Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miben várnak el többet a...

Miben várnak el többet a gimiben mint a középiskolán?

Figyelt kérdés

2019. aug. 14. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Semmiben. Érettségi a cél mindegyikben. Ugyanazt írják mindenhol.


Az már más, hogy azt a 4-5 évnyi felkészülést mennyire is veszik komolyan. Nem csak a tanárok, hanem az ott tanuló diákok. Gimiben jobb.

2019. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Csak középiskolásként(ma már szakgimnázium) tudok nyilatkozni.


Nekem a szembetűnő különbség az volt (2000-es évek végén jártam), hogy a gimiben mivel nincsenek szakmai tárgyak, csak a szokásosak, nekik könnyebb dolguk van, mert tényleg jóformán csak érettségire kell gyúrniuk, egyetemre jelentkezés során több pontot tudnak szerezni egy jó érettségivel. Lehet hogy a tanárok megnyomják nekik a töri-magyar-matek stb stb tárgyakat, de szerintem ez alap dolog, örüljenek neki.


A szakközépesek a gimisek szemében mindig le voltak nézve (2 utcányi távra volt a kisvárosunkban a gimi és a közép, folytonos konkurenciaharc és rivalizálás folyt akár sportban, akár tanulmányi eseményekben).

Szerintem egy szakközép abban nehezebb és "macsósabb" mint egy gimi, mert nekünk azon tantárgyak mellett mint amiket egy gimnáziumban is meg kell tanulni további 6-10 szakmai tárgyat is teljesítenünk kellett, ezekből év végén ésvagy félévenként vizsgázni is.

Emellett érettségire készülés mellett még szintén tanulni kellett a szakmaikat is.

12 év végén ugyanúgy érettségit kapsz. Sok embernek kicsit gyengébb lett, mert a tételek tanulása mellett még szakmai gyakorlatra is járnunk kellett, szóval nem sok idő maradt jó maturát tennünk.


Dehát sokan úgy vannak vele, hogy azért járnak szakközépbe mert ők úgysem akarnak egyetemre menni, jó lesz az OKJ végzettség.


Én is így voltam, a szakmát nagyon megnyomtam, kitűnő eredménnyel végeztem a suliban és álltam munkába, de rájöttem, hogy ez nem az én világom.


És most mit teszek? Az érettségim átlagban csak 4-es lett, szóval most mehetek újraérettségizni felnőttként, munka mellett, ha egyetemre be akarok kerülni.

Nyelvvizsga, 1 emelt tárgy és egy javítás már kipipálva, de idén még nem vettek fel oda, ahova szerettem volna, szóval ősszel folytatom a sort a többi tárggyal....


Szívás. Ha gimis lettem volna jobban figyeltek volna rám a tanárok és rávettek volna, hogy tanuljak.

De szakközépben tudtam szakmát is szerezni és 5 évig tanultam olyan dolgokat (a tantárgyakon kívül persze), amiknek nagyon sok hasznát tudom venni az életben és sokszor kihúz a gondból.

2019. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban két idegen nyelvet is kell tanulni és normálisan, külön tanítják a természettudományos tárgyakat, nem pedig összevontan.
2019. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk középben német volt az alap, mellette szakmai angol :D
2019. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Többet? :O

Hát en szakgimibe jártam, heti 41 órám volt, aki sima gimibe járt annak heti maximum 35 órája volt. Nekem nem egybevontak voltak a termèszettudomànyi tárgyak, hanem külön, igaz nem végig, földrajz 2 évig volt, fizika 3, kémia 2.

De volt 3 féle szakmai gyakorlatom, és 3 féle szakmai elméletem, amit nagyon komolyan vettek, mert nekünk az volt a "Kötelezően választható ötödik tantàrgy".

Emellett még bejöttek olyan marhasàgok, mint például média, és projeckt 12-ben, projeckten Orbán Viktor projecktjeit kellett isteníteni és valamilyen programban kellett csoportosítani a projecktet fekadatolra bontva, szóval egy hatalmas baromság volt, melynek értelme 0 volt.

Plusz a nyári gyakorlatok, először 2 hét, aztán 3, majd egy hónap, persze INGYEN, mert a kormány elvette a fizetésünket, mert lehetővé tette azt, hogy a vállalkozó megtehesse azt veled törvényesen, hogy ne fizessen ki. Te úgysem tehetsz semmit. Ja, és az órabèrünk papíron 177 forint volt, és még ennyit sem voltak hajlandóak kifizetni. :)

Én ha újrakezdhetnèm szakmunkàsba mennék, van érettségim de minek? Már gondolkoztam, hogy kirakom az ajtó elé làbtörlőnek, mert annyit ér.

2019. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

Kiegészítésül az előttem szólókhoz: a hamarosan kijövő legújabb változtatások többek között azt a hátrányos megkülönböztetést próbálják meg majd kiküszöbölni, hogy a szakgimnazisták (új nevükön: technikumot végzők) ne kerüljenek hátrányba a továbbtanulásban a gimisekhez képest (mert ugye ez most kétségtelenül így van).

Ugyanis - ha a terv valóra válik - a technikumban legalább 4-es diáknak egyenes útja lesz (felvételi nélkül, az érettségi alapján) a szakirányú egyetemre/főiskolára.

Hangsúlyozom: ez a terv! Majd meglátjuk.

Az egyetemen pedig nyilván - a szakmaiból érettségizetteknek - óriási lesz a tudásbéli előnye a gimiben végzettekhez képest.

Támogatom, hajrá!

2019. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!