Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldre költözni lényegében...

Külföldre költözni lényegében csak annak érdemes, akinek itthon semmije nincs?

Figyelt kérdés
Pl.!: van saját lakásom Budapesten, nincs semmilyen adósságom, keresek mondjuk 200k nettót, akkor lényegében nincs értelme kiköltöznöm Angliába?

2019. dec. 25. 16:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem érdemes kimenni, hogy a külföldi országban keresse meg valaki a minimálbért.


Akkor érdemes ha keresett hivatásod van és könnyen eltudsz helyezkedni egy ottani magas fizetésú pozícióban. Pl.: orvos, programozó


Vagy ha vannak kint rokonaid, rendesen beszéled a nyelvet és abba az országba vágysz.


Viszont sokaknál csak azt látom, hogy itthoni gyári munkásként ki megy egy külföldi gyárba dolgozni. Ott 5-6 emberrel nyomorog együtt egy lakásban, megpróbál félre rakni, közben kint nyomorog és pár év után haza jön nagyon kevés plusz pénzel. Mondjuk 3-4 millióval, amivel tud venni egy új Suzukit.

2019. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék, őszintén szólva ahol átlagos nyelvtudással feljebb lehet jutni, az ilyen szállodai, éttermi melók, ezek engem hidegen hagytak mindig is.


Szellemi munkát végzek itthon, ezért nekem éles váltás lenne mosogatni kint 1000 euroért.


Egyébként nem olyan jó a fizu BP-n fizikai munkásként, a burgerkingben az alapfizu 150 nettó kb, csak rájönnek a műszakpótlékok és bónuszok.

2019. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
hát az aztán nagy fizikai munka.. építkezéseken egy segédmunkás napi 15öt kap, igaz ott dolgozni kell keményen.
2019. dec. 25. 17:08
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#11-es szerintem tökéletesen összefoglalta.
2019. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szerintem az orvosok, programozók itthon is vígan megélnek, plána az utóbbi.


Nővérek viszont durván alul vannak fizetve. Míg egy orvos zsebébe dugdossák a hálapénzt 1000rel, nővéreknek alig csurran cseppen valami.

2019. dec. 25. 17:19
 16/17 anonim ***** válasza:
72%
Azt ne felejtsd el, hogy akinek van lakása Budapesten de ki akar költözni külföldre, az ki tudja ezt arra az időre adni albérletbe. Jóval többet tud így félretenni külföldön, mint aki csak simán kimegy és a fizetéséből jön le a lakhatás. Úgy gondolom, hogy még jobban megéri kimenni, ha van Pesten lakásod.
2019. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%

Hát en nagyon hasonlo szituban vagyok, mint te. Lakas Pesten, nincs adossagom, a fizum ha nem is csucsfizu, de azert jobb mint az altalad leirt osszeg, annak tobb mint masfelszerese. Es megis nagyon sokat agyalok kulfoldi melon. Elsosorban nem is a penz miatt. Sőt.. Pont hogy kicsit felek feladni a munkahelyem. Regota csinalom ugyanazt es tokre bele vagyok fasulva, ugyanakkor biztos munkahely, es szamitanak ram.

En attol felek, ha megoregszem, akkor banni fogom, hogy a kulfoldi munka kimaradt az eletembol. Hisz ez nemcsak penzkereset, hanem tapasztalat is, vilaglatas,kevesbe lesz beszukult a gondolkodasod. Na es nem utolso sorban nyelvgyakorlas.

Ha neked is vannak hasonlo motivacioid es nem felsz elhagyni a jelenlegi munkahelyed, sztem megerheti kimenni dolgozni.

2019. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!