Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják a mai, XXI....

Miért tartják a mai, XXI. századi világot sokan olyan jónak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 17:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Kifizetik a 8 orat rendesen. Kajaszunet is a munkaprogram resze.


Lehet, hogy mi rosszul lennénk 11 óra fizikai munkától, de a 300 évvel ezelőtti ember meg szerintem túl se élné Budapestet

Valoban. Csakhogy a mai Budapest sokkal kenyelmesebb mint 300 evvel korabba verzioja.


Én szívesebben szoktatnám a szervezetemet a kinti hőmérséklethez, mint a 26 fokos, levegőtlen irodákhoz, lakáshoz és BKK járművekhez.

Ja, én a napot idén tavasztól őszig az irodából, a lakásból vagy a suliból láttam.

Es errol a 21-ik szazad tehet vagy te?

Nem kotelezo irodaban dolgozni, rengeteg munkahely van ajton kivul is. Es akkor a napot is gyakrabban latod.

Videken sem a kokorszakban elnek az emberek, es akkor nem kell orakat utaznod a munkahelyedre.

Ha nem tetszik amit csinalsz akkor miert csinalod? Kenyszeritenek a sulira vagy magadtol jelentkeztel?

Veletlen nem azert tanulsz hogy jobb korulmenyeket biztosits magadnak?

Meg lehet elegedni a kevessel is, es akkor nincs stressz es hajtas. Na de luxus sem.

De ezert semmikepp se a 21-ik szazad a hibas.

2019. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Utálok tanulni, pláne azt, amit tanulok. De akkor mondj egy alternatívát, azonnal otthagyom.


Én a szabadidőmben szeretnék a szabadban lenni, csakhogy olyanom nincs.


Miért kényelmesebb Budapest?


Egészségtelenebb, irtónagy tömegnyomor van, a tömegközlekedés a modern kor kínzása, minden mesterséges, minden zárt, minden télen-nyáron túl meleg és tele van emberrel. Ez igaz a nagyvárosokra ma.


Én szívesebben élnék a XIX. század Pest városában, mint a mai Budapesten.

2019. nov. 3. 19:54
 23/28 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni egy kerteszetbe (termeszetkozeli munka hely) nyilvan lehet minimal beres leszel de hidd el ott melo utan nem kell tanulni, vegyel a kerteszet mellett egy zartkertet (ha ennnyire zavar a munkaba jaras hossza) (a zartkertek arai nem magasak gyakran par milliobol meg Budapest kornyeken is kapni), tegyel ra egy mobil hazat es eljel igy. Persze ehez is kell toke de szerintem annyi hogy par ev alatt megkeresheto ra minimalberbol is a love. Baratkozz olyan emberekkel akik kedvesek es keruld az unszimpatikusakat. Hidd el a mostani vilagunkban igen is konnyebb boldogulni csak nem szabad a tobbiek utan rohanni. En is aterzem amit mondasz, de hidd el regen makepp volt roszabb.
2019. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Lehet rossz a tomegkozlekedes, de legalabb van.

Ha nem lenne mennyit is utaznal a munkahelyedre es mivel?

Ha ennyire utalsz ott mindent akkor miert vagy ott?

Koltozz faluba, ott nincs tomegnyomor meg betondzsungel.

2019. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Jó, csak ha az ember egy kis község melletti tanyára költözik, ott nincs se szolgáltatás, se munkahely semmi.

Ott tényleg a teljes önfenntartás marad, bár én ezen is gondolkoztam már. De az meg nőként, egyedül... meg már tönkretette a szervezetemet a XXI. századi életmód, pedig igyekszem valamelyest mozogni.


Na látjátok, innentől megint nincs lehetőségünk, nincs szabadságunk.


Ha az ember egész nap ül és bőven 500 méter alatt van a napi gyalogtáv, esetleg a háztömböt körbefutja, ha több ideje van és van rá pénze, akkor lemegy a kondiba, az közel se elegendő mozgás.

Ja, amíg átszállás nélkül utaztam és nem azt tanultam, amit most, addig munka után csináltam azt, hogy 2 megállóval később szálltam fel, tehát még azt se lehet mondani, hogy próbáltam tenni a civilizációs ártalmak ellen - a kényelem hátrányai ellen.

2019. nov. 3. 20:33
 26/28 anonim ***** válasza:

Mert számtalan olyan kényelmi és jóléti lehetőség áll az átlagember előtt, amiről a korábbi évszázadokban álmodni sem mertek volna.

Itt van kezdetnek például az internet. Anno hosszú és körülményes kutatómunka lehetett akár egy apró kis információ megszerzése is, amire ma egy perc alatt rákeres az ember. Nem is beszélve a kapcsolattartásról. Bárki bárhol van a világon, azonnal üzenetet válthat bárkivel, vagy akár videóhívást kezdhet a bolygó túlfelén élő családtaggal, amikor csak jólesik.

Egészségügy. Persze, manapság is vannak balesetek vagy nem gyógyítható betegségek, de nagyságrendekkel magasabb az esélye hogy az ember megéli a felnőttkort, vagy épp felnőttként sem kell belehalni ha valaki véletlen egy rozsdás szögbe lépett.

Soha ennyi szórakozási és kikapcsolódási lehetőség nem állt még előttünk.

Soha ennyire egyszerű nem volt az utazás, szinte bárhová az egész világon.

Soha ennyire hosszú, egybefüggő békés korszak nem jellemezte Európát például.


Nyilván sok rosszat is lehet mondani, de a legtöbb ami ma rossz, korábban is az volt. Szóval a korábbi korszakokkal összehasonlítva még messze manapság a legélhetőbb.

2019. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
51%

"A mai világban egyre aggresszívebbek az emberek és egyre jobban gyűlölik egymást."


Miért egyre? Honnan tudod, hogy jobban, és nem pont ugyanúgy?

2019. nov. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként én például nőként rohadtul nem akarnék 100 évvel korábban élni és 18 évesen hozzámenni a falu bikájához, mert annak van egy talpalatnyi földje. De te tudod.
2019. nov. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!