Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cigány főbérlő nem kommunikál...

Cigány főbérlő nem kommunikál velem mert nő vagyok, mit lépjek?

Figyelt kérdés

Nyers leezek. Vállaltam egyedül beültetéssel gyermeket. Pont 2 éves volt mikor megismertem férjemet. Mivel ő munkanélküli, mert a szakmájában nincs gyekorlata, így ő van otthon a gyermekemmel. Előtte alkalmi munkákból élt.

Én dolgozom a saját cégemben. Kibérelnék egy lakást, lefixáltuk, csalàddal mentem, 3. alkalommal találkoztam a leendő főbérlővel.

Cigány férfi, aluliskolázott, de a környékbeliek tisztelik őt a legjobban. Közölte legelső kommunikációnkkor mosolyogva, hogy ő tradicionálisan férfi a férfival kommunikál.

Na most ott vagyok és engem levegőnek néz meg elfordul.

Én vagyok az albérlő, férjemmel hajlandó csak kommunikálni, aki viszont nem is szeretne belefolyni az üzleti ügyeimbe.

Mit vagy hogyan szóljak ennek a férfinak? Az édesanyja nevén van a lakás és a férfi üzletel a lakással úgy, hogy az édesanyja 3 méterrel mögötte bólogat.

Nagyon jólelkűek és nagy tiszteletnek örvendenek a sok munkanélküli cigány közt, de tudatlanok sajnos. Mit mondjak neki, hogy észbe kapjon velem kapcsolatba? Megsérteni nem szeretném.


2019. szept. 4. 21:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
A világért se sértsd meg, végülis csak levegőnek néz téged a nemed miatt.
2019. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Jobban is teszed, ha nem sérted meg, ki tudja, mire képesek. És ezt elsősorban nem azért mondom, mert cigány, hanem azért, mert értelmileg nem olyan szinten van.

Amit tenni tudsz, az két dolog. Az egyik, hogy ráveszed a férjedet, hogy ne legyen papucs és intézze el, ha már vele akarja a főbérlő. A másik, hogy költöztök.

2019. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
:DDD Persze,persze
2019. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a dolgot, nem fog csak a Te kedvedért változtatni a családi hagyományain, elképzelésein. Maximum keres majd mást, ha kötöd az ebet a karóhoz. A férjed pedig álljon elé, és beszéljen ő akkor. Betanítod arra, hogy ebbe és ebbe belemehet, de abba ár nem, stb. Arról is szól a párkapcsolat, hogy teszünk a közös jövőnkért, és segítünk a másikon ha kell.
2019. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%

Én nem vagyok C, de ha házaspárral...vagy bármilyen, ellenkező nemű párral tárgyalok, mindig a férfivel beszélek, még akkor is, ha a nő a főnök.


Tudja a nő, hogy hol a helye!

2019. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

A férjed nem tudná elintézni a dolgot??

Vannak cigányok akik követik a hagyományaikat,szokásaikat..én anyai részről cigány vagyok,emlékszem hogy nagyapám soha nem engedte nagyanyámat semmit intézni sem dolgozni,az ő dolga volt a gyereknevelés és a háztartás vezetése,minden más egyebet az öreg intézett,ő járt dolgozni ő tartotta el a családot.Valószínűleg közted és a cigány ember között nem fog létrejönni az üzlet mert nőkkel nem bonyolítanak ilyen dolgokat,náluk a nők nem szólhatnak bele ezekbe a dolgokba,csak férfival fog üzletet kötni.

2019. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Közölte legelső kommunikációnkkor mosolyogva, hogy ő tradicionálisan férfi a férfival kommunikál."

Szerintem okkal mondja ezt mosolyogva. Talán látja hogy a férjed nem akar belefolyni (vagy eleve nem egy önmagáért kiálló típus) így könnyű préda és hajlamosabb lesz engedni neki fontos kérdésekben?


Még ha el is hiszem amit ez a főbérlő mond (hogy egyébként is mindig "férfi a férfival kommunikál"), teljesen más kulturális hátterük van mint nektek. Mint a mellékelt ábra mutatja, összeegyeztethetetlen különbségek vannak köztetek, a vak is látja hogy hosszú távon nem maradhattok.


UI: nyers leszek én is: nem értem a férjedet. Ő is ott lakik, így ez az ő üzleti ügye is! Eleve sok különbség van köztem és közte (én nem lennék képes azzal a tudattal otthon lenni hogy semmit nem rakok le az asztalra anyagilag), nem probléma, az ő élete, de az hogy még az albérlet körüli dolgok se érdeklik az elég érdekes. Mert mondjuk ha ő is tényleg belefolyna ebbe az ügybe és állná a sarat a főbérlővel szemben akkor még mondanám hogy oké, tudtok maradni. Így is lenne fair, ha már te dolgozol és hozod a pénzt, ő addig lezsírozhatná az albérletes dolgokat ezzel a pacákkal. Az egész olyan mintha két gyereked lenne, és a nagyobbik vigyáz a kicsire. Bizarr szituáció ez...

2019. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Cigánnyal üzletelsz? Pfff

A helyedben gyorsan másik albérletet keresnék.

De ne lepődj meg,ha a magyarok között is ilyen mentalitásúval találkozol.

Jelentős részük pont így áll a nőkhöz.


A párod meg lehetne férfi,ha már biológiailag az.

2019. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon jólelkűek?! Ez komoly?! Alap elv, hogy cigányokkal nem üzletelünk, nem veszünk tőlük semmit, nem adunk el semmit, és nem kerülünk olyan helyzetbe, hogy tartozásunk legyen. Neked kéne észbe kapni, helló!
2019. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire ostoba nem lehet valaki :D
2019. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!