Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mást is kezd megőrjíteni a...

Mást is kezd megőrjíteni a lét tudata?

Figyelt kérdés

Tavaly kora nyáron megnéztem a Kapcsolat című filmet, aztán azóta nincs olyan nap, hogy ne gondolnék arra, hogy létezek és teljesen mindegy, hogy most melyik Isten vagy bármi hozta létre a világot, akkor is van, hatalmas és felfoghatatlan.

Hogy akkor őt ki hozta létre, mit csinál egyáltalán ymi történt, amíg nem volt ember, de igazából mindig oda lyukadok ki, hogy én is létezem és totál kész leszek tőle.


2019. aug. 13. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ilyesmin nem szabad elmélkedni, mert tényleg megkattan az ember. Igyál egy sört, nézz meg egy filmet, menj ki a strandra, ez a gyógymód. Tök komolyan mondom.
2019. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd, az efféle merengés nem mindenkinek való. Én szoktam erről is, kvantum fizikáról is, meg sok más dologról is elmélkedni, és nem érzem azt, hogy bele akarnék őrülni. A végtelen elképzelését is próbáltam, de rá kellett jönnöm, hogy az emberi agyat nem erre találták ki, úgyhogy inkább ejtettem.

Egyébként nagyon érdekes dolgok ezek, szerintem több embernek kellene elgondolkodni nagyobb dolgokon is néha, mint hogy mit eszik majd vacsorára. Az ember alapvetően nem lenne hülye. Azért tűnik annak a faj, mert lusta és szarik bele az egészbe, pedig az agyunk tényleg sokkal többre hivatott, mint amire használjuk.

2019. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem nem.
2019. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Van akinek jót tesz, hogy ilyeneken gondolkodik (és pl leírja a gondolatait könyv formájában vagy ilyesmi) és van akinek nem. Én szorongok, ha elkezdek ilyeneken agyalni, úgyhogy évek óta eszembe se jut igazából. Van, ami van, nincs értelme semminek és van értelme mindennek, hadd éljem a kis életemet nyugodtan. Ennyi a filozófiám. Munkámmal, kapcsolatokkal, szórakozással törődöm, hogy a földi létemből kihozhassam a legtöbbet, ami számomra örömet okoz és ennyi. Minden máson agyalni felesleges, úgyse jössz rá az “igazságra”.
2019. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam ilyeneken gondolkozni.

Mi volt, ameddig nem léteztem? Milyen érzés lehetett nem létezni? Miért élek, mi értelme van? Milyen lehet egy másik embernek lenni?

A legdurvább az volt, amikor a halálról gondolkoztam - vajon fáj? Hova kerülök utána? És mi van, ha folytatódik?

Ilyenkor nagyon be szoktam parázni, és rossz érzés tölt el. Ilyenkor próbálom terelni a gondolataimat.

2019. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik nem csak én reccsenek meg.
2019. aug. 13. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!