Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hagyjam abba az egyetemet?

Hagyjam abba az egyetemet?

Figyelt kérdés

Nappali tagozaton tanulok, de sehol nem tartok sajnos, akkor lenne esélyem elhelyezkedni, ha a mestert is végigcsinálnám. Ez a tudományos életforma, versengés, mellé a szakmában lévő pénzhiánnyal elszomorított.

Az egész nagyvárosi életforma amit kénytelenek folytatni akik a fővárosban élnek, teljesen távol áll tőlem, ahogy az egyetemi képzésforma is, egy káosz az egész, a rohanás, a napi tömegközlekedés, teljesen kikészít. Próbálnék elbújni, ha lenne egy csendes helyem elvonulni, talán jobban lennék. De így semmihez sincs kedvem, nem tudok koncentrálni ebben a pörgésben, kikapcsolódás is csak abból áll a többségnek hogy kocsmázni járnak. Dolgoztam is az egyetem mellett diákmunkát, sokszor több kedvem volt melózni menni mint órákra.

Sokszor megfordult a fejemben hogy otthagyom az egyetemet, de sosem mertem lépni. A másik lehetőségem, hogy hazaköltözök vidékre családi vállalkozásba dolgozni. Pénzkereseti szempontból is jobban járnék, a segítségemre is szükség lenne. Ettől azért is féltem eddig, mert nem szeretnék otthon élni a szüleimmel, de így sincs nagyon se társasági, se magánéletem, de annyira rettenetesen rosszul érzem magam a jelenlegi helyzetben, hogy belegondolva sokkal több lehetőségem lenne, hogy egyáltalán elinduljon valamerre az életem ebből a depresszióból, amibe már nem először kerültem.


2019. okt. 8. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha államilag támogatott képzésen vagy akkor nem úgy működik a dolog hogy csak fogod magad és otthagyod az egyetemet, mert akkor kifizettetik veled a féléveket, kivéve ha már az első félévben otthagyod (mint én).


Én mondjuk nem bántam meg hogy otthagytam. Rengeteg nagyon hasznos szakmát tudsz szerezni egyetem nélkül is, szóval az sose volt igaz hogy akinek nem sikerül az egyetem az mehet gyárba robotolni, mert mindig ott áll előtted a lehetőség hogy kitanulj egy szakmát. De ha már szakmát tanulsz akkor válassz olyat amivel később saját vállalkozást tudsz indítani. Gimiből volt osztálytársam például szintén otthagyta az egyetemet, most pedig könyvelőként van saját irodája. Én is most tanulok számvitelt.

2019. okt. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Másik szak esetleg? Következő felvételiig átgondolhatod, nincs e valami, ami jobban érdekelne. Addig passzív félév mellett tudsz dolgozni.

Ha eldöntötted, hogy abba akarod hagyni, akkor a kiiratkozást javaslom, de csak ha biztos vagy ebben és van már hely, ahova mehetsz.

A hazaköltözést személyes tapasztalatok alapján nem javaslom, de persze a te családod, te ismered őket.

Ne add fel, a depressziós korszakok az élet részei, de el is tűnnek, ha teszel ellenük! Ne görcsölj rá a jó döntésre, csak ne maradj tétlen, mert akkor elsüllyedsz!

2019. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet részletfizetést is kérni a törlesztésre, de ha dolgozni megyek, elhasznált félévenként 150 nap munkával is helyettesíteni lehet a visszafizetést.

Nem tudok másik szakot most választani, de semmiképp sem szeretnék Budapesten lakni, számomra élhetetlen egy ekkora város, kínszenvedés. Ilyen formában semmilyen szak nem nekem való, rabnak érzem magam.

2019. okt. 9. 00:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ott is hagyod az egyetemet, a munka mellett tanulj valami szakmát, hiába családi vállalkozás, jó ha van egy végzettséged. Illetve ugyanezen szakon más városban nem gondolkodtál?
2019. okt. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Hasonló cipőben járok èn is. Annyi különbsèggel ,hogy èn szeretem a szakomat , de a nagyvárosal ès az egyetemi èlettel hasonlóan èrzek mint te. Èppen ezèrt èn azt a megoldást választottam ,hogy átjelentkezek egy a lakhelyemhez közelebbi egyetemre. Szerintem ahogy az egyik válaszoló is írta ,gondold át ezt a lehetősèget te is , ne dönts elhamarkodottan. :)
2019. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából már átjelentkeztem egy másik városból, ami bár közelebb nem volt, de sokkal élhetőbb. Most már tudom hogy hiba volt, de igazából nem is látom a jövőmet ebben, nem látom át az egészet, túlságosan kötött. A vállalkozásban szabadabb lehetek, a pénzt is be lehet fektetni normálisan, nem úgy ahogy eddig a szüleim tették (sehogy).
2019. okt. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!