Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném újra egyenesbe...

Singularity_amusing kérdése:

Hogyan tehetném újra egyenesbe az életem?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha rossz kategóriába tettem volna a kérdésem, ezt találtam a legmegfelelőbbnek, illetve a szöveg hosszáért is elnézést.


Szóval az a helyzet, hogy egy 20 éves (lassan 21), másodéves egyetemista srác vagyok. Igazából nem lehet panaszom semmire sem, nincsenek egészségügyi gondjaim, a családdal is tök jól megvagyunk és a társasági életem is megvan. Pont mint egy átlagos egyetemista srácnak.

Pontosabban fogalmazva ezek mind megvoltak egészen szeptemberig, azóta viszont mintha kicseréltek volna.


Mióta elkezdődött a félév, egyre jobban leépülök és lerombolom a baráti kapcsolataimat is, szülőkkel is egyre rosszabb a viszonyom. Az egész félév során lógtam az egyetemről, most valószínűleg bukok is vagy 2-3 tárgyat. Rendszeresen bekamuztam otthon, hogy órán voltam, közben meg csak füveztem egy haverommal éppen valahol, jobb esetben a kondiban voltam, vagy éppen egy könyvet ültem ki olvasni valamerre a városban, viszont órákon eléggé keveset voltam.


Tudom, hogy eléggé lecsúsztam mostanában viszont semmi kedvem ahhoz amit csinálok. Megutáltam a szakot amit csinálok, megutáltam a környéket ahol élek és fogalmam sincs hogy mit akarok csinálni a jövőben és azt sem tudom, hogy most mit kéne csinálnom hogy jobb legyen.


Valószínűleg ott kéne hagyom az egyetemet és elmenni valamerre máshova tanulni vagy dolgozni. De félek váltani és azt sem tudom, hogy mit szeretnék igazán. Csak azt hogy most napról-napra rosszabbul érzem magam.


Volt már esetleg valaki hasonló helyzetben? Hogy lehetne ebből kimászni?


2019. nov. 25. 17:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan célt, ami motivál és erőt ad. Lehet, hogy nem ez a te pályád, akkor nem kell erőltetni. Az is lehetőség, hogy 1-2 évet dolgozol, mielőtt kitalálod az utad.
2019. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Rokon srácot a szülei mindenképp egyetemre akarták küldeni, ő meg azt mondta, nem fog mások akarata szerint élni, inkább elment teherautó-sofőrnek. Csinálta két évig, és rájött, hogy ezzel nem bírja végigcsinálni az életét, ez neki túl lapos, és mint akit kergetnek, ment továbbtanulni. Rossz munkahely mint motiváció.
2019. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy eleged lett ebből az egy bizonyos dologból, hanem az, hogy nincs érdeklődési köröd, hogy más sem érdekel. Illetve ez nem probléma, akkor, ha elfogadod, hogy ezekből az érdeklődési kör nélküli emberekből lesz a kulimunkás.
2019. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!