Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem hagy...

Mit tegyek, ha nem hagy békén, folyamatosan fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy volt egy osztálytársam, aki még általános iskolában megbukott, nem járta ki, az óta csak kisebb segédmunkákat csinált, ebből kifolyólag nincs pénze. Többször belekeveredett már kisebb lopásokba, drogügyekbe, amit gyakran használ is. Ebből következik, hogy nincs pénze, így sokszor szokott utcán kéregetni, volt, hogy én is adtam neki, de idővel már nem. Amúgy elég agresszív személyiségű, engem már többször is fenyegetett meg, hogy például eltöreti a csontjaimat, ha nem adok neki pénzt, meg ilyeneket mondott. Ezt már párszor eljátszotta, ha adtam neki utána már próbált volna barátkozni.


Pár hónapja történt egy olyan eset, hogy azt állította, hogy valamijét nálam felejtette amit én még nem adtam neki vissza. Többször kiabált utánam utcán még mikor autóval is vagyok, hogy "megb###lak", "szétverlek" meg ilyeneket. Szerencsére személyesen még nem futottam vele össze, mert akkor biztosan nem hagyta volna annyiban pár szóval, kitart amellett amit állít. Főleg, mikor többen vannak, akkor mégjobban tartok attól, hogy ezért megvernek vagy valami mást csinálnak.


Egyszóval már nem akarom annyiban hagyni ezt az ügyet, tovább akarok lépni rajta, de tanácstalan vagyok. Egyszer volt, hogy szemtől szemben fenyegetett meg, de követelte, hogy mutassam meg a telefonomat, hogy nem-e készítek hangfelvételt róla, így ez az út sajnos nem járható, hogy bizonyítékot gyűjtsek, hogy zsarol vagy fenyeget. Ő is résen van, hogy ne tudjak bizonyítékot gyártani ellene, hogy fenyeget, még egyszer az utcán odébb is lökdösött finoman, hogy ne egy térfigyelő kamera előtt "beszélgessünk".


1.

Gondoltam már arra, hogy veszek egy hangrögzítőt, amely ma már elég kicsi ahhoz, hogy a zsebeimen kívül bárhol el tudjam helyezni, hogy ne vegye észre. Csak attól tartok, hogy ha torzítaná a hangját, nem lehetne bizonyítékként felhasználni, vagy ha mégis, és feljelenteném, akkor nem kapna olyan súlyú büntetést, hogy utána ne merjen több ilyet csinálni, vagy, hogy a feljelentésért ne verjen meg.


2.

A második gondolatom az, hogy bár nem vagyok az erőszak híve, de nekem is ehhez kellene folyamodnom, hogy leállítsam, hogy végre békén hagyjon.


Szerintetek melyik lenne a járható út a kettő közül? Valaki volt már ilyen helyzetben? Szívesen fogadok bármilyen véleményt akár itt, akár privátban.



2019. nov. 3. 18:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Én is próbálom azokat kerülni, de a város fő útvonalain is sűrűn jár, meg felénk is, így néha-néha látom, de van, hogy hetekig nem.
2019. nov. 5. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!