Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Régen, a szocializmusban...

Régen, a szocializmusban könnyebb volt barátokat szerezni, mint manapság?

Figyelt kérdés

Az akkori emberek sokkal normálisabbak voltak.Nem voltak felszínesek,nem használták ki egymást,nem szivatták egymást.Meg volt Úttörő tábor,ahol szintén lehetett barátokaz szerezni.Ez a világ sokkal kedvezőbb lett volna egy hozzám hasonló aszociális,emberi kapcsolatok,barátságok kialakítására képtelen vesztesnek,mint én.


.Manapság nem lehet barátot találni,mert mindenki kihasznál vagy egy idő után eltűnik az életemből.Nekem soha sem voltak barátaim,általánosban kiközösítettek,középiskolában szintén,de ott fizikálisan is bantottak.

Ha voltak haverok,azok is mindig kihasznáktak és szivattak,vagy új társaságot találtak engem meg itthagytak.

Bizalom már nem létezik.Talán a nyugati szenny rontotta meg így az embereket.



2019. júl. 18. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Váó, ez igen. *taps*
2019. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel akkoriban még nem tágult ki a világ és az emberek elsődleges kommmunikációs csatornái nem a virtuális világ volt, ezért igen. Ha valaki ingergazdag környezetre vágyott, el kellett menni otthonról, barátkozni, ismerkedni. Sokkal-sokkal könnyebb volt, mint manapság. Manapság a barátság minősége is átértékelődött szerintem. A kapcsolat minősége is megváltozott. 1 pillanat alatt lehet beszélni bárkivel a világon, messzebbre lehet kommunikálni és így annyira a sima emberi kapcsolatok már nem értékesek vagy értéküket vesztették.
2019. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A kommunizmus es a liberalizmus egyutt felolesek azert hogy ilyen ma az élet. A kommuniznus tonkretette a vallasi kozossegeket, a liberalizmus pedig a csaladot es nemzetet. Igy ma mar az emberek elvesztettek vallasi, nemzeti, csaladi identitasukat es lassan a nemi identitasukat is. Sot mivel a liberalisok egyre inkabb az individualizmust propagaljak igy megkevesbe lesznek emberi kozossegek.

Ezzel szenben az egyetlen ellenszer a jobboldali onszervezodes. A jobboldal volt az amelyik ugy helyezi a hangsulyt a kozossegre hogy ekozben az egyen sem vesziti el onmagat. Ugyhogy en inkabb a Horthy korszakban éltem volna.

2019. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl en tagja vagy egy nemzeti erzelmu sportkozossgnek. Es nagyon jo programok vannak. Turazasok, kirandulasok, koncertek, politikai vitaestek, vannak de pl kosarazni meg videokat kesziteni is szoktunk, stb. A tagok intelligensek, becsuletesek altlagosan 20-35 ev kozotti emberek. Szoval nem egy ilyen lepukkant reszeges skinhead banda.
2019. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban olyan antiszociális vagy mint amilyennek mondod magad akkor a régi korokban sem lett volna nagyobb sikered
2019. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem éltem a szocializmusban (18 éves vagyok), de szerintem ok nélkül látod ennyire rossznak a mai helyzetet.


"Az akkori emberek sokkal normálisabbak voltak.Nem voltak felszínesek,nem használták ki egymást,nem szivatták egymást"

Amióta létezik az emberiség, azóta léteznek ezek a dolgok. Nem kell ennyire szépen visszaemlékezni arra az időre, a nagyszüleim meséltek pár történetet, amiben rendesen volt kihasználás és szivatás. Manapság nagyobb figyelmet szentelnek a bullying jelenségének, mint korábban bármikor.


"Meg volt Úttörő tábor,ahol szintén lehetett barátokaz szerezni."

Ma van cserkészet, sport egyesületeke, színházak, hagyományőrző csoportok, rengeteg tábor, ahol lehet barátokat szerezni. Az iskola pedig klasszikusan a legtöbb barátság kialakulásának helyszíne. Az internetről pedig már szó se essék. Az internet segítségével találtam külföldi levelezőtársakat, akikkel nagyon jó a kapcsolatom.


"Ez a világ sokkal kedvezőbb lett volna egy hozzám hasonló aszociális,emberi kapcsolatok,barátságok kialakítására képtelen vesztesnek,mint én."

Erősen kétlem. Ma rengeteg alternatíva van az ismerkedésre, több, mint korábban bármikor.


"Manapság nem lehet barátot találni,mert mindenki kihasznál vagy egy idő után eltűnik az életemből.Nekem soha sem voltak barátaim,általánosban kiközösítettek,középiskolában szintén,de ott fizikálisan is bantottak."

Sajnálom a rossz tapasztalatodat, de azt tudnod kell, hogy nem ez az általános, és ezek a dolgok ugyanúgy megtörténtek 50 évvel ezelőtt más emberekkel is.


"Bizalom már nem létezik.Talán a nyugati szenny rontotta meg így az embereket."

Létezik a bizalom, bőven van példám a saját és az ismerettségi körömbeli emberek életéből. Mi is az a nyugati szenny?

2019. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!