Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem hagy...

Mit tegyek, ha nem hagy békén, folyamatosan fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy volt egy osztálytársam, aki még általános iskolában megbukott, nem járta ki, az óta csak kisebb segédmunkákat csinált, ebből kifolyólag nincs pénze. Többször belekeveredett már kisebb lopásokba, drogügyekbe, amit gyakran használ is. Ebből következik, hogy nincs pénze, így sokszor szokott utcán kéregetni, volt, hogy én is adtam neki, de idővel már nem. Amúgy elég agresszív személyiségű, engem már többször is fenyegetett meg, hogy például eltöreti a csontjaimat, ha nem adok neki pénzt, meg ilyeneket mondott. Ezt már párszor eljátszotta, ha adtam neki utána már próbált volna barátkozni.


Pár hónapja történt egy olyan eset, hogy azt állította, hogy valamijét nálam felejtette amit én még nem adtam neki vissza. Többször kiabált utánam utcán még mikor autóval is vagyok, hogy "megb###lak", "szétverlek" meg ilyeneket. Szerencsére személyesen még nem futottam vele össze, mert akkor biztosan nem hagyta volna annyiban pár szóval, kitart amellett amit állít. Főleg, mikor többen vannak, akkor mégjobban tartok attól, hogy ezért megvernek vagy valami mást csinálnak.


Egyszóval már nem akarom annyiban hagyni ezt az ügyet, tovább akarok lépni rajta, de tanácstalan vagyok. Egyszer volt, hogy szemtől szemben fenyegetett meg, de követelte, hogy mutassam meg a telefonomat, hogy nem-e készítek hangfelvételt róla, így ez az út sajnos nem járható, hogy bizonyítékot gyűjtsek, hogy zsarol vagy fenyeget. Ő is résen van, hogy ne tudjak bizonyítékot gyártani ellene, hogy fenyeget, még egyszer az utcán odébb is lökdösött finoman, hogy ne egy térfigyelő kamera előtt "beszélgessünk".


1.

Gondoltam már arra, hogy veszek egy hangrögzítőt, amely ma már elég kicsi ahhoz, hogy a zsebeimen kívül bárhol el tudjam helyezni, hogy ne vegye észre. Csak attól tartok, hogy ha torzítaná a hangját, nem lehetne bizonyítékként felhasználni, vagy ha mégis, és feljelenteném, akkor nem kapna olyan súlyú büntetést, hogy utána ne merjen több ilyet csinálni, vagy, hogy a feljelentésért ne verjen meg.


2.

A második gondolatom az, hogy bár nem vagyok az erőszak híve, de nekem is ehhez kellene folyamodnom, hogy leállítsam, hogy végre békén hagyjon.


Szerintetek melyik lenne a járható út a kettő közül? Valaki volt már ilyen helyzetben? Szívesen fogadok bármilyen véleményt akár itt, akár privátban.



2019. nov. 3. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben feljelenteném a p*csába.
2019. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam, hogy feljelentem, de azért nem tettem meg, mert attól tartok, hogy ha feljelentem, akkor ha utána összefutok vele véletlenül az utcán, akkor mégjobban agresszív lesz, esetleg elégtételt venne a feljelentésért.
2019. nov. 3. 19:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsi volnék hogy hol laksz, ezt ott meg lehet csinálni, nincs rendőr a közelben?

Mindenképpen jelentsd föl , ez meg sokkal jobban eldurvulhat , férfi létemre a helyedben félnek.

Szólj a szüleidnek vegyetek fol videóra.

2019. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
20/f
2019. nov. 3. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
#3 Hogyan vegye fel videóra ha átkutatja mindenét? Észlény.
2019. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező. De erőszakhoz kellene folyamodnod. Ha látja hogy gyenge vagy tovább csinálja.
2019. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már én is azon gondolkozom, hogy erre tényleg az a megoldás, ha én is erőszakos vagyok vele.
2019. nov. 5. 10:30
 9/11 Vree ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom higy a bizonyítéknak mi köze hozzá. Kinek mutatnád be? Mit oldana meg? És miért ne hinnének neked, ha valakinek szólsz róla, bármilyen regényes videó/hangfelvétel nélkül is? Ha a srác folyton zaklat másokat is az utcán és bandázik akkor gondolom nem csak neked tűnt fel, hanem minden helyit folyamatosan zavar. Nem fognak szerintem akkor lakossági bejelentésre azzal jönni, hogy előbb rakj magadra rejtett mikrofont, hogy legyen anyag a tárgyalásra, eleve nem fog addig jutni a dolog. Ha a rendőrnek szólnak, hogy valaki közterületen garázdálkodik, akkor kimegy, felméri a helyzetet, elzavarja és kész. Nyilván persze a te helyzetedet ez nem feltétlen orvosolja, ahogy mondod, hogy esetleg “bosszúból” kellemetlenséget csináljon.

Én egyszerűen beszélnék a fejével. Milyen dolog az, hogy osztálytársával, aki még segítette is, így beszél, hogy “szétverlek”? Akkor menjen a p+ába. Ha bűntudat/felháborodás és fenyegetés (ráuszítod a rendőrt/bátyádat/kutyád/karatemester tudásod, akármi) keverékét használod, talán kicsit észhez tér. Az ilyeneknek volt rendszerint már közlekedése hatósággal, ettől kicsit félnek.megfenyegeted, hogy nem kap munkát többé, vagy amit akarsz. Találd ki, hogy mitől tart.


Ha valóban annyira bűnöző/elmebeteg, higy ez sem hat rá, akkor zsarut kell rá hívni, mert azt rögtön látni.

2019. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy kerülsz vele egyàltalàn kapcsolatba? Véletlen talàlkoztok ennyiszer?


Anno engem is fenyegettek en csak annyival megoldottam hogy elkerültem azt az utvonalat ahol lakik. Nem is talàlkoztunk. Azota meg sem ismerjük mär egymàst

2019. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!