Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen Budapesten élni?

Milyen Budapesten élni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 21:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Én Budapesten nőttem fel, most meg egy vidéki megyeszékhelyen élek. Az alábbi pontokba tudnám rendszerezni a véleményemet:


1) Budapestiként meg voltam győződve, hogy azért jó ott lakni, mert ott van minden. De igazából a megyeszékhelyen is megvan minden, ami a hétköznapi élethez kell. Pontosabban majdnem minden, mert ha mondjuk szereted az operát, akkor azt nem fogod a megyeszékhelyen élőben hallani. Vagy ha valamelyik világsztár koncertezik Magyarországon, akkor jó eséllyel a Papp Laciban koncertezik. Vagy ha mondjuk a magyar fociválogatott meccse érdekel, általában úgyszintén el kell menni Budapestre.


2) Ami valakinek érdekes lehet, az az éjszakai élet. Egyetemistaként ilyen szempontból Budapest egy paradicsom volt. Most már nem annyira fontos ez számomra, de akkor is furcsa, hogy ha éjszaka bemegyek a lakóhelyen központjába, akkor mint ha szellemvárosban járnék. Van pár kocsma meg étterem ami este 11-ig nyitva tart, de hétköznap ott is csak lézengenek.


3) Közlekedés... Budapesten katasztrófa mind autóval, mind biciklivel, mind a tömegközlekedés. Autóval a dugók meg parkolóhely hiánya miatt. Biciklivel, hogy kevés a bicikliút, azon kívül egy forgalmasabb úton meg életveszélyes (bár ez nem minden biciklist zavar). Tönegközlekedéssel meg a HÉV- és metróvonalak meg a 4-6-os mentén gyorsan el lenni, de amúgy macera mondjuk a város egyik végéből a másikba eljutni 4 átszállással, főleg mondjuk hétvégén. Nem is beszélve a behugyozott csövikről, meg a "ne haraguggyá van egy cigid buszjegyre? 5 napja nem ettem, és 6 beteg gyereket nevelek, a beteg feleségem meg beteg ikrekkel terhes" emberekről.


Ahol most lakom vannak helyi buszjáratok, amik 15 percenként járnak nagyjából (ami BP-en felnőve ritka), viszont gyalog is eljutok bárhova, nem is használtam még a helyi tömegközlekedést. Ha meg a város szélén lévő szupermarket érdekel, oda meg autóval megyek úgyis.


4) A megélhetés. Én munkakörömben vidéken meg Budapesten is van állás, nekem mindegy. De általában Budapesten jobb lehetőségek vannak.


5) Ami óriási előnye Budapestnek, a repülőtér! Ha vidéki vagy, és kivisznek autóval, akkor nem rossz úgy se. De tömegközlekedéssel egy hosszú repülőút után egy vidéki városba még eljutni nem annyira kényelmes dolog.

2019. nov. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos itt élek, itt nőttem fel.


Az első legrosszabb számomra, hogy amint kilépsz az utcára, fél méteren vagy épp centiken belül ember van. Régi képeken (különböző Facebook-csoportok) látszik, hogy elképesztően zsúfoltak voltak a közterületek. Hát azért alapvetően most is, maximum egy része plázákban van.

A közlekedésben a legtöbb ember (már bocsánat, de) megy, mint a birka, csak a csordaszellem hat, figyelmetlenek és türelmetlenek.


A tömegközlekedés általában heringparti. Levegőtlen, nagyon meleg, zsúfolt, sokszor lassú és a fedélzeten is a csordaszellem és a figyelmetlenség tarol.


Nincs elég zöld, de ezt, mint városi problémát írom.

Bécsben is rengeteg utca van, amit nem szegélyez fa.

Nagyváros, mint ilyen, szűk beépítettség, csatornák stb, fa már nem fér.


Én kicsit kijjebb lakom (és itt már nincs brutális tömegnyomor, se fák hiánya).

Itt korán zár a patika, nincs választási lehetőség supermarketekből, alig van kajálda, az is kínai meg török megállókkal arrébb.


Én "embermentes" helyre vágyom, házzal, kerttel. Ilyen van bőven Budapesten, de sokszor konkrétan rosszabb onnan bejutni, mint az agglomerációból.


