Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy pasi, akivel csak köszönőv...

Egy pasi, akivel csak köszönőviszonyban vagyok, mindig rám ír fb-n, már nagyon idegesit. Hogy rázzam le úgy, hogy ne legyek bunkó?

Figyelt kérdés

Munkában ritkán futunk össze, csak köszönőviszonyban vagyunk. Fb-n rendszeresen rám ír, én van hogy nem is válaszolok, de néha visszairok neki, nem akarok bunkó lenni. De akkor is csak 1-2 szavas válaszokat, tőmondatokat irok, soha nem kérdezek vissza. Ő nem veszi észre, hogy én egyáltalán nem akarok vele beszélgetni, ha pl. már 2x nem irtam neki vissza,harmadszor is rám ír egy idő után.

Engem ez nagyon idegesit, mert nem szeretem, ha valaki nem jön be, és chaten meg rám akarja erőltetni a társaságát, meg szerintem nem poén egyáltalán, hogy ha valakivel élőben még 2 szót nem beszéltem, chaten pötyögjünk mint a haverok. Persze ha bejönne, örülnék neki, de sajnos egyáltalán nem.

Nem is értem, miért nem veszi már észre, ha valaki nekme igy reagálna, ill. inkább nem reagálna, hagynám a francba.

Hogy tudnám elérni, hogy ne irogasson már állandóan? Bunkó nem akarok lenni. Tegyem azt, hogy soha nem irok vissza, akkor hátha abbahagyja? De akkor meg én érezném magam hülyén, ha munkában esetleg összefutunk személyesen.

Tudom, 1st world problem, de előbb is rám irt, és már baromira irritál.


2019. nov. 18. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Írd azt, hogy bocs, mennem kell, megjött értem a pasim.
2019. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De hülye vagyok, hogy ez nem jutott eszembe....nem is tudom miért, pedig ez a legkézenfekvőbb megoldás :-)

Majd ha megint nagy alázatosan megirja, hogy remélem nem zavarlak, akkor visszairom neki, hogy nem, de nem érek rá beszélgetni, mert itt fekszik mellettem a pasim :-)

2019. nov. 18. 19:18
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

#2

Azért ne told túl! :D

Aki mellett ott fekszik a pasija, az nem chat-el.

(Vagy ha igen, akkor nagyon gyenge az a pasi.)

Az a jó, amit az 1-es írt.

2019. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, persze, ezt csak viccből mondtam :D
2019. nov. 18. 19:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg van egy olyan funkció is, hogy üzenetek blokkolása az adott személytől. Csodákra képes. ;-)
2019. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj neki vissza, soha ... meg se nézd.


Valószínűleg kb 2x írni fog, majd még 1x megpróbálja elindítani a beszélgetést és ennyi.


Elég egyértelműen érteni fogja így élőben nem fogja felhozni, hogy "Mért nem válaszolsz online". Nem te leszel a bunkó, inkább ő fogja magát kényelmetlenűl érezni, mert elesik neki hogy zavar téged.


Ha mégis felhozza, akkor tényleg baj van vele és akkor amikor feljön a dolog elkell neki magyaráznod érthetően, hogy neked túl intim random munkahelyi kollégával online beszélgetni úgy hogy nem is ismeritek egymást és nem szeretnéd folytatni.


Ezek után főleg békén fog hagyni, de valószínűleg eddig nem fog elfajulni a helyzet.

2019. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös, nem akarom blokkolni, mert ha személyesen összefutunk, én érezném magam kényelmetlenül, nem akarok bunkó lenni :/

6-os, igen, ezt fogom tenni, ill. majd legközelebb ha ír, visszairom neki a "vár a pasim" szöveget, ezt muszáj lesz kipróbálnom :) ha utána is ir, tényleg ignorálni fogom.

Sokszor direkt meg se néztem rögtön, ha irt, de egy idő után aztán idegesit hogy ott jelzi pirossal az üzit, ugyhogy muszáj megnéznem :)) élőben amugy tuti nem fogja felhozni, mert a köszönésen kivül egy árva szót nem beszéltünk még, és csak a munkahelyi kávézóban vagy konyhában szoktunk egy köszönés erejéig talizni. Egyébként ez igy korrekt, amit irtál, ha esetleg rákérdez akár online, meg fogom neki ezt irni, hogy én ezt nem szeretem.

2019. nov. 18. 19:49
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a pasis szöveget hanyagold.

Engem is koptattak már le ilyen szöveggel, én meg hangosan felröhögtem, mert pontosan tudtam, hogy nem hogy pasija nincs a csajnak, de huszonéves kora ellenére az életben nem látott még közelről pasit :)

Az ismerkedés egyik alapszabálya, hogy ha csaj ilyet ír, hogy megjött érte a pasija, az lekoptató duma, és biztos, hogy nincs pasija.

Ha ez az ember a munkatársad, akkor valószínűleg úgyis tudja, hogy nincs senkid.


A legnormálisabb megoldás az, ha megírod neki, hogy bocsi nem.

2019. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az sem baj, ha rájön, hogy direkt lekoptató szöveg, legalább rájön, hogy le akarom koptatni :)

Egyébként nem közeli munkatárs, nem tud rólam semmi közelebbit, nagy a cég.

2019. nov. 18. 20:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7#


Akár zavar akár nem a legjobb ha majd lenémítod a beszélgetést így nem kapsz jelzéseket arról hogy ír és nem jelenik meg a piros értesítés.


Ezek után vagy törlöd a beszélgetés vagy arhiválod. El fog tünni és csak akkor jön elő megint ha ismét ír, de akkor megint törlöd vagy arhiválod.


Pár nap mulva el is felejted, hogy valaha létezett.

2019. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!