Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért keres többet, mint aki...

Miért keres többet, mint aki tanult ember?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy Magyarországon 8 általánossal, pár túlórával többet keres egy szalagsori munkás, mint egy ápolónő, villanyszerelő, orvos, autószerelő, irodai ügyintéző.

Sok ilyennel találkoztam, és mérhetetlenül ostobák,van aki írni alig bír,mégis többet visz haza, mint én, akkor minek tanuljon az ember?

Inkább elmegyek külföldre.


2019. okt. 5. 21:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

Ki mondta azt a baromságot a kérdezőnek, hogy a diploma egyenlő a legmagasabb fizetési kategóriával?


Vannak diplomások akik gyakorlatilag minimálbérért és vannak akik havi 1,5 millióért dolgoznak. Vannak 8 általános végzett emberek akik közmunkáznak és vannak akik szintén megkeresik a havi 1,5 milliót. A diploma nem garancia a csúcskategóriás bérre.


Talán tényleg jobban jár az ország ha külföldre megy a kérdező.

2019. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt látom. Talán mert a kétkezi munkást az élet nevelte azzá, ami, láthatóbb eredménye van, mint egy irodában dolgozó egyénnek.
2019. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"ápolónő, villanyszerelő, autószerelő, irodai ügyintéző."


A felsoroltak nem "tanult emberek", az orvost direkt vettem ki a listából.


Amúgy magán úton rengeteget keresnek az orvosok. Pl.: Most fogok garatmadula műtétre menni magánúton. Kb 300 ezerből fogom megúszni úgy, hogy kb 15-20 perc a műtét ha jól tudom (jöv héten megyek konzultációra) és utána 1 napot alszok bent majd elküldenek.


A továbbtanulók nem pénzért teszik ezt, de ne mond már, hogy egy mérnökinformatikus annyit keres mint egy túlórázó gyári munkás.


A Bsc után a kezdő fizetés átlagosan 350 nettó, utána ez tovább nő. 500 nettő simán elérhető és van aki 1,5 millió nettóra is fel megy ha olyan vezető pozícióba kerül. Sőt van aki ennél is többet keres.


Itt még a különböző technológiai szaktudást igénylő vállalkozásokról nem is beszélünk, aminek egy jó alapja lehet egy mérnökinformatikus diploma vagy ilyesmi szakirány.


Csak egy példa.

2019. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!