Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek lehet szólni, ha egy...

Kinek lehet szólni, ha egy embercsoport folyamatosan zavaróan viselkedik a buszon?

Figyelt kérdés
Minden reggel az egyik megállóban felszállnak kb 20-an a buszra (vegyesen felnőttek, óvodások, kisiskolások) úgyhogy a fél busz megtelik. Rendszeresen hàtul szállnak fel, mert jegyük, bèrletük nincs, múltkor leszállította őket az ellenőr. Folyamatosan ordítoznak egymással, a gyerekek is csúnyán beszélnek. Kisiskolások olyanokat mondanak egymásnak, hogy "leszpsz akkor?" vagy a múltkor hallottam mikor mesèlték, hogy az egyikük 3 éves kisfia olyanokat mond a másiknak, hogy "megbszom anyádat". 3 évesen így beszélni... Unalmas már folyamatosan a trágár szöveget hallgatni, emellé lökdösik egymást, tegnap is úgy összevesztek, hogy majdnem elkezdtek verekedni, közben sírtak, kiabáltak. A gyerekek cipővel állnak az üléseken, rendszeresen kihúzzák az ablakokat a hidegben, kidobálnak dolgokat. A szüleiket nem is érdekli. Szólni senki nem mer nekik, mert fél mindenki, szoktam hallani mikor mások is beszélik. Ha mások tudnak normàlisan viselkedni,akkor ők miért nem?? Kinek lehet szólni ilyen esetben? Tudom, megtiltani senkinek sem lehet, hogy felszálljon a buszra, de ez már szörnyű nap mint nap. Azt is tudom, akinek nem tetszik, menjen a korábbival vagy későbbivel, de ez a busz pont jó, hogy beérjek 8-ra a munkahelyre.
2019. nov. 26. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ebből leró, hogy pontosan melyik népcsoport. A jármű vezetőnek lehetne. De csak lehetne, mert ő nem fog egymaga 20 ork ellen fellépni. Úgyhogy nem lehet nagyon mit tenni.
2019. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

A jármű vezetőjének jogában állna hívnia rendőrséget, de ő sem akar kést a bordái közé. Ezek nem emberek, de nem is állatok, mert az állatok különbek.

Két dolgot tehetsz, 10 perccel előbb, vagy 10 perccel később indulsz, akkor elkerülöd őket. Vagy, ha felszállnak, akkor te leszállsz és elmész a következővel.

2019. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem is volt eszemben, hogy szóljak a sofőrnek, mert utána neki is annyi. Ezért kérdezem, hogy valakinek lehet-e szólni ezzel kapcsolatban aki a cégnél dolgozik, de nem eshet baja. Az a baj fél óránként jár busz innen a kertvárosi részből a belvàrosba és a későbbivel nem érek be, a korábbi meg korai, mert nem akarok egy plazaban ülni 8-ig. Szóval nagyon hülye helyzet :(

A hétfő-kedd a legrosszabb mert akkor még sok gyerek megy közülük iskolába, csütörtök, pénteken alig mennek már. De komolyan mikor majdnem összeverekedtek mellettem, rendesen féltem.

2019. nov. 26. 19:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, senki nem fog ezzel foglalkozni. Erre még a rendör is azt mondaná nem sértenek törvényt vagy nem bizonyitható, ilyesmik.
2019. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
na "szuper" :( szomorú, hogy egyesek bármit megtehetnek, és szólni se szabad mert akkor csak bajba kerül az ember
2019. nov. 26. 20:37
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos ezzel semmit se tudsz tenni. Olyan országban élünk, hogy a mindenkori politikai hatalom az potya szavazatok miatt bevédi ezt a réteget, akik nem tisztelnek se Istent, se embert, valóban néhány rosszabb az állatnál, de ismerek becsületes, jóravaló cigányokat is.


Mivel mindenki a maga dolgával van elfoglalva és fél is, ezért az emberek némán eltűrik az ilyen viselkedést sajnos. És az még jó is lenne, ha ennyiben megállna a dolog, de ezeknek az embereknek a nagyrésze parazitaként él a tisztességes embereken, vagyon és élet elleni bűncselekményeket elkövetve, a börtönnek meg nincs visszatartó ereje a nevetséges ítéletek miatt.

2019. nov. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Anya! Gyere szólj rájuk!!
2019. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: Szerintem normálisan tettem fel a kérdést, egyàltalán nem vagy vicces. Kívàncsi lennék mit szólnál ha nap mint nap melletted trágárkodának meg verekednének. Vagy lehet te is így viselkedsz azért tartod magad viccesnek.
2019. nov. 27. 11:40
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
eddig kómában voltál. 90es években kezdődött hogy azt csinálnak amit akarnak
2019. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ma reggel megint ez ment :( Felszállnak a hátsó ajtónál, látom teszik el a jegyet, nem is érvényesítik. Kb 4 gyerek elkezdi ütni-rugni egymást. A szülők mellettük beszélgetnek, rájuk se néznek. Ma szakadt az eső, fújt a szél, erre kihúzták megint az ablakokat. Úgy szólt rájuk 2 utas, hogy zárják már vissza mert hideg van. Mikor az ajtó záródott, meg kihajigáltak üvegeket. Elmentem a középső ajtóhoz leszálláskor. Ott két roma lány állt. Szintén egymás nyakát csapkodták. Én ezt komolyan nem tudom megérteni, hogy nem lehet egyszer egy héten legalább normálisan leülni a buszon és csendben utazni.

Azon gondolkodok írni fogok a közlekedési társaságnak, ha nem lesz változás, mert emlékszem korábban volt egy sofőr, aki csak elől nyitotta ki az ajtót mikor ők szálltak fel, így sokan inkább lemaradtak, mert nem volt jegyük vagy bérletük. Valamivel szabályozni kéne, mert az is elég igazságtalan, hogy ők napi szinten ingyen utaznak, más meg a kevés fizetéséből veszi a bérletet, mert egyből megbüntetik ha nem.

2019. dec. 13. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!