Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hajléktala...

Mi a véleményetek a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom,minden embernek jár a segítség,mindegy milyen okból került utcára.Embert nem hagyunk bajban.Legalábbis nem kéne.Miért üldözik őket?Nem elég,hogy ennyire kiszolgáltatottak amúgy is?Miért kell belerúgni abba,akinek alapból rossz?Miért panaszkodnak sokan arra,hogy koszosak és büdösek?Meg hogy kéregetnek?Az,hogy nem tudnak tisztálkodnak az miért fáj egyeseknek?Nem tehetnek róla.Miért nem bírja néhány ember elviselni azt a pár másodpercet/percet, amíg mellettük elmegy, úton a meleg, mindenféle komforttal felszerelt otthonába?Meg ha találnak egy erdőben egy részt,ahol felépítik a kis otthonukat,akkor miért van joga azt bárkinek is lebontani?Ki tudja, szerencsétlennek mennyi időbe telt összegyűjteni a kis vagyonát,ami van neki.Még az is lehet, és tudom,hogy ez egy földtől elrugaszkodott,vad gondolat,de lehet,hogy csak azért akarnak erdőben élni,mert szeretnének privát szférát,mint minden normális ember.Nem zavarnak ők senkit sem ott.Miért utálják sokan őket?Nem túlzás utálni őket?Kinek ártanak?
2019. okt. 26. 21:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Van néhány hiba az autokorrekt miatt.

Az kimaradt,hogy azért kéregetnek,mert enni,inni kell nekik.Engem személy szerint nem érdekel,ha cigire,piára költik.Az az ő dolguk.Ez olyan,mintha adnál valakinek ajándékot önszántadból, aztán megszabnád,hogy mennyit használhatja az illető és mikor.

Az is kimaradt,hogy senki nem tudhatja,hogy neki mindig jó élete lesz.A milliomos is lehet hajléktalan és a hajléktalan is lehet milliomos.Soha,senki nem tudhatja,mikor lesz rossz.Ezért gondolom,hogy fontos segíteni ezeknek az embereknek.

2019. okt. 26. 21:09
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Fiatal vagy még. Talán nem ismered ezt az idézetet, idővel megérted:

Ha húszévesen nem vagy liberális, nincs szíved, ha negyvenévesen nem vagy konzervatív, nincs eszed. (Churchill)

2019. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A fiatalságot lenézni is ostobaság.Nem vagyok liberális.Nem vagyok konzervatív.Egyik sem leszek soha.Nem szeretem a címkéket.Fiatal vagyok,empatikus.Soha nem fogom szégyellni ezt a tulajdonságomat.Nem hiszem hogy a korral együtt az ember egyre szívtelenebb lesz.A korral való vagdalkozás felnőttként nem éppen arról tanúskodik,hogy az illető a fiatalabb felett áll bármiben is.
2019. okt. 26. 21:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ha olyanok lennének ahogy leírtad őket. Sajnos nagy részük erőszakos, követelőző, elég megállnod a parkban vagy a buszmegállóban es tolakodóan a képedbe mászik." csak 120 forint kell a gyógyszeremhez" aha, ha a keserű meg a bakter annak számít. Ha ételt akarsz neki adni elhajt a pics*aba neki pénz kell. Kepesek egymásnak is ártani. Az egyik hajléktalan a mellettünk lévő kiserdőben leszúrta a másikat, és kiderült nem ez volt az első esete, mire végre lecsukták. Télen bejönnek mások lépcsőházába oda amiért más fizet hogy ott elhessen. Budos oda pisil a liftet amit használsz wcnek használja kitudja milyen betegsége van, a gyerekednek meg mondjuk mellette kell elsetalnia hogy felérjen a hazatokba. Ha kipaterolnad meg lehet neki állna feljebb sok esetben agressziv, és már magyarul is alig tud összerakni egy mondatot. Személy szerint félek tőlük, ha a közelemben vannak a buszmegállóban, lever a viz is
2019. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Senki sem születik hajléktalannak, azzá lesznek.

Büdösek, zaklatják az embert, összepiszkítják a közterületeket buszokat stb, mindenféle fertőzést terjesztenek

2019. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Rossz nekik de egy jelentős részükön nem lehet segíteni, mert nem kérnek a segítségből így azt elvárni, hogy a rendes többség asszisztáljon az ő igénytelenségükhöz az szerintem nem helyes irány.


