Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti megengedtétek volna, hogy...

Ti megengedtétek volna, hogy föltöltse nálatok a mobilját, járt már valaki így?

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza munkából, és egy cigány srác ült a padon, és leszólított, hogy egy nagyon fontos hívást el kéne intéznie, de lemerült a telefonja, és ha nem tud telefonálni, az utcán kell éjszakáznia. Egyből mondtam, hogy nem egyedül vagyok otthon (de egyébként igen, de azt tanították ezt mondjam), de azt mondta, hogy nem akar fölmenni, csak odaadja a telefonját, egy 10 perce tegyem rá a töltőre, csakhogy egy hívást tudjon utána intézni. Gondolkodtam, gondolkodtam, semmilyen kifogást nem tudtam találni, így belementem, mondtam egy 10 perc és jövök. Fel is töltöttem, vissza is vittem neki. Kérdezte, tartozik valamivel? Mondtam, dehogy. Aztán még hallottam, tényleg telefonált, és aztán el is ment.

Nem azzal volt a bajom, hogy cigány volt, hanem mivel egyedül lakom, 23 éves lányként, igenis megijedtem, hogy esetleg ez egy új kifigyelési trükk, hogy betörjenek vagy valami. Nincs bajom a cigányokkal, de ha magamat és az otthonomat kell védeni, inkább óvatos vagyok. Viszont belegondoltam abba is, hogy lehet semmi hátsó szándék nincs benne, és tényleg segítségre van szüksége, lelkiismeret furdalásom lett volna, ha miattam kell az utcán éjszakáznia, főleg, hogy estére jön a vihar is... Persze a lakásba akkor se engedtem volna be, mert idegent nem engedek be. Szerintetek jól cselekedtem? Ti mit tettetek volna? Ugye nem kell félnem, hogy betörést, rablást szerveznek?


L/23


2019. aug. 13. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Kedves volt tőled de biztos semmi ilyenben nem segítenék cigánynak. Aztán jön az hogy tönkre tetted a telefonját fizesd ki, mindenféle mocskos trükkre képesek.
2019. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Odáig olvastam, hogy cigány. SEMMIT nem engedtem volna meg! Cigánynak nem adunk semmit és nem veszünk tőlük semmit. Ki lehet törölni a kommentemet, de a tények azok makacs dolgok.
2019. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én erre nem is gondoltam..
2019. aug. 13. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, amit az első két válaszoló is írt. Max útbaigazítást vagyok hajlandó adni, azt is úgy, hogy figyelek, beszéd közben ne legyen alkalma elemelni tőlem semmit.
2019. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt megúsztad, most lehet tényleg semmi hàtsó szàndéka nem volt a gyereknek, ritka de van ilyen is szarban volt tenyleg. Viszont én ebbe nem mentem volna bele otthagytam volna. Jobb az óvatossàg.
2019. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a gáz, hogy a cigányok is emberek.


Sokan közülük rossz példát látnak egész életük során, sajátos "kultúrájuk" (inkább annak hiánya) van.


Akad közöttük talpig becsületes - mint például akivel találkoztál - de ők vannak kevesebben.


Jól cselekedtél, de valószínűleg én nem tettem volna meg a helyedben ("Milyen telefon? Samsung? Á, nekem csak Apple töltőm van, bocsi" - vagy ha iPhone, akkor meg olyan töltőm nincs), mert ki tudja milyen hátsó szándék lehet mögötte.


Szomorú, de így van.

2019. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, még magyarnak sem tennék ilyet, ha csak nem ismerem közelebbről.

Inkább azt tanácsolnàm, hogy menjen be egy trafikba például és kérje meg az ottani eladót, hogy hadd rakhassa fel tölteni a telefont, vagy egy lottózóba, vagy kàvèzóba, ilyen helyeken általában van konnektor a pult másik oldalán is.

2019. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is feltöltöttem volna. Akinek nincs gond a lelkiismeretével, elkerüli a baj.
2019. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!