Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted, hol kezdődik a...

Szerinted, hol kezdődik a felnőttség?

Figyelt kérdés
Esetleg ìrhattok kort is.

2019. okt. 11. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Amikor az ember rájön, hogy csak magára számíthat, illetve vállalja a felelősséget a tetteiért, és a problémákért sem másokat hibáztat.
2019. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kinek a mondását idézem:

Akkor leszel felnőtt, amikor már senki nem mondja Neked: kisfiam

2019. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
21 éves kortól kezdődik
2019. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor magadra vagy utalva, és rájössz, hogy magadon kívül senkire nem számíthatsz, csak a családod van melletted, de ők is rohadt messze. Ezután ha el tudod magadat látni és fenn tudod magadat tartani felnőtt vagy(szerintem, de ez szubjektív fogalom).
2019. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mihez kell felnőni, ha az élethez akkor nehéz dolgunk van, mert mire épp szorulhatna valamennyi bölcsesség az ostoba fejünkbe, már dobják ránk a földet...
2019. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#2, szerintem ez nem igaz. Anyám a 40 éves testvéremet a mai napig szokta kisfiamnak szólitani, pedig rég a saját lábán áll már és 3 gyereke is van.

Felnőtt teljesen szerintem akkor lesz valaki, mikor elköltözik a szülőktől, anyagilag sem szorul rájuk rendszeresen (persze egy-egy kölcsön belefér nehezebb időszakban, de az sztem nem felnőttség, hogy anya-apa fizeti az albit, a kaját, a bulizásokat stb-t) és ellátja magát önállóan, azaz nem anyuka jár takarítani és főzni, mosni a gyerek lakásába.

2019. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és kihagytam, hogy természetesen önállóan képes komoly döntéseket is meghozni, ügyeket intézni, érdekeit megvédeni (pl kiáll a párjáért). Persze tanácsot kérni nem szégyen, de az elég ciki, ha mindenben a szülők döntenek egy harmincas embernél.
2019. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Engem is szólít anyám kisfiamnak így 31 évesen és szerintem fog is amíg él, éppen ebből az értelmezésből próbálok meg kiindulni, ugyanis szerintem a lélek nagyot érik a sokk hatására, amikor szembesül azzal, hogy nincs többé kitől az életet kapta. Ezen értelmezésből kiindulva még gyerek is szeretnék maradni vagy 50 évig, persze szenvedni sem akarom látni...
2019. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyapám egyszer azt mondta: Akkor lesz valaki igazán felnőtt, mikor már nem élnek a szülei. Először hülyeségnek hittem, de mostanra rájöttem, hogy igaza van. Amíg él legalább egy szülő, addig valakinek Te mindig is a gyermeke maradsz, legyen szó bármiről. Persze ez nem azt jelenti, hogy 50 évesen is lehetsz gyerek, hisz az ember idővel megkomolyodik többnyire, és a saját lábára áll. Viszont amíg van élő szülő, addig van egy biztos pont is az ember életében.


Ha mondjuk rossz a viszony szülő és gyermek között (nincs is kapcsolattartás), akkor lehet azt mondani, hogy az illető számára a szülei halottak, még ha valójában élnek is.

2019. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor már önellátó ő már tekinthető felnőttnek, ha vannak szülei ha nincsenek.
2019. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!