Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen Budapesten élni?

Milyen Budapesten élni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Személy szerint én nem szerettem. Könnyű volt eladni bármidet ha már nem kellett mert az internetes hirdetésekre egyből jelentkeztek illetve bármit meg tudtál venni de ennyiben körülbelül ki is merült. Bárhova ha el akarsz utazni néhány kerülettel odébb tömegközlekedéssel akkor az olyan mintha vidéken átmennél a fél megyén. Még jobbnak tartott környékeken is sok helyen putri hangulat van, folyton kéregetnek és hasonlók. Nagyon sok ember tart kutyát viszont kevés a zöld terület, a járdák elképesztően kutyaszarosak, ahol most lakom viszont nincs ilyen.
2019. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Én imádom. Az egyik legjobb hely a világon, és ezt mondom úgy hogy éltem több helyen nyugat európában, észak amerikában, és ázsiában is hosszabb ideig. Budapestnél frankóbb hely kevés van. Világváros, de mégis szinte minden max fél óra tömegközlekedve, tele történelemmel, fiatallal, szép lányokkal, jó kajákkal. A parlament, belváros, dunapart, meg annyi része bármikor jó sétálni. És a nagyvárosok közül a világ legbiztonságosabbjai között van.


A probléma inkább most az ingatlan árakkal van, nem igazán vannak szinkronban a fizetésekkel. Meg persze millió apróságot lehetne változtatni, fejlesztgetni, de hát ettől is szép.

2019. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

6 évig éltem ott, most egy másik hasonló méretű város agglomerációjában lakok.

Szerintem szar: zajos, koszos, szar a levegő, rossz a közbiztonság, kevés a zöld.

2019. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Rossz. Rengeteg az idióta, az utak borzasztóak, a BKV-n heringparti van...
2019. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Az kamu hogy minden max félórára van. Én felkenyszerultem most egy idore pestre, de borsódzik tőle a hátam. Sok helyre van vagy 3-4 átszállásom ha elszeretnék jutni. Mindennap talalkozok kéregetőkkel, magukban beszélő bolondokkkal, reszegekkel, nőként ez elég kellemetlen. A levegő borzasztó rossz, nagyon sok helyen konkrét csatorna szag van. Utazol a villamoson es egyszer csak bumm, tömény sz.. szag. Sok helyen nagyon nagyon piszkos es szemetes. Persze vannak jobb részek is Budapesten úgy összességében, de nem mindenki engedheti meg magának. Zöld felület szerintem is kevés.

Előnye hogy tényleg van nyüzsi ha azt szereted, sok a szórakozási lehetőség, hajnal kettőkor is hallhatod a haz előtt a fiatalokat kiabálni. Es valószínű bármit is szeretnel enni, venni, ott megtalálod, pestről tulajdonképpen sose kell kitenned a lábad. Sok fiatal aki oda született az sem tudja milyen az igazi vidéki élet, max osztaly kirándulásra vagy túrázni mennek ki. Nagyon sok a látnivaló, nem lehet megunni tulajdonkeppen, de nekem boven elég ez évi egyszer, húsvétkor vagy augusztus 20-an például. Mert ez nem kárpótolja nekem a minőségi életkörülményeket, es a nyugalmat. Azt hozza tennem az egyik kedves válaszoló hozzászólásához, aki elsorolta hol járt már, hogy igen, en is voltam mar ugyanilyen rossz, vagy rosszabb helyeken, de Németországhoz kepest pl. ég és föld. Nekem egyaltalan nem élheto varos pest. Van akik imadjak minden hibajaval, de nem mindenkinek valo.

2019. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha jó életed van és jó helyen laksz közel a munkahelyedhez, akkor jó, de ha csak egy droid vagy és sokat ingázol a melóhelyedre, akkor xar.


12 óra munka + 2 óra átszállásos zötykölődés, albérleti problémák, kcsög emberek, xar, vizelet a járdákon, hajléktalanok, szmog, koldusok, stricik, cigók, bűnözők, tömeg mindenhol.


Gyermeknevelésre abszolút nem ideális hely, de aki szórakozni, kválkodni akar, annak tökéletes.


Össze sem lehet hasonlítani, mennyivel nyugodtabbak vidéken az emberek és kevésbé bunkók vagy közönyösek.


Vidék nagy hátránya a kevés munkahely, az alacsony bérek és a lehetőségek beszűkülése, de klasszisokkal egészségesebb, mint Budapest, ahol hiába keresel, de az életkörülmények, a levegő, az egész közeg nem embernek való!

2019. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Én nagyon szeretem, de nyilván azért, mert lehetőségem van a budai hegyekben, zöldövezetben lakni (XII. kerület), dolgozni pedig a parlamenttől pár utcányira egy csillivilli panorámás irodaházba járok, ahol a környék tele van éttermekkel, kávézókkal, öltönyös emberekkel és non-stop egy hadseregnyi turistával. Laktam anno Kőbányán, jártam iskolába Zuglóban, használtam napi szinten a 24-es villamost, na akkor én is utáltam az egészet. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden csupán nézőpont kérdése. Én is bejártam már a fél világot, de nem tudnék sehol máshol élni, csak itt.
2019. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak a munkahely-boltok-ügyintézés vonalon mozog az ember, akkor nem feltűnő, hogy milyen is Bp....
2019. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Turistáskodni imádok ott, de nem tudnának annyit fizetni hogy egy évet is ott lakjak. Mármint ha a belső kerületekről van szó, nyilván valami városszéli kertvárosi rész az más. De a belváros az pokol... Elképesztő zaj, mocsok, elég végigmenni pl. az Andrássy úton: minden padon koszos, igénytelen hajléktalanok a saját fekáliájukban, sok az agresszív, kötekedő, részeg/drogos alak, az utcák mint a nyilvános vécé, csupa vizelet, hányás, széklet minden, a tömegközlekedés úgyszintén (mellé drága, lassú és zsúfolt), bűnözési ráta igen magas, főleg Népszínház, Hős utcák környékén, minden rohadt drága, és akkor még a bulinegyed nevű förmedvényről nem is beszéltem, ami ott megy azt élő ember nem kívánhatja: hordákban az atomrészeg fiatalok, üvöltve okádnak meg hugyoznak az év 365 napján minden este mindenfelé, ordítás, verekedés, hangos zene, nyilvános kefélés és töménytelen mennyiségű rókázás... Egy napig nem bírnék ott lakni.
2019. nov. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Én semmi pénzért nem laknék ott (jelenleg az egyik megyeszékhelyen lakom). De azt megértem, hogy valakinek a nyugati világvárosok után Budapest az ideális.
2019. nov. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!