Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi az, amit megtesztek...

Nektek mi az, amit megtesztek a környezetvédelem érdekében, és mi az, amit már túlzásnak tartotok?

Figyelt kérdés

Lépten - nyomon azt hallani, hogy mennyire fontos, hogy figyeljünk a környezetünkre, itt a klímaváltozás, és hogy már kis dolgokkal is sokat tehetünk egy szebb jövőért.

Ti milyen áldozatokat vagytok hajlandóak hozni ennek az érdekében, illetve mik azok a dolgok, amikre már nemet mondotok, mert túl nagy lemondás/macera lenne?


Itt nincs rossz válasz, mindenki véleménye számít, amennyiben kulturált formában képes kifejezni azt.



2019. nov. 12. 19:30
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Amit mi csinálunk. Vászonzsákokkal járunk bevásárolni, és igyekszem a tisztítószereket kíméletes alternatívára lecserélni, de nem dobom ki a már meglévő dolgokat.

Amúgy a lebomló luffatök mosogató szivacs és a kefe is bejött, legközelebb a kókusz rostos változatot nézem meg.

Vízzsűrő kancsónk van, de kiidegel, hogy a vendégeknek bubis víz kell, nem jó a sima, vagy a szörp. Intimkelyhet is használok. Szerintem nagyon kényelmes megoldás.


A hústerméket is amit megveszek, azt mindig az egyszer használatos csomagolásban veszek. Nem merem azt saját edénybe kérni még akkor se, ha tudom, hogy hőkezelés nélkül nem fogjuk megenni. Ez ilyen fura dolgok nálam.


Ami túlzás: home made fogkrém

De pl a sampont leváltottam szilárd samponra, az jó a szódbikarbóna hajmosásra nem jött be.

Ugyan így lehet adok esélyt valamiféle természetes dezodorra, de szerintem csak a hűvösebb nem izzadós időszakra. És nemrég vettem újrahasznosított műanyagból készült fogkefét is.

A ruhák nagy részét secondhand szerzem be, igyekszem tudatosan vásárolni az ilyesmit is.

2019. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!