Legalább a levegő nem izgat! Egyrészt szerintem közel se olyan rossz, másrészt fűtési szezonban sok helyen viszont tényleg rossz.

De legfőképpen mert olyan egészségtelenül élek... Igen, kényelmesebb arra a rizikófaktorra mutogatni, ami nem rajtam múlik, mint másik 100 olyanra, ami viszont rajtam.


Szóval az én szemszögömből elég szar Budapesten (vagy bármely ekkora városban) élni.


Amúgy kosz van, lassan fejlődik a tömegközlekedés, nem feltétlen a legjobb a közbiztonság, csak a belváros a szép..

2019. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Én szeretem alapvetően, de a közlekedésfejlesztés érdemben elakadt. Nőtt a forgalom, mindenhol autók, ezt utálom. Nem építettek meg rendesen a 4-es metrót, 5-ös metróra hivatalos terv sincs. Ezek mind hatalmas elmaradások. Rég nem itt kéne tartanunk...
2019. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Már nem jó. Én 13-ban koltoztem fel akkor egeszen 16ig jo volt onnantol egyre gazabbnak talalom es zsufoltnak.
2019. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

" de mégis szinte minden max fél óra tömegközlekedve, "


EZ nagyon nagyon nem igaz! Max. a belvárosi részekre.

2019. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%

Nyilvan fugg a kerulettol is.

Buda altalanossagban joval elhetobb, mint Pest, tobb zold, cserebe dragabb is, de ezert nincs annyi csoves, keregeto, sem sz*r az utcakon.

Kozlekedes is attol fugg hol lakaz, pl. Del-Buda kozlekedese jo, fel oran belul gyakorlatilag a kulvarosokon kivul barhol ott vagy. Nyilvan egy Rakosborzaszto, Csepel, Zuglo, szoval kevesbe kozponti, felkapott helyeken mar nem igaz ez a tomegkozlekedesre, es ott az utazokozonseg is mas.

Dugo, parkolas sosem konnyu.


Szerencsere ritkan vet az utam kulso-Mordorba (Mordor = Pest, kulso-Mordor, ami a Hungarian tul van), igy biciklivel is siman jarhato a varos, sokszor boven gyorsabban, mint autoval vagy tomegkozlekedessel.

2019. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Megjegyzem, a vidéki városokhoz képest Bp. belváros levegője talán a legjobb. Hiába több az autó, nem szeméttel fával, szénnel és gumival fűtenek, mint vidéken. Ahol földrajztól függően akár egy ilyen kályha köddé varázsolja az egész várost. Látom télen, vidéken általában füstfelhőbe hajtok be az autópályáról.

A többi dologban a környék és az életmód meghatározza a közérzetedet.

Vitatkoznék azzal is, hogy a Bp. ember bunkó. Inkább a Bp ember "sokféle".

A kellemes embereket neked kell megtalálnod, akárhol élsz, nagyvárosban azért többen vannak, nagyobb az esély.

2019. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 kaninchen1971 válasza:
Én 8 éve már Bécsben élek ,de még mindig hiányzik Budapest .Bizonyos kerületekben valóban nem élnék ,én a másodikban nőttem fel és később a 16.kerületben éltem 14 évig . Szerintem abban az esetben élvezhető Budapest ,ha a lakás egy nyugodtabb,tisztább helyen van. Itt Bécsben is így élek. Sajnos itt is hasonlóan sz@r ,csak a fizetés több.
2019. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Megyei jogú városban élek, szép, családi házas környezetben. Egykor Budapesten, a Tanács körúton laktam albérletben, főiskolai éveim alatt. Volt, ami tetszett, volt, ami nem.

Most például a családi házamban lakva, a virágos kertemben egyes virágok nem fejlődnek olyan szépen, mint ahogy szeretném, míg itt-ott az eldugott zugokban elszóródott virágmagok kihajtanak, és csodálatosak. Szemmel láthatóan ott "is" jól érzik magukat. Mert minden viszonylagos. Ha meglátjuk magunk körül a szépet és a jót, az igényeinket a környezethez alkalmazva jól érezhetjük magunkat bárhol.

Akinek pedig semmi sem elég, hát annak pedig mindegy, hogy hol él...

2019. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2-es Észak Amerikában hol laktál?
2019. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!