Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretik a fiatalok az...

Miért szeretik a fiatalok az angolt?

Figyelt kérdés
A fiatalok pl. az osztálytársaim is egyfolytába angol szavakat használnak, angol jobban tetszik nekik mint a magyar és csak az amerikai ünnepeket szeretik, miért van ez?

2019. nov. 8. 17:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

3#Én jártam Münchenbe és inkább nem mondok arra a helyre semmit :-D

Ami ott megy az már vicc, komolyan mondom, de ha neked szép akkor maradj ott az álomvilágba,mert az a hely egy nagy álom.

2019. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Te jártál.

Aztán mesélj mi megy ott?

Hadd halljam.

Ne a melós szállást ágybérléses München külsőt vedd alapul.

Aha te jártál,én is elhiheted,sőt rokonom él ott.

Mondjuk a kocsipark ,,picikét" fejlettebb mint ebben a csöves országban.


Ott is annyi Suzuki meg százéves tragacs van ugye?

Meg frusztrált ember is rengeteg?

JA NEM.


Nem tudom te hol jártál de,hogy Münchenbe nem az biztos.

Porsche,Audi,Mercedes ezek így felváltva.


De biztos Pest jobb,az nem vicc á dehogy,sőt ez a világ közepe,tudom kint kőkorszaki állapotok vannak a buta magyar el is hiszi.

Hát persze.

2019. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik az angol,szerintem az pozitívum az osztálytársaidba hogy angolul is próbálnak beszélni,ha ki mész például külföldre elég sok helyen lehet használni,sajnos a magyart csak ebben az országban értik meg ugye a határon túli magyar lakta helyeken,tapasztaltam már elég sokszor hogy milyen nagy hátrányom van mert nem tudok angolul külföldön, így kb magamra számíthatok csak, ezért most pénzért járok egy angol tanárhoz,ezekután majd német tanárhoz is fogok járni, most mondom ha tanulsz a suliban valamilyen idegen nyelvet azt tanuld meg jól, ki tudja később lehet hogy hasznos lesz.
2019. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az angol világnyelv, a magyar pedig nem. Ennyi. Előbb boldogul az életben az, aki tudja, mivel szinte minden ország használja vmilyen fokon. A másik, hogy rengeteg tartalom angolul érhető el, legyen az egy publikáció vagy egy új sorozat. Ha online játszol, akkor is az angol lesz az, amivel kommunikálsz akár spanyollal, akár orosz játékossal. Ott van a rengeteg mém is ami magyarra fordítva minősíthetetlen, mi is rengeteget használtunk angol kifejezéseket mémekből, de még az oldschool mémes korszakból. Ja meg páran kockák, az ottani rövidítéseket pl brb ha mosdóba mentünk, gg ha jó volt tesin egy meccs stb..


Egyébként meg hiába tanul meg itthon vki „jól” angolul, ég és föld a rendes, Angliában beszélt angol. Max a szókincs lesz előnyös. Aki élt már kint az tudja, hogy itthoni angol el van magyarosítva, nagyon erőltetve akarja használatba helyezni a formalitást és vmilyen szinten a magázódást- ez kint felesleges. Egyszer sem kellett használni azokat a formákat amit kérnek pl nyelvvizsgán szóbelin, és a leveleknél.


Egyébként angolul sokkal szebben lehet megfogalmazni hivatalos emaileket, állás jelentkezési lebonyolításokat, kísérő vagy motivációs levelet. A magyar túlságosan bonyolít, ezért sem lenne belőle soha világnyelv. Egyébként a jelenlegi angol amit ismerünk, csak töredéke az egésznek, és kb egy átlagos angol állampolgár csak a 10%-át használja, míg az irodalmár és tudós kb 20%-ot. Ebből a magyarok meg talán 3? És ahogy gyarapodik az emberiség, annál kevesebb a szóhasználat. A mostani fiatal angolok is kb csak rövidítve beszélnek, egyre többször harapják le a szavak végét. Még egy fontos dolog, hogy ha az angol nyelvtanod nem az erősséged, attól még meg tudod értetni magadat (ha jó a szókincsed mellé), és senki se harapja le érte a fejedet. Itt meg bármi apró nyelvtani, szórendi hibát vétesz, már jönnek a grammar nazi-k, és véged. Mellesleg, ha külföldi szeretne magyarul beszélni és nem megy neki a nyelvtani része, akkor jó ha egy foszlányt megértesz belőle. Sokszor mi magyarok se tudjuk, hogy a másik mire is akart kilyukadni vagy mondani.


Egyébként az angol szép nyelv, rengeteg mellékneveik vannak, csak nincsenek benne az átlagos szóhasználatban. A magyar olyan szemszögből erős, hogy könnyen lehet kifacsart szavakat készíteni, akár tükör fordításból, szóösszetételből, vagy máshogy. Tehát ilyen téren rugalmas. Egyébként, egy mostani fiatal angolnak igencsak fejtörő lenne elovlasni a régen íródott műveket pl Shakespeare drámáit, annyira más volt a nyelv. De mi azért valamennyit megértünk az Ómagyar Mária-siralomból. Pedig a kettő között van némi időbeni eltérés, azaz még nem is nyúltam angol téren annyira vissza az időben.

2019. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a magyar nyelvet alapvetően jobban szeretem, mint az angolt, tényleg összetettebb, árnyaltabban fejezheted ki a mondandódat általa, viszont van, ami előbb fogalmazódik meg bennem angolul, és sokat kellene gondolkoznom ahhoz, hogy képes legyek átültetni magyarba, ezért inkább kimondom úgy, ahogy eszembe jutott.
2019. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!