Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek nincs semmije az miért...

Akinek nincs semmije az miért légszik meg vele?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan embereket, akiknek soha nincsen semmijük.

Cigire, alkoholra mindig futja, abból is a legsilányabbra, de megkínálni mindig vízzel tudnak vagy valami olcsó semmivel.

Dolgozni dolgoznak, ettől függetlenül sosincs pénzük, nem keresnek sokkal kevesebbet, mint én vagy a párom, nem is élünk nagy lábon, de sosem okoz gondot egy pohár kóla vagy hamburger kifizetése.

Úgy érzem, ha havi 300-at vinnének haza/fő, akkor sem élnének jobban.

Szerintetek mennyi számít ma átlagnak, jónak és átlagon felüli fizetésnek?


2019. szept. 24. 12:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Mert a legtöbb ember igénytelen.


Pár hónapja volt egy kérdés, ahol egy lány írta, hogy egyedül él és dolgozik a szüleitöl minden hónapban elég sok pénzt kap, hogy öneki mindene meglegyen. Habár azt írta a lány, hogy e segítség nélkül is ellenne, de akkor nem lenne pénze rendszeresen fodrászra, vagy nem tudna étterembe menni a barátokkal mindig...


Èn erre oda írtam, hogy én nem fogadnám el, mert a szülök biztosan eltudnák másra is költeni, mint pl egy hobbijukra, vagy ök is járhatnának rendszeresen étterembe, vagy akár pár évente eljutnának Spanyolországba...

NA és erre kb 3 ember lehordott, hogy miért lenne erre mindenkinek szüksége, elég az nekik, ha a gyereküket támogathatják, és képzeljem el a legtöbb embernek ezekre nincsen igényük...

2019. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért ilyenek az emberek. Miért nincsen igényük normális ruhára, évi egyszeri minőségi nyaralásra, normális ételekre. Akkor mi okoz örömet nekik?

Oké, hogy a gyereküknek adnak az érthető, de aki ettől függetlenül is ilyen?

2019. szept. 24. 12:53
 3/24 anonim válasza:
83%

Nem tudnak bánni a pénzzel, valószínüleg ezt hozzák otthonról. (Az ő szüleik sem tudtak bánni a pénzzel) hidd el ismerek olyan családot ahol havonta 300 ezret kapnak fizunak ( gyerekek után) de volt olyan hónap amikor vissza tudtak igényelni valamit(nem tudom ppntosan mit) de 700 ezer Ft-ot kaptak! 5 nap után nem volt belőle semmi, de a hűtő üres, a gyerekek rongyokban járnak, koszosak. Nem hogy autó, de biciklijük sincs. Húst havonta 3x esznek kb...


Az Isten pénze sem lenne elég az ilyen embereknek!

2019. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

Miért gondolod, hogy megelégszik vele?

Én folyamatosan küzdök azért, hogy sok pénzem legyen, de teljesen mindegy, hogy sok vagy kevés a bevételem, nem tudom beosztani. Akkor sem tudtam félretenni egy fillért sem, amikor 600-700 ezer bevételem volt egy hónapban. Persze tudom, hogy az nem sok, de van aki 80 ezerből is tud spórolni.

Ez egy adottság, vagy tud valaki bánni a pénzzel, vagy nem.

"Úgy érzem, ha havi 300-at vinnének haza/fő, akkor sem élnének jobban." Ezt nagyon jól látod.

2019. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Ott van a válasz a kérdésedben. "Cigire, alkoholra mindig futja,..." Mivel ezek prioritást élveznek, ezért hajlamosabbak a ruházkodástól és a különféle háztartásbeli cikkektől megvonni a pénzt. Sajnos a függőség nagy úr.
2019. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Múltkor egy dohányboltban nézelődtem, és a legolcsóbb cigi talán 1300 Ft volt. Ez egy emberre havonta közel 40 ezer forint, ha többen is dohányoznak a családban, akkor szorozd meg. Nem csoda, hogy másra nem jut.
2019. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

A kóla meg a hambi sem "normális" étel. A nyaralás meg... én nem szeretek nyaralni, de azért is menjek, csak hogy megmutassam, tudok?


De erre egyszerű a magyarázat, ezt látták a szülőktől. Meg alapból ilyenek. Minden felnőtt egy nagy gyerek, nem mindegyik gondolja azt a pénzt látva, hogy ezt elteszem, gyűjtöm valamire, van, aki beszabadul egy boltba, és nem tudja kontrollálni magát.

2019. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Olyat ismertem, aki minden fizetése előtt már eltervezte, hogy mikre lesz elköltve, státusz-szimbólumként mutogatható, vagy márkás cuccokra, ilyen módon mindig a fizetés nagyon hamar elfogyott, utána meg szülőkhöz, ismerősökhöz fordulás volt, hogy éhezik, nincs pénz kajára. Jó helyen dolgozott és nem keresett rosszul.
2019. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek sajnos vagy szerencsére nem egyformák.

Mások a prioritások.

Nem új keletű a probléma, több mint 100 éves a mondás, hogy "Nem mindenkinek való a rámás csizma, mert nem tudja viselni!"

Ilyen máról-holnapra élők mindig voltak és mindig lesznek.

2019. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

"Akkor sem tudtam félretenni egy fillért sem, amikor 600-700 ezer bevételem volt egy hónapban. Persze tudom, hogy az nem sok, de van aki 80 ezerből is tud spórolni."


Ööööööööööö... elnézést, de azért 6-800e ft/ hó elég komoly kis összeg, amiből lehetne takarékoskodni.


ki mit lát otthon, ki mit hoz otthonról.

Vannak emberek, akiknek nicns igényük többre.


Ha vkiben meg van a szándék a spórolásra, akkor mindenképp ki kell tűzni a spórolás tárgyát- mire gyűjtünk? Ez legyen nagyobb dolog: nyaralás, autó, ingatlan, stb.


Ami fontos, hogy meg kell húzni egy határt.

Pl ha havi 300e ft-t keresel (netto), akkor meghúzod pl. 200e ft-nál a határt és ahhoz ragaszkodsz.

2019. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!