Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az áldozat típusú emberek...

Az áldozat típusú emberek önszántukból veszik fel ezt a szerepet vagy mások kényszerítik őket bele?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Áldozat szerepbe nem lehet senkit kényszeríteni, aki nem hagyja magát. Innentől kezdve mi a kérdés?
2019. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Ez nem épp annyira magától értetődő. Vannak akiket valós bántalmak értek, esetleg agresszió, molesztálás és egyes emebereket több negatív tapasztalat éri élete során mint mást.

2019. júl. 21. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem veszik fel ezt a viselkedést, mert általában ebbe születtek bele, ez a kiindulópontjuk.


Viszont később sem hajlandóak tenni magukért. Nem fogadják el a tényt, hogy felnőttként már csak ők maguk a gátjai saját boldogságuknak.

2019. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


Vannak embertípusok akikkel alapból szarul bánnak. Rossz külső vagy túl szelíd személyiség vagy a kettő kombinációja és máris az élet maga a pokol. Még a legoptimistábbak is feladják egy idő után.

2019. júl. 21. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Te most kérdést tettél fel vagy csak a saját igazad akarod bizonygatni?
2019. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5


Meg lehet vitatni a dolgokat.


Nyilván hajlandó vagyok elfogadni más véleményeket is ha van alapjuk.

2019. júl. 21. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sajna önként vettem fel ezt a szerepet, illetve a gyerekkorom, születésem nagyon befolyásoló volt ebben.
2019. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Szó sincs arról, hogy önszántukból vennék fel. Nagyon sok kiváltó oka lehet, hogy valaki áldozat típus lesz, a legtöbb esetben a félelem és a gyengeség áll a háttérben. Én is ebbe a típusba tartoztam, nagyon rossz embereknek nem mertem nemet mondani, mert féltem, hagytam magam, pedig tudtam, hogy anyagilag tönkremegyek, ha belemegyek az általuk javasolt dolgokba, de olyan pszichikai nyomást, "lelki terrort" gyakoroltak rám, hogy nem tudtam ellent mondani nekik. úgy képzeld el, mint amikor a béka ledermed, tudja, hogy megeszi a kígyó, de nem tud ellene semmit tenni.
2019. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!