Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy pasi, akivel csak köszönőv...

Egy pasi, akivel csak köszönőviszonyban vagyok, mindig rám ír fb-n, már nagyon idegesit. Hogy rázzam le úgy, hogy ne legyek bunkó?

Figyelt kérdés

Munkában ritkán futunk össze, csak köszönőviszonyban vagyunk. Fb-n rendszeresen rám ír, én van hogy nem is válaszolok, de néha visszairok neki, nem akarok bunkó lenni. De akkor is csak 1-2 szavas válaszokat, tőmondatokat irok, soha nem kérdezek vissza. Ő nem veszi észre, hogy én egyáltalán nem akarok vele beszélgetni, ha pl. már 2x nem irtam neki vissza,harmadszor is rám ír egy idő után.

Engem ez nagyon idegesit, mert nem szeretem, ha valaki nem jön be, és chaten meg rám akarja erőltetni a társaságát, meg szerintem nem poén egyáltalán, hogy ha valakivel élőben még 2 szót nem beszéltem, chaten pötyögjünk mint a haverok. Persze ha bejönne, örülnék neki, de sajnos egyáltalán nem.

Nem is értem, miért nem veszi már észre, ha valaki nekme igy reagálna, ill. inkább nem reagálna, hagynám a francba.

Hogy tudnám elérni, hogy ne irogasson már állandóan? Bunkó nem akarok lenni. Tegyem azt, hogy soha nem irok vissza, akkor hátha abbahagyja? De akkor meg én érezném magam hülyén, ha munkában esetleg összefutunk személyesen.

Tudom, 1st world problem, de előbb is rám irt, és már baromira irritál.


2019. nov. 18. 19:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ááá, ez ismerős, én se tilthatom le az én ugyanilyen esetemet, mert anyám egyesületének az informatikusa, szóval nem szabad bunkózni vele

pedig jó lenne

szerintem némítsd a beszélgetést, és akkor idővel eltűnik a friss üzenetek alatt (lekoptatni, tiltani, törölni reménytelen, és észre se veszi különben, ha nem válaszolok, ugyanúgy ontja tovább a vicces szövegeket és cuki cicákat (mert van egy macskám, és akkor az biztos tetszik nekem), mint addig)

ha összefuttok, mond nyugodtan, hogy "ó nem láttam, hogy írtál,majd megnézem" (van amúgy ilyen hibája a messengernek, használd ki :)

2019. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy nem az erre a kerdesre a valaszok tulnyomo tobssege, hogy finoman mond meg, h te nem szeretnel tole semmit es inkabb ne irjon. Helyette tilsd le, hazudj, mindent csak nehogy a csavo es te is normalisan tudjatok lezarni a dolgot...
2019. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az úgy nem esik valakinek rosszabbul, ha direkt megirják neki hogy ne irj mert zavarsz? :/ Ha azt irom neki, hogy van pasim, az talán kiméletesebb, egyszerűen hátha felfogja, hogy nem aktuális....a letiltással, blokkolással egyetértek, hogy taplóság. Viszont az üzi némitása jó ötlet, nem fog pirosan villogni legalább.
2019. nov. 19. 08:15
 14/14 anonim ***** válasza:
Ennyire nehéz egyenesnek lenni egyébként? Úgy gondolom pontosan az a bunkó eljárás ebben az esetben, ha letiltod az adott személyt, vagy köríteni próbálsz az igazság közlése helyett. A tiltás, körítés és a finoman való lekoptatás is nyilván rosszul esne neki. De mégis emberibb az ha nyíltan közlöd vele azt, hogy:bocsánat, nem jössz be nekem, légyszíves ze zargass többet.
2019. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!