Egy ismerősöm olyan büntetést kapott bíróságon, hogy egy hajléktalanoknak fenntartott menedékotthonban kellett dolgozzon. Ő mesélte, hogy abszolút korrekt körülmények voltak mégis pangott az ürességtől. Amikor kaját osztottak akkor jöttek, esetleg télen ha nagyon nagy hideg volt de különben senki nem látogatta az intézményt, hiába adtak szállást, mosakodásra, mosásra lehetőséget nem éltek vele.

2019. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem utálom a hajléktalanokat, szimplán ignorálom őket. Egy-kettő van, akiről tudom, hogy a kéregetés mellett eljárnak dolgozni, nekik szoktam adni. De aki csak ül egy táblát szorongatva, annak nem adok. Miért adjak? Nekem és a szüleimnek se adnak pénzt a semmire, ha kell neki, akkor menjen el dolgozni.


Meg kell adni nekik a lehetőséget, hogy munkához jussanak, de aki csak ül és kéreget, annak miért segítsek? Sok esetben ők itták el az összes vagyonukat, többen kerülnek utcára a saját hibájuk miatt.


Léteznek hajléktalanszállók. Ha csak hetente egyszer elmennének zuhanyozni, tűrhetőbbek lennének.


"Meg ha találnak egy erdőben egy részt,ahol felépítik a kis otthonukat,akkor miért van joga azt bárkinek is lebontani?"

Tudod, amikor a Mátrában túrázok, elég pocsék látni, hogy ott van a szemetük. Nem a kis sátrukra gondolok, hanem a rendes szemétre, amit bevisznek magukkal. Na, ilyen jogon kell őket kirakni onnan, hogy ne ártsanak az ottani környezetnek.


"Nem zavarnak ők senkit sem ott."

De, sokakat. Az ott élő állatokat, a kirándulókat, az erdészeket.


Ült az Örsön egy srác, "Éhes vagyok, segítsenek" feliratú táblát szorongatott. Gondoltam, kedves leszek, és odanyújtom neki a frissen sütött és frissen vett Fornetti-met. Mi volt a válasza? "Nem kell. Pénzed van?" Persze volt, de az éhségén az étel jobban segít, de ha az nem kell neki, így járt, éhezzen.


A többségük igenis árt, mert undorító, amit maguk után hagynak. Amikor egy parkoló mellett végzik a dolgukat, de arra sincs gerincük, hogy mint a kutyakakit, kidobják. Amikor utánad jönnek és üvöltöznek veled, mert nem adsz nekik semmit. Amikor nem ülsz le a villamoson, mert látod, hogy amíg ott utazol, sikerült rávizelnie az ülésre. Amikor bemegy egy társasházba, ahol hadd ne írjam le, milyen mocskot hagy maga után. Amikor ott alszanak részegen egy játszótéren.


A hajléktalanok 90%-a csak kárt okoz, és semmit tesznek az ellen, hogy jobb legyen nekik, csak pusztítják a környezetüket.


18/L

2019. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten a belvaros kb 10 pontja van ingyenes ebed osztas,vannak tisztalkodohelyek zuhannyal es ingyenes tisztalkodoszerrel,mosogepel es mososzerrel ingyen minden napi hasznalatra. Internettel elatott gepek ,hogy talaljanak munkat.
2019. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Némely dologgal,amit írtatok,azzal egyet értek valamilyen szinten.Viszont elarra senki nem gondolt sosem,hogy ezek az emberek azért viselkednek állat módjára,mert teljesen elvadultak.Melég az állatnak könnyebb a dolga,mert a természet a természetes közege.

Utolsó, őszintén,ha rengeteg munkahelyen eleve pofára vesznek fel embereket, akkor egy hajléktalant,akinek nincs otthona,azt szívesen várnak?

2019. okt. 26. 21:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

6 azert nem menne a szallasra mert szétlopjàk egymast(aki alszik az cipö nelkül ebred fel)meg egyeb incidensek miatt


Amugy attol hogy csövesek még nem jo emberek nem szentek. Inzultalnak szidnak atkoznak meg sorolhatnam. Tisztelet a kivetelnek.

2019. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!