Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehettem ekkora kretén...

Hogy lehettem ekkora kretén 11-15 évesen?

Figyelt kérdés

18 vagyok, visszaemlékezve nagyon idióta voltam. Menőnek hittem, hogy kötekszem a tanárokkal, dobálózom órán, visítok az utcán a barátnőimmel, visítok a folyosón, hangosan beszéltünk a falunapi buliról direkt, hogy mindenki hallja,milyen jól éreztük magunkat. beszólogattam óra közben minden hülyeséget, hogy rám figyeljenek és szórakoztassam a többieket.ugráltunk a padon. köszöntünk a tóhoz/boltba, merthogy mennyire kemények vagyunk már. Nem jöttem rá, hogy tetszik valaki és így nem mondtam el neki, pedig nagyon helyes fiú volt. Kötelező sporton a fiúk bejöttek a lányöltözőbe és üvegeztünk. Szellemet idézünk a teremben. Szellemet idézünk az öltözőben.

De ami leginkább zavar: előítéletes voltam és gonosz. Hamar leszóltam bárkit, mert azt gondoltam, milyen egyszerűek a dolgok. Valamiről azt hittem úgy van és az úgy volt, ma már tudom, hogy nagyon hülyén gondolkodtam, sajnálom az akkori tanáraimat, hogy ilyen retardált voltam. Vissza gondolva éretlenebb voltam a koromhoz képest, és félek most is az vagyok.



2019. dec. 1. 17:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kiszöktünk a tóhoz*
2019. dec. 1. 17:26
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Még irhatsz nekik hogy sajnálod.
2019. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Majd osztály talin. Jövőre lesz.
2019. dec. 1. 17:28
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Sokan vannak így, ezt teszi a kamaszkor hormonális hullámzása.
2019. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Mitől változtál meg, mi történt, hogy észhez tértél? Amúgy a múlton már nem tudsz változtatni, de tanulhatsz belőle :)
2019. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Valamennyire mindenki hülye kamaszkorában, nem kell vele foglalkozni, amúgy nem is csináltál semmi durvát, hidd el a felnőttek pontosan tudják, tudták, hogy minden gyerek így viselkedik ebben a korban és hogy ez a normális.
2019. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Mentségedre szóljon, hogy aki nem változik gyerek/tini kora óta, azzal baj van, beszéljünk az osztály hangembereirol, vagy a sarokban kuksolókról.

Jó, hogy lezártad magadban ezt az időszakot, mert így lehet fejlődni,marpedig ha fejlődni akarsz, akkor annyira éretlen csak nem lehetsz.


Amúgy az általad felsorolt dolgok egy része nem is olyan hú de nagy dolog (kiszokni ide-oda, meg uvegezni kb átlag tini elfoglaltságok) de ha az eloiteletesseget, és a mások szándékos zavarását elhagynod, akkor egész kikupálódhatsz.

2019. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Amennyire jartas vagyok a temaban...:

Annyi infot talaltam eddig hogy azok a gyerekek akiknek a szabalyok be nem tartasa, athagasa az öröm, peremgyerekekkel baratkoznak (akiknek szinten nem a tanulas meg ötösök meg versenyeken a gyözelem a fontos hanem a "kilogàs"), ott elsösorban önbecsüleshianybol indul a dolog.


Lasd pl ha egy ovisnak kudarcai vannak jonak szamito dolgokban (amire motivaljak öket),pl nem tud jokat rajzolni, nem tudja elmakogni az anyaknapi verset, vagy BARMILYEN alapon önmagàt kudarcosnak iteli meg, ö összeall a magatartaszavaros szinten rajzolni nem tudo, verseket nem tanulo gyerekekkel es ökörködnek inkabb.

A csiraja az, hogy nem tartja magàt közössegbe tartozonak önbecsüleshianybol eredöen.szélsöseges szavakkal: a tarsadalmi kudarcélmények miatt az önkepe az hogy en rossz vagyok, a rosszakhoz tartozom, ezert a szabalyokat öntudatlanul mint egyfajta önigazolaskent àt is hàgja, jönnek a logàsok a sulibol. Stb.


Azt nem ertem az emberi agy az önmagunkrol berögzitett sztereotipiakhoz miert egyfolytaban önigazolasokat keres. Az entudatot, ha az téves is, akkor is folyamatosan erösiti tudattalanul.


Az megint mas mikor radöbben az ember a korral hogy olyanokat megcsinalt amit most nem merne. Az csak valamifele felelössegtudatot komolyodast jelent.

Haverom is meselte hogy anno 20 evesen kamionnal szaguldott, mert tetszett neki gazolni a havat ogy az felcsapodik a szelvedöre is, es joforman rallizott vele, amit ma meg nem merne csinalni ujra :D


De igazabol en is kivancsi lennèk arra hogy a felelössegtudattal együtt az az ènkép is vàltozik?

2019. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#5 Megtapasztaltam rossz dolgokat (depresszió, pánikbetegség, folyamatos szorongás(nem vagyok szép, kövér vagyok, én ezt nem tudom, engem nem szeretnek, ez tuti csak megjátsza, hogy kedvel, vajon le tudok érettségizni, mi lesz belőlem, ez nem is úgy van, ahogy gondoltam) anyám nem is olyan jó anya (tényleg nem az, nem beszélünk))


#7 Már rég elhagytam ezeket a dolgokat. Úgy vagyok vele, mindenki olyan, amilyen,szíve joga úgy élni az életét ahogy,amíg nem árt másoknak mit érdekel, nem kell a közelében lennem el is tudom kerülni. Ennyi

2019. dec. 1. 18:09
 10/20 A kérdező kommentje:
#8 pontosan leírtad milyen gyerek voltam. Sokat csúfoltak már ovis koromban, az óvónők is rosszul bántak velem/velünk, különösen volt egy aki idegbeteg volt. Nem foglalkoztak a gyerekekkel így hát mindenki szabadon bánthatott mindenkit (mondjuk ez amúgy is működik sajnos) általános elsős koromra már bennem volt, hogy (és szebben nem is fogalmazhattad volna meg) rossz vagyok, a rosszak táborába tartozom és olyanokkal is álltam szóba. Mi pedig zajt csapunk, szembemegyünk a szabályokkal, piszkáljuk a másikat, visszaszólunk a tanárnak.
2019. dec. 1. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!