Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják a mai, XXI....

Miért tartják a mai, XXI. századi világot sokan olyan jónak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 17:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
38%

Akkor nyugodtan menj vissza az idobe es elj boldogan.

Ja varj csak:

A mai világban egyre aggresszívebbek az emberek és egyre jobban gyűlölik egymást.

A tortenelem soran osszsen kb 120 ev valos beke volt. Vegulis tok jo volt arra ebredni hogy lemeszaroljak a csaladod, radgyujtjak a hazad vagy epp lebombazzak az egesz varost.

Minden természetellenes, egyre jobban elszakadunk a természettől, mesterséges az otthonunk, a kajánk, napi 10 percet vagyunk a szabadban.

Nem mozgunk, full egészségtelenül élünk. Jó az orvostudomány, mert az tart életben minket.

Is-is. Miert is baj ha van egy normalis otthonod? Jobb lenne egy olyan visko ami barmikor rad omolhat, es telen akarhogy tuzelsz, megis megfagysz benne?

A kaja kenyes tema. Tobbet szeretnenk enni mint amannyi megterem. De ha 500 evvel korabban lettunk volna 8 milliardan, akkor a kajaert gyilkoltuk volna egymast.

Az hogy ki mannyit mozog, es van kinn a szabadban emberi tenyezo, es semmi koze ahhoz hogy hanyadika van ma. Azt hiszed regen mindenki egesz nap kint rohangalt?

Egyre többet és többet kell letenni az asztalra a boldogulásért

Ami a sajat kenyelmed. Van akinek eleg a kannasbor, mas nem adja a Lambo-nal alabb. A sajat fejedben dol el hogy mennyire tudsz boldog lenni.

A munkahelyek modernkori rabszolgaság

Es tenyleg. Sokkal jobb volt reggeltol estig kinn a mezon rohadni hogy legyen mit enni. bezzeg most csak 8 orat kell, mar rogton nem jo.

mégis rohanunk és rohanunk és rohanunk és rohanunk.

Es kotelez valaki a rohanasra? Nem magad es a csalad miatt teszed amit teszel?

A család fogalma lassan nem létezik

Attol hogy nalad nem, attol meg sok masnal igen. Nem csak megkeseredett emberek leteznek.

Az emberek frusztráltak, fáradtak, rengeteg a mentális betegség, személyiségzavar.

Regen is voltak. Csak akkor nem volt feszbuk hogy kisirhasd magad.

Hisztizel, mert gozod sincs hogy milyen volt regen.

Nekem meg volt szerencsem sorba allni kenyerert a kommunista idoben. Es meg 10 evet se mennek vissza az idoben, nemhogy tobb evtizedet vagy evszazadot.

2019. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Félelmetesen kevés a szabadidőnk"


Mégis itt pazarlod ahelyett hogy tennél bármit...

2019. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

F@T@L_3RRORxoo89



Te mennyit tanultál hétvégén?


Mert én minden nap egész nap, most kb 17 óra óta lazsálgatok (aminek este meglesz a böjtje), mert elegem van az angol infók kereséséből és ami kell, abban elakadtam.

Előtte az egyik szobában készültam zh-ra, mert ott van íróasztal, a másikban volt mind a laptop, mind a telefon. Most meg laptopon kellene haladnom azzal, amivel.

2019. nov. 3. 18:30
 14/28 anonim ***** válasza:
40%

Egyetlen dologra reagálnék, a többit nincs kedvem leírni, az ezredik ilyen tenni képtelen, panaszkodós kérdéshez:


"Én például semmi különleges lehetőséget nem látok.

Jelenleg is próbálok tanulni, azért vagyok itt, mert már belefásultam, hogy angolul keressek a neten folyamatosan a sz.r angoltudásommal és sehol se találok normális anyagot. Pénzem semmi, lehetőségem semmi."


Van neted, rendesen is megtanulhattál volna angolul, mert oktatják az iskolában már egész kicsi kortól.

Az összes többi kifogásodra meg lehet adni ezeket a válaszokat. Ha nem élsz a lehetőségekkel az nem a világ hibája.

2019. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

# 11


Annyira demagóg dumának érzem, hogy 8 óra munka... Sehol se annyi az annyi.


Lássuk:


8 óra munka TÚLÓRA NÉLKÜL plusz 0,5 óra vagy 1 óra ebédidő, amit nem igazán mondanék pihenésnek. Vagy hétfőtől - csütörtökig 8,5 óra munka, fél óra ebédidő, és a péntek rövidebb.


Erre jönnek rengeteg helyen a túlórák.


2 X a legeslegjobb esetben 30 perc utazás, ha nem 45 vagy 60 perc, sokszor olyan körülmények között, hogy az önmagában kínzás.


