Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tűntek el a hajnalban...

Miért tűntek el a hajnalban sörösdobozt taposó hajléktalanok?

Figyelt kérdés

Pár éve nyáron, nyitott ablaknál sokszor lehetett hallani, hajnalban, hogy ALU sörösdobozt taposnak a hajléktalanok.

Szorgosan mentek kukáról-kukára és amit találtak összetaposták és tették be a szatyrukba. (2 Ft-ot ért egy ilyen sörösdoboz a beváltó automatánál.)


Idén nem hallottam és nem is láttam ilyen embereket, és talán hajnalban is több az ilyen alu palack itt-ott, amit régen rögtön összegyűjtöttek akik ezzel keresték a napi betevőt.



Miért tűntek el, egyáltalán eltűntek?


Megszűnt ez a beváltási lehetőség vagy más oka van?



2019. aug. 28. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Felénk még mindig vannak.
2019. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig szerettem hajnal 4-kor a zörgésekre kelni. :) csak vicc


Bp.

2019. aug. 28. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Az emberek szerencsére rájöttek, hogy ha nem a kukába dobják az alu dobozokat, akkor a csövesek nem járnak rá a kukájukra, és nem borogatják ki a rothadó ételmaradékot, használt pelenkákat stb., hajnalban az alu dobozok után kutatva.


Hanem azóta az intelligensebbje szépen összegyűjti az üres alu dobozokat egy külön zsákba, kikészíti oda, ahol a csövesek megtalálják, esetleg személyesen adják át nekik, és értésükre adják, hogy tessék, itt van amit keresnek, a kukában ezért nincs több, fölösleges kiborogatni.


win-win szitu, csak előbb még harcolni kellett a hajnalban kukaborogatókkal, mire nagy nehezen leesett a lakosságnak is, hogy ők ezzel a békés megoldással járnak a legjobban.

2019. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aztán jön a Hulladékgazdálkodási rend megsértése miatti bírság, ha nem a "sárga kukába" rakod.



Nem igazán láttam ilyen kikészített zsákot sehol, szóval nem hiszem, hogy ez mindenhol van.


Aki így bekészítve odaadja, az tényleg korrekt megoldás.

2019. aug. 28. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl nem teszem ki hajnalban a kukát, csak akkor amikor szokott jönni a kocsi, így nem turják fel 5x a semmiért.
2019. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!