Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, aki 18...

Van köztetek olyan, aki 18 évesen egy senki volt, semmije nem volt? De aztán feltört és lett belőle valaki? Vagy örökre ez a sors vár rám, mert elcsesztem?

Figyelt kérdés

16 évesen ott hagytam a sulit. Nincs szakmám, se más végzettségem a 8 általánoson kívül. Az általános iskolai osztálytársaim közül mind vagy végzett egy szakmát és most már tud vmit kezdeni magával vagy épp a gimi utolsó évét járja. Ez olyan közhelyes. És utólag jónak hangzik. De én elcsesztem és most egy senki vagyok. Félek találkozni a régi ismerősökkel, tanárokkal, az utcán azt lesem, nem-e jön valaki, aki majd jól leszól, lenéz, amiért még egy sulit se végeztem el. Általánosban jó tanuló voltam, de aztán elvesztem egy tragédia miatt és elcsesztem több évet, amit hasznosan tölthettem volna és már mondhatnám én is, hogy vagyok valaki. Ehelyett annyit tettem ez idő alatt, hogy felneveltem egy 2 napos kiscicát, akit kidobva találtam, úgy szedtem össze az utcán.

Félek, hogy ebből nincs kiút, de ha lenne is, később is ugyanez lenne, hiába tanulok így utólag, akkor is ott az a hézag, amikor semmit nem csináltam és ezt félek bevallani. Butának és hülyének és egy porszemnek érzem magam a nagyvilágban, ahol sehova sem tartozom.


2019. szept. 16. 15:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%
Esti gimnázium, tessék leérettségizni
2019. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta: esti suli, érettségi, azután pedig valami szakma, vagy ha érzed magadban az erőt, akkor nyelvvizsga és egyetem. Nem vagy lekésve semmiről.


Amúgy ez alatt a két év alatt csak lógattad a lábad? Dolgoztál valamit, tanultál esetleg otthon valami nyelvet?

2019. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Fogod magad, esti suliban leérettségizel. Amúgy tényleg porszem vagy, mint ahogy mindenki más is.
2019. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben beszélsz, angolul vagy németül, probléma megoldva.

Egy folyami matróz 1700-2500eurot keres, 4het meló 2 hét szabad..

Ehhez kb kell 100.000huf és 2hét a matróz vizsgára, hajóskönyvre, orvosi vizsgálat..

Ha megnyomod az elkövetkezendő 4 évet akkor az 5.évben már kapitány lehetsz, viszont ugye meg kell tanulni 2 nyelvet, 3 szakmát a 4 év alatt.

Volt olyan aki megcsinálta, rajtad múlik.

2019. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztosan van csak az nem a gyiken szokott lenni.
2019. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 aparalyza ***** válasza:

Tanulni sosem késő. Ha megteheted, tanulj!


Nekem is voltak a tanulás miatt bajaim az ismerősökkel, barátokkal és tanárokkal.

Mindig segítettek ha tanulni akartam!

Dolgoztam, esti iskolába jártam. Nehéz volt, de most egy iskolát végzett porszem vagyok. ;)

2019. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már, 18 vagy, nem 58. Semmiről nem vagy lekésve. Estin simán le tudsz érettségizni, aztán akár tovább is tanulhatsz, vagy tanulhatsz szakmát, ha gyors vagy, szerintem most még okj-zhetsz is. (Nem követem figyelemmel, de megváltozik a rendszer hamarosan). Vagy munkaügyön keresztül tanfolyam. Ha jó vagy nyelvekből, akkor külföldben is gondolkozhatsz, akár már most is, ahogy itt írta valaki a hajót pl.,vagy kitanulsz egy keresett szakmát és irány ki külföldre.

Csak ne sajnáld magad, hanem döntsd el, mit szeretnél és hajrá. Sokan hajlamosak vagyunk (lennénk) magunkat ügyesen elsajnálgatni évekig, de az nem vezet semmire, össze kell magát kapni az embernek. Nem tudom mit csináltál ebben a két évben, de itt az idő változtatni.

2019. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyorsan tegyél le egy OKJ-s tanfolyamot -mielőtt megszüntetik- valamilyen neked fekvő szakmában.

Hátha nem kell hozzá érettségi.

De ne tökölj sokáig, mert tényleg megszűntetik .

2019. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék külföldre kimenni. Itthon nincs semmim. Köszönöm a válaszokat, segítséget.
2019. szept. 16. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Még nem maradtál le sok mindenről, 2 év az semmi. Folytasd a középiskolát, szerezz szakmát, még az egyetemet is elkezdhetnéd pár év múlva, ha úgy alakulnak a dolgaid.
2019. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!