Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » S. O. S. Hogyan működik ez a...

S. O. S. Hogyan működik ez a rendszer?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, kérem, csak olyan válaszoljon, aki jártas a témában, hogy ha postai úton adok fel levelet, ellenzőrzik-e, hogy létező, valós címet adtam meg, vagy anélkül is kézbesítik, ha tértivevénnyel adom fel?

Illetve, muszáj kézzel írottnak lenni a címzésnek vagy lehet egyéb módon is?


2019. dec. 21. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fognak minden egyes levél után külön nyomozást lefolytatni, hogy vajon a feladó érvényes-e. Tértivevénnyel is kézbesíteni fogják, csak értelemszerűen a tértivevényt nem fogják tudni kézbesíteni. Bár nem tudom, mi értelme van ilyenkor kamu címet megadni?

Sőt, ha a címzett nevev nem stimmel, de a címe igen, általában akkor is sikeres a mkézbesítés.

Kitölteni pedig lehet géppel is, és kézzel is. Géppel címzésnél arra kell ügyelni, hogy az irányítószámot nem kell a rubrikákba "beleügyeskedni", hanem simán csak oda kell nyomtatni normál, vagy ritkított stílussal. (Már amelyik borítékon van külön rubrika az irányítószámnak.)

2019. dec. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha csak ajánlottal adom fel, később a postán meg tudom érdeklődni, hogy átvett-e a levelet?
2019. dec. 21. 01:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. Az feladóvény csak arra bizonyíték, hogy elküldtem a levelet. Az átvételről csak a tértivevény ad bizonyosságot.
2019. dec. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!