Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretik a fiatalok az...

Miért szeretik a fiatalok az angolt?

Figyelt kérdés
A fiatalok pl. az osztálytársaim is egyfolytába angol szavakat használnak, angol jobban tetszik nekik mint a magyar és csak az amerikai ünnepeket szeretik, miért van ez?

2019. nov. 8. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Mert azt hiszik ez a menő. Pedig ha tudnák hogy az amerikaiak meg Európáért vannak oda. Mindig arra vágynak sokan, ami másnak van.
2019. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami távol van, elérhetetlen, annak hajlamosak vagyunk csak az előnyeit látni. Ez nem csak nemzetiségek között jelentkezik: mások élete mindig könnyebbnek tűnik (hiszen csak a szépet látjuk belőle), a megszokott pár helyett az új ember jobbnak tűnik (mert őneki mindig a legjobb oldalát látod, a párodat meg akkor is, mikor rossz passzban van), a gyerekek meg az osztálytársaik szüleit látják gyakran jobbnak, mint a sajátjukat (mert az megengedett az osztálytársnak valamit, amit neki nem szabad, de a másik 20 dolgot, amit meg az osztálytársnak tiltanak meg, nem látja). Persze nem mindenki esik mindig ebbe a hibába, de általános minta, hogy a távoli dolgok szebbnek tűnnek.
2019. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

Mert sokkal jobb ott.

Angol dalok feltöltenek a magyarok dalaitól okádni lehetne.

Ilyen sz_r olyan sz_r o istenem jajjjjjj.

Hallgass meg egy magyar karácsonyi dalt?

Ledzsalsz az életről vagy a magyar himnuszt.

Tömény sírás meg kb. felkötném magam érzés.

Hallgasd meg az amcsi,német himnuszt.

Német himnusz eleve Deutschland Deutschland über alles a neve.

Ami annyit tesz Németország Németország mindenek felett.

Na nézzél szét kint aztán itthon is.

Javaslom Münchent,kb. a büdös életbe nem akarsz ebbe a posztkommunista putriba hazajönni.


Plusz nyelvet gyakorolják jól is teszik.


A magyart feldughatjuk jó mélyre a s_ggünkbe sehol se jegyzik,gyakorolják az angolt mert tudják úgy fognak boldogulni az életben.

Nálunk is IT-ban rengeteg angol szót használunk magyart szinte alig.

2019. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
What's with all these questions regarding the usage of angol szavak in magyar szövegkörnyezet?
2019. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy bizonyos szavakat eleve angolul tanulnak meg?

Például én játszani szoktam, League of Legends-sel, és hiába van pár éve magyarítás, mivel angolul kezdtem, nem áll rá a nyelvem:

- a killsteal (ks)-ről a gyilkosságlopásra

- a double kill-ről a kettős gyilkosságra

...stb.



Az amerikai ünnepekkel pedig mi a baj?

Valentin: Karácsonytól tavaszig szürkék a nappalok, nem baj, hogy feldobjuk egy kis extrával így február közepén.

Halloween: Kreativitásra sarkall, és van egy sajátos hangulata.

Hálaadás: Pozitív, mert kiemelsz valami jó dolgot az életedből, vagy akár egy személyt, akinek hálás lehetsz.

2019. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal vagyok és mégse szeretem. De egyébként sokan mondják hogy angolul minden jobban hangzik biztos azért
2019. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#3 Bezzeg ha Orbán két mondatot ki mer mondani ami az országot dícséri akkor ki van kiáltva mindenfél fasisztának meg sovinisztának. Mert Orbán és fúj. Jobban nem is lehetne definiálni a liberális kettős mércét.

Amúgy neked annyi közöd lehet az it-hez mind papucsállatkának a fejszámoláshoz...

2019. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a menő remélhetően kinövik. Én is ilyen voltam suliba, amúgy már folyékonyan beszélem az angolt eszembe nem jutna belekeverni a magyarba. Sőt elkezdtem jobban értékelni a magyart. Minél jobban beszéled az angolt annál inkább látod, hogy mennyivel egyszerűbb már-már lebutított nyelv a magyarhoz képest. Azóta így 27 évesen már megmosolygom az iskolásokat amikor tök magyaros kiejtéssel belekevernek egykét angol szavat a magyarba.
2019. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Én azért, mert sokkal jobban ki tudom magam fejezni angolul. Mióta beszélem a nyelvet angolul is gondolkodom, álmodom.
2019. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

7-es te már tudod kisgyerek.

Ne zavarjon ebbe dolgozok multinál a fogalmakat sokszor angolul használjuk,pl taszkositás,requirement,sprintek,mockolás.

Okoska nyugodj le,buta ember elsőre alkot véleményt,neked van közöd az IT-hoz.

JA NEM.

2019. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!