régen, mikor egy anyagi szinten voltunk, hozzászoktak, hogy ők lehettek az ászok, mi hagytuk őket dominálni és most nem tudják feldolgozni, hogy jóval gazdagabbak lettünk és már nem tudnak ők lenni a menők?


2019. júl. 16. 12:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem versengés, az emberek ilyenek. Nem csak tőled nem kérdeznék, hanem senkitől. Nem csak nálad hiszik jobbnak magukat, hanem mindenkinél.

És egyébként nem ők változtak, hanem te.

5 éve is ilyenek voltak, csak te akkor még máshogy nézted őket.

2019. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírtad ki, hogy ne írd ide mennyire profi vagy. De semmi baj, nyugodtan fényezd magad.
2019. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Bejött nektek az élet, már az apróságokra is tudtok figyelni, ez eddig is jelen volt az ismerőseitekbe csak természetesnek vettétek :) versengés már iskolába is volt , ki kap több piri pontot ötöst, buksi simit. Nem szeretek magammal példálózni, egy szürke senki vagyok , anno amikor suliba jártam minden pici apróságra figyeltem mert nem volt teher rajtam, most, hogy egy munkanélküli senki vagyok már ez nem sikerül.


Tudod, ez a tipikus osztálytalálkozók esete, kinek milye van.. De ez a természetes. :)

2019. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Neked az a legnagyobb bajod, hogy nem fényeznek téged, titeket nonstop. Úgy viselkednek, mint a normális emberek, csak te ezt nem tudod elviselni, hogy nem istenként tekintenek rád.

Szerintem veled van a főbb baj.

2019. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Kisebbségi komplexusuk van.
2019. júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy régen is ilyenek voltak, csak akkor még más szemmel néztem őket.

Talán valahol ott telt be a pohár, mikor a párom egyik haverja azt kérte, a párom menjen el hozzájuk kocsival az út 90%-áig, ott tegye le a kocsit, és majd ő továbbviszi a páromat az új kocsijával, amit akkor lesz lehetősége megnézni. Tök értelmetlen ötlet volt, csak a kocsit akarta mutogatni, amit az apja vett.

Vagy mikor a sógorjelöltem állítólag a munkatársainak ajánlgatta az új kocsiját, volt akit be is ültetett erősködéssel, hogy próbálja csak ki, na. :D

Vagy kocsis eset volt még, mikor apósomék vettek egy új autót kb 1 millióért, odamentem a kocsihoz, megnéztem, illedelmesen megdicsértem. Erre apósom szinte betuszkolt a kocsiba, hogy indítsam be, menjek vele... :D Én csak dicsértem sorra a kocsit, de nem érte be vele, azt akarta, hogy elájuljak a kocsijuktól. Kb 1 hónap múlva meg ő lesz@rozta a mi tízszer drágább vadiúj autónkat, hogy neki ez a ... nem kéne. Ráadásul úgy sz@rozta le a mi kocsinkat, hogy ott állt mellette egy másik gazdagabb rokon, akinek ugyanolyan van, mint nekünk. Ilyen jellegű tapintatlanságra gondoltam.

Vagy mikor az egyik régi havert befizette az apja egy spanyol útra, hazajött, végmutogatta a képeit, órákig untatóan hosszan mesélt az útjáról. Mi mikor ugyanoda kimentünk saját pénzből, sokkal drágább útra (tovább, több helyre...stb.), még meg sem kérdezte, milyen volt.


Mintha mindenki ő maga akarna lenni a király csávó/csaj, minket lealacsonyítva, mi csak ámuljunk, ők milyen istenek, mi meg húzzuk meg magunkat és örüljünk, hogy nekik jó. Az meg, hogy nekünk időközben sok mindenben jobb lett, mint nekik, nem érdekli őket, nem kérdeznek, nem érdeklődnek. Pl mikor az egyik barátnőm hosszasan elmesélte az eljegyzése történetét kemény fél éves kapcsolat után, mutogatta nekem a pár tízezres gyűrűjét, de mikor engem eljegyeztek 8 év után, meg sem kérdezte, sem a gyűrűmet nem akarta látni.

2019. júl. 16. 12:37
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Ez nekem olyan, hogy az a bajod, hogy nem rólad szól minden.
2019. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
36%

Irigyek rátok sajnos,tipikus magyar hozzáállás.

Ne törődj ezekkel.

2019. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez alapján a kérdés alapján eléggé elviselhetetlenek lehettek, te legalábbis. A többiek meg úgy viselkednek, ahogy az emberi lények szoktak.

Most nektek fáj, hogy másnak is jó, és a pórnép nem sír a sarokban, hanem éli az életét? :D

Inkább te nem tudod feldolgozni, hogy nem mindenki veletek van elfoglalva.

2019. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ja, biztos velem van a baj, mikor más mutogatja az eljegyzési gyűrűjét, képeit, elmeséli kb. még azt is, hányszor vettek levegőt közben, ő meg még egy pillantást sem vet az én gyűrűmre. :D

Igen, ott lehet hiba van, mikor nem vállalom fel magam... pl. mikor magamban izgulok, nehogy lejöjjön a barátnőm az udvarra a kocsinkhoz, minket lekísérve, mert ha meglátja a kocsinkat és én előtte neki leadtam, neki milyen hipiszupi az új, 2 milliós kis autója, akkor az nekem is ciki lesz. Vagy mikor eszembe jut, nehogy kirakjam az újabb nyaralásos képeket neten, nehogy mások megutáljanak azért, mert jól megy. A saját anyám is beszólogatott már, hogy nem kellene ennyit utazgatnunk. Azóta neki sem mondom el 80%-át.

2019. júl. 16. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!