Akkor aki nem főz otthon (hanem műkaját eszik), minimálisan vezeti a háztartást, nincs gyereke, nem tanul épp OKJ-n/autotidakta/egyetemen, nem kell másodállást vállalnia, nem kell senkit külön ellátnia, annak valóban vége a napnak.

Annak csak 10-11 óra a nap munka, munkaközi szünet és utazás.


A többieknek a 6 óra alváson kívül egész nap.


Nem tudom, honnan veszitek ezt a mezőn 11 órát gürizés dolgot.


Ja és nem vagyok meggyőződve, hogy a szabadban, természetben olyan rossz volt gürizni, a testmozgás is megvolt.

2019. nov. 3. 18:37
 16/28 anonim ***** válasza:
40%

Annyira látszik, hogy gyerek vagy és fogalmad sincs a munka világáról, a régi időkről meg pláne nem.

Sírva rohannál vissza angolt tanulni, ha csak egy hetet kellene mondjuk kukoricát címerezned.

2019. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nalunk a 8 oraban benne van a fel ora ebedido is, nincs tulora, es 5 percre lakom a munkahelyemtol. Szeles a kinalat, nem csak az altalad felvazolt letezik.

Fozni, takaritani, mosni, gyereket nevelni vagy tanulni a multban is kellett.

Most bedobod a ruhaidat a gepbe, kapszula, megnyomsz 3 gombot, egy ora mulva ki vannak mosva a ruhaid, kozbe meg nem is voltal a gep mellett. Regen ez anyamnak 3 oras munka volt. Es kozben nem nagyon tudott mast csinalni.

Persze hogy jo volt kinn a termeszetbe dolgozni. Mig ropogosra nem egtel a 40 fokos melegben. Vagy izomlazad volt mert a 20 centis hoban gyalogoltal. Probald hosszabb ideig csinalni.

Nem tudom, honnan veszitek ezt a mezőn 11 órát gürizés dolgot.

Onnan hogy csinaltam. Es utaltam mint a xart. Epp ezert orulok hogy az en gyerekeim mar a sokkal de sokkal kenyelmesebb es jobb 21-ik szazadba szulettek.

Menj es kerdezd meg a regi oregeket, nekik volt-e idejuk plazzakban tekeregni vagy vilagot latni?

2019. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Szar az egész ahogy van de szerîntem ez mindig is szar volt .. Ezt maximum úgy tudom valamilyen szinten elképzelni h amire tényleg azt mondom h jó az diktátor élet vagy az elit másnak nem èrdemes ...
2019. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

De akkor neked 7,5 órát fizetnek, vagy hogy?


Az én környezetemben mindenhol le kell dolgozni az ebédidőt, még a legpuccosabb, legmenőbb munkahelyeken is. Ahol rugalmas munkaidő van, ott is, ahol nem, ott is.


Budapesti vagyok, itt szerény véleményem szerint egy lakásajtótól irodaszékig 45 perc utazás átlagos.



Én szívesebben szoktatnám a szervezetemet a kinti hőmérséklethez, mint a 26 fokos, levegőtlen irodákhoz, lakáshoz és BKK járművekhez. Ja, és saját alvásidőből, szabadidőből kellene pótolni a mozgást. Ja, pótolni úgyse lehet, de érted, na... Szóval valamennyit úgy csinálni, mintha mozognál.


Lehet, hogy mi rosszul lennénk 11 óra fizikai munkától, de a 300 évvel ezelőtti ember meg szerintem túl se élné Budapestet.


Nekem hónapokig úgy néztek ki a napjaim, hogy 9 óra bent a melóban (sok túlóra is volt), kétszer pont 45 perc utazás és otthon 2-3 óra tanulás, önképzés. Ha elakadtam, fáradtab voltam, akkor igen, lógtam itt, máskor jobban telt az idő és ide se néztem. Hétvégén suli, utána ugyanúgy autodidakta tanulás.


Most picit máshogy néz ki, de hasonló.


Közben egyik munkahelyemen se arról voltak híresek a munkatársaim, hogy kényelmesen hazaballagnának és otthon a pihenés várna rájuk.

Nem, futottak ők is, ahogy bírtak az ezer további dolgukra és többet ismertem, akik másodállást vállaltak. Ja, ha túlórára volt lehetőség, azt kimaxolták, mert a fizunk se annyi volt, mint a Gyakorin állítják.

2019. nov. 3. 19:15
 20/28 A kérdező kommentje:
Ja, én a napot idén tavasztól őszig az irodából, a lakásból vagy a suliból láttam. Nyár elején megoldottam párszor, hogy telefonról tanuljak, akkor kicsi színt is kaptam.
2019. nov. 3. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!