Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! Ha...

Külföldön élő magyarok! Ha visszajöttetek Magyarországra, akkor miért, ha nem, akkor miért nem? Illetve tudtok mesélni siker történeteket is?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok, mert jövő hónapban költözöm az Egyesült Királyságba.
2019. szept. 6. 18:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Szuper,nagyon szeretem,jó az idő,kedvesek az emberek,teljesen mások itt az emberek mint Magyarországon de ezt lehetet tapasztalni Angliában és Lichtensteinben is, nincs messze a tengerpart sem szóval minden nap le szoktam oda járni.
2019. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! És Anglia melyik részén éltél?

Hasonlót én is hallottam, de ugye nem mindegy, hogy London környékén vagy közép Angliában él az ember. Gondolom ugyanolyan régiók vannak, mint Magyarországon. Más egy borsodi és más mondjuk egy budapesti ember mentalitása.

2019. szept. 6. 18:52
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
Fú én Londont messziről elkerültem, turistaként se jött be, nem tudtak volna annyit fizetni, hogy ott éljek, pedig sok állásajánlatot kaptam. Manchesterben éltem egyébként, de lehet, hogy csak nem volt szerencsém. Egy régi barátom 10 éve Liverpoolban van és jól érzi ott magát, bár neki is csak kelet európai barátai vannak, helyiek nem igazán. Mindenesetre remélem, neked tetszeni fog és jól fogod magad érezni :)
2019. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

És Spanyolországban milyen a klíma? Túl meleg vagy túl szeszélyes? :D

Köszönöm amúgy! Izgulok nagyon! Lehet, ha nem jön be UK, akkor inkább én is Spanyolban kötik ki.

2019. szept. 6. 19:01
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy majd pár év múlva én is Spanyolországba vagy a Kanári szigetekre készülük továbbállni :) :)
2019. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Olaszország is jó lehet. Bár nekem egyelőre a sok pénz a szempont, hogy tudjak majd nagyobban is tervezni, ingatlan(ok) stb. Angliában úgy tudom, nagyon jól lehet keresni.
2019. szept. 6. 19:07
 17/19 anonim ***** válasza:

En 2 eve vagyok az USA-ban de nem tervezek visszakoltozni.

Kezdenek alakulni a dolgok, van munkank, vettunk 2 autot, gyujtjuk a penzt es szeretnenk hazat venni majd.

Semmi ertelme nem lenne visszakoltozni mert felesegem nem beszel magyarul es igy nem talalna munkat, nekem meg nagyon keves volt a fizetesem.


Ismerek embereket akik hazakoltoztek. Volt aki csak azert ment ki hogy gyujtson penzt hazra, nem is tervezte hogy letelepedik. 1-2 ev utan vettek egy videki hazat.

Van akinek nem jott be a munka. UK-ban tipikusan mosogatni, takaritani mennek ki az emberek es abbol megelni sem konnyu nemhogy felre is tegyel.

2019. szept. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, én pont USA-ről hallottam azt, hogy kollektív nehezebb a megélhetés, meg hát a dollár az nagyjából 270 Ft, a font meg 365 ft most, a brexit beharangozása előtt 450-470 volt. Ez alapján UK-ban jobban lehet keresni elvileg.

Bár igazából sok a téves híresztelés.

USA-n én is gondolkodtam amúgy.

2019. szept. 8. 04:16
 19/19 anonim ***** válasza:

Én a UK-ban élek és pont most vagyok dilemmában: megkérjük az állampolgárságot vagy hazaköltözzünk.


Amit a második válaszoló írt az erősen általánosítás. Nem mindenki a honvágy vagy a nyelvtudás hiánya miatt megy/menne haza!!

Mi pont a család elől menekültünk külföldre, elég belőlük évi 1-2 alkalom. Középfokú nyelvtudással jöttünk külföldre, és ennyi bőven elég is, mert azzal már jó munkát lehet kapni. Nekünk az is van, a szakmánkban sikerült elhelyezkednünk. (Lehet, hogy otthon előny lenne a munkakeresés során ez a többéves külföldi tapasztalat.)

Néhány dolog jobb itt, mint otthon. Pl. az ügyintézés sokkal gördülékenyebb, nem olyan bürokrata. Aztán az egészségügyi ellátás is színvonalas.


Ami minket a hazaköltözés felé mozdítana, hogy sikerült a kint félretett pénzből otthon tehermentesen ingatlant vásárolni, és már szívesebben élnénk saját lakásban, mint albérletben. Sokan szeretik ezt az életformát, de minket nagyon megvisel. Hitelt pedig nem szándékozunk felvenni, úgyhogy itt maradna az albérlet.

2019. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!