Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet a magány hosszútávo...

Hogy lehet a magány hosszútávon káros?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallottam, olvastam már itt is párszor..

Aki hosszú ideig magányos, nincs kivel kimozduljon, találkozzon vagy csak beszéljen arra miként lesz káros?

Mentálisan? Fizikailag? Depressziót vagy egyéb mentális betegséget (személyiség zavart, stb) okozhat?


2019. aug. 14. 01:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Te még ezt sem tudod?
2019. aug. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sehogy. Én az időm 99 százalékát egyedül töltöm, és kifejezetten örülök annak, hogy nincs más körülöttem. Nem MINDEN ember társas lény, van, akinek az egyedüllét ad életkedvet, energiát. Manapság, az internet korában amúgy sincs szükség állandó társas kapcsolatokra, amikor szót tudsz váltani emberekkel többezer kilométer messzeségből is. Én legalábbis így tapasztalom.
2019. aug. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
nalam depresszio lett. illetve egy ido utan zavarni fog, h nem lesz kinek elmondanod a dolgaid es egy ido utan azert akarsz majd valakivel beszelni. a stressz ia jobban kijon rajtad, hiszen a tarsasag ezt levezeti. meg persze ha nincs senki akire szamithatsz akkor minden nehezebbnek tunik. szemelyisegzavart azert nem okoz. ja meg ami rossz rud lenni, h tobbet porpg az agyad egy adott probleman, mert nincs aki elterelje a gondolataid
2019. aug. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

A társalgási, kapcsolatteremtési képesség is tanulható és ha nem használják, vissza is tud fejlődni.

Sokmindent jobb, örömtelibb együtt végezni, mint egyedül, az ember társas lény.

2019. aug. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Antiszociális lehet.
2019. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Ez csak attól függ, milyen az illető személyisége. Egy igazán introvertált típusnak ez a Kánaán.
2019. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Mert a magány nem egyenlő azzal hogy egyedül vagy. Társaságban is lehet az ember magányos,ahogyan párkapcsolatban is.
2019. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki antiazociális, arra pont semmilyen hatással nincs a magány, mivel nincsen neki különbség a társaság és egyedüllét közt, nincs különbség semmiben... nem képes rá, hiányzik az agyának ezen része, vagy legalább is rosszul működik.


Aki egyedül van, az nem feltétlenül magányos.


De egészséges emberekről elmondható, hogy társas lények, a társaság egy alapvető emberi szükséglet, nem sokkal a levegő, víz és élelem után. Így igen... hiánya elég hamar vezethet lelki problémákhoz, depresszióhoz.

2019. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az antiszociális személyiségzavar a szociopatát/pszichopatát jelenti. Egy pszichopata nem érez magányt mivel képtelen az emberekhez ragaszkodni. Ő el van egyedül is és társaságban is. A magányos embernek pedig pont az emberi kapcsolatok hiányoznak,a kötelék amihez ragaszkodhat. A pszichopata képtelen erre. Ezért is tart fent felületes kapcsolatokat.
2019. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Rakuyo ***** válasza:
56%
Elfàrad a jobb kezed.
2019